• Zbiórka Charytatywna

    Masz w piwnicy, garażu lub na strychu niepotrzebne albo zepsute elektrosprzęty? A może w szafie zalegają Ci stare ubrania?

    Oddając je możesz równocześnie wesprzeć Dom Magnificat w Ligocie Polskiej, prowadzony przez Fundacja Nefesz

    Elektryczne Śmieci oraz tekstylia będzie można przekazywać od 22 października do 5 listopada w Parafia Miłosierdzia Bożego w Oławie.

    Więcej na ten temat tutaj:
    https://nefesz.org/osrodek.html
    https://odzyskajsrodowisko.pl/kilogramy-pomocy…/

  • Co mówi Duch do Kościoła

    Za nami etap przygotowujący do Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Z parafii napłynęły głosy poszczególnych zespołów parafialnych, które zebrane zostały przez komisję główną Synodu.  Zachęcamy do wysłuchania. Więcej na temat Synodu Archidiecezji Wrocławskiej na stronie www.synodwroclaw.pl

  • Katecheza przedchrzcielna

    Zapraszamy na katechezy przedchrzcielne w ostatnie soboty miesiąca o godz. 11:00. Na katechezę zapraszamy osoby pragnące ochrzcić swoje dziecko w najbliższym czasie oraz osoby które pragną zostać rodzicem chrzestnym.

    26.10.2024 r.

    30.11.2024 r.

    28.12.2024 r.

  • 39. Wspólnota niepokalana

       Po przeistoczeniu następuje aklamacja, w której celebrans wymawia słowa „Tajemnica wiary”, a lud odpowiada: „Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus powróci”. W tym wezwaniu streszcza się tajemnica odkupienia, w której uczestniczymy przez eucharystię.
    Jest ona sprawowana na pamiątkę Jego śmierci i zmartwychwstania, a jednocześnie jest pokarmem na drogę ku Jego ponownemu przyjściu.

  • 38. Ludzie jednej krwi

       W słowach ustanowienia eucharystii, które są wypowiadane w czasie przeistoczenia, słyszymy: „Bierzcie i pijcie z niego wszyscy: To jest bowiem kielich Krwi mojej nowego i wiecznego przymierza”. Słyszymy, że przez przelanie swojej Krwi Chrystus ustanawia nowe przymierze. Wypada w tym miejscu siebie zapytać: co jest starym przymierzem, skoro w tym miejscu jest mowa o nowym?

  • 37. Pamiątka zikkaron

       Kiedy Pan ustanawiał sakrament Eucharystii w czasie Ostatniej Wieczerzy, to najpierw wziął chleb, odmówił dziękczynienie, połamał go i dał swoim uczniom mówiąc: „To jest Ciało moje”. Następnie wziął kielich z winem i podał uczniom mówiąc: „Ten kielich, to Nowe Przymierze we krwi mojej”. Na końcu dodał: „To czyńcie na moją pamiątkę”. Dziś w czasie eucharystii widzimy te same gesty i słyszymy te same słowa, co wówczas. Celebrans bierze chleb, odmawia nad nim dziękczynienie, łamie i rozdaje zebranym. Podobnie czyni z kielichem wina. Kościół w ten sposób jest posłuszny poleceniu Pana, aby czynić to na Jego pamiątkę. Co jednak właściwie oznacza ta „pamiątka”? Czy eucharystia jest ledwie wpomnieniem dawnych wydarzeń? Działaniem tylko symbolicznym, czy też kryje się za nią coś więcej?

  • 36. Tajemnica wiary

       Prefacja, o której wspominaliśmy ostatnio, a która zaczyna się od słów: „Zaprawdę godne to i sprawiedliwe” jest pierwszą częścią modlitwy eucharystycznej, która występuje w pięciu różnych wariantach. Każda modlitwa eucharystyczna obejmuje: prefację, śpiew Święty, Święty, modlitwy przeistoczenia, modlitwę po przeistoczeniu, wielką doksologię oraz uroczyste Amen. Chociaż warianty modlitwy eucharystycznej różnią się swą budową i tekstem, to jednak ich treść przed przeistoczeniem łączy opowieść o historii zbawienia.

  • Wyjazd do Taize

    Taize to szczególne miejsce modlitwy w intencji jedności całego Kościoła. Można tam doświadczyć działania Ducha Świętego, który wciąż zaprasza do „pielgrzymki nadziei przez ziemię”.
    W dniach od  6-15 lipca planujemy wyjazd do tej, małej miejscowości we Francji i serdecznie Cię zapraszamy.