Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26.05.2024

 1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas peregrynacji Ikony, która towarzyszy nam od rekolekcji wielkopostnych. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przebieg tego wydarzenia: mężczyznom z róży św. Józefa za koordynację, osobom które przyjęły Ikonę w swoich domach za czas rodzinnej modlitwy. Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu, który wciąż pozostaje w nas Źródłem jedności i drogi do pojednania.
 2. Dzisiaj o godz. 11:30 dzieci klas IV przeżywają rocznicę I Komunii Świętej, a o godz. 13:00 w Stanowicach msza święta odpustowa pod przewodnictwem Macieja Małygi.
 3. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży bierzmowanej bardzo dziękujemy za dar ołtarza i złożone ofiary na potrzeby kościoła. W białym tygodniu, Dzieci Komunijne na cele misyjne ofiarowały 3834 zł 50 gr.
 4. Majowe nabożeństwa do NMP codziennie o godz. 17:30. W poniedziałki i środy na zewnątrz przy figurze Matki Bożej.
 5. We wtorek po wieczornej mszy świętej spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.
 6. W środę po wieczornej mszy, w sali parafialnej, spotkanie biblijne z Księgą Dziejów Apostolskich. Spotkanie poprowadzi ks. dr Ryszard Kempiak SDB.
 7. W czwartek 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  W naszym kościele msze święte o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. O godz. 8:30 mszę świętą prymicyjną odprawi ks. neoprezbiter Przemysław Fic. Bezpośrednio po mszy świętej o godz. 10:00 z naszego kościoła wyruszy procesja Bożego Ciała. Przejdziemy ulicami: Zaciszną, Broniewskiego, Wiejską, Strzelną, 11-Listopada (światła), Plac Zamkowy, Wrocławską, Kościelną, Plac św. Maksymiliana Marii Kolbego. Po zakończeniu procesji msza święta w kościele NMP Matki Pocieszenia w Oławie.
 8. 9 czerwca zapraszamy na Parafialny Dzień Dziecka. Osoby, które chcą zaangażować się w organizację zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 3 czerwca po wieczornej mszy świętej.
 9. W wakacje od 6-15 lipca zapraszamy młodzież i dorosłych na wyjazd do wspólnoty ekumenicznej Taize we Francji. Informacje na temat wyjazdu na plakacie i na stronie internetowej parafii. Zapisy do 7 czerwca.
 10. Oławska Grupa 4 zaprasza do pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach od 3 do 10 sierpnia.
 11. Stanowczy sprzeciw wobec działań MENOświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych 
 12. Propozycja katechezy

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO – 19.05.2024

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to dla naszej Archidiecezji dzień otwarcia Synodu. Początek uroczystości na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu
  o godz. 14:00 w kościele NMP na Piasku.
 2. W naszej parafii dzisiaj dzień I Komunii Świętej (10:00 i 11:30). Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w sprzątanie terenów zielonym przy kościele.
 3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy dzisiaj na wieczorną mszę świętą.
 4. Majowe nabożeństwa do NMP codziennie o godz. 17:30. W poniedziałki i środy na zewnątrz przy figurze Matki Bożej.
 5. Dziękujemy za długoterminowe produktu żywnościowe, które można dziś składać do koszy przygotowanych przez nasz Parafialny Zespół
 6. W sobotę 25 maja o godz. 18:00 młodzież naszej Parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania.
 7. Spowiedź przed rocznicą I Komunii Świętej i przed bierzmowaniem w piątek 24 maja o godz. 16:00.
 8. Za tydzień 26 maja o godz. 11:30 rocznica I Komunii Świętej, a o godz. 13:00 w Stanowicach msza święta odpustowa pod przewodnictwem bp. Macieja Małygi.
 9. 1 czerwca organizujemy wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, koszt uczestnictwa 130 zł. Zapisy do końca tygodnia przez formularz. 
 10. 9 czerwca zapraszamy na Parafialny Dzień Dziecka. Osoby, które chcą zaangażować się w organizację zapraszamy na spotkanie w czwartek
  23 maja po wieczornej mszy świętej.
 11. Również 23 maja o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką do Francji i Hiszpanii.
 12. W wakacje od 6-15 lipca zapraszamy młodzież i dorosłych na wyjazd do wspólnoty ekumenicznej Taize we Francji. Informacje na temat wyjazdu.  Zapisy do 7 czerwca.
 13. Oławska Grupa 4 zaprasza do pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach od 3 do 10 sierpnia. Mile widziane także osoby, które chciałyby wspierać grupę
  w posłudze bagażowych.
 14. Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej. Do 25 maja trwa peregrynacja Ikony Trójcy Świętej. Szczegóły na ten temat oraz zapis rekolekcji, które przeżywaliśmy
  w Wielkim Poście, można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.
 15. Propozycja katechezy
 16. L’Osservatore Romano nr 4/2024 – wydanie polskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024

JUBILEUSZ ZYWCZAJNY ROKU 2025

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia. 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za duchowe i materialne wsparcie działań podejmowanych przez Parafię. Dziękujemy za ofiary składane na tace, wpłacane na konto parafialne oraz przez ofiaromat znajdujący się przy wejściu do kościoła. W najbliższym czasie mamy do opłacenia koszty związane z ubezpieczeniem budynków, które wynoszą 10.000zł
 2. Majowe nabożeństwa do NMP codziennie o godz. 17:30. W poniedziałki i środy na zewnątrz przy figurze Matki Bożej. Jutro (13 maja) po wieczornej mszy św. Nabożeństwo Fatimskie.
 3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy dzisiaj na mszę św. o godz. 18:00.
 4. W środę po wieczornej mszy w sali parafialnej spotkanie biblijne z Księgą Dziejów Apostolskich. Spotkanie poprowadzi ks. dr Ryszard Kempiak SDB.
 5. W piątek po wieczornej Mszy Świętej ostatnie nabożeństwo Drogi Światła.
 6. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za dotychczasowe wsparcie. Za tydzień możemy przynieść długoterminowe produkty żywnościowe jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.
 7. Rocznica dzieci Komunijnych odbędzie się 26 maja o godz. 11:30, w tym samym dniu razem z mieszkańcami Stanowic zapraszamy na odpust w kościele filialnym.
 8. Dzieci komunijne wraz z Rodzinami zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Barda 15 czerwca, koszt 50 zł, przy zapisach zadatek w wysokości 30 zł.
 9. 25 maja Radio Maryja zaprasza młodych na spotkanie na Jasnej Górze w Częstochowie.
 10. Do 25 maja trwa, w naszej parafii, peregrynacja Ikony Trójcy Świętej.
 11. 1 czerwca organizujemy wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, koszt uczestnictwa 130 zł. Zapisy przez formularz. 
 12. Biuro Podróży Misja Travel zaprasza na Pielgrzymkę do Stanów Zjednoczonych. Szczegóły w gablocie przy plebanii.
 13. W wakacje od 6-15 lipca zapraszamy młodzież i starszych na wyjazdu do wspólnoty ekumenicznej Taize we Francji. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy dzisiaj po wieczornej mszy świętej na modlitwę śpiewami z Taize. Do wspólnej modlitwy i na spotkanie zapraszamy także uczestników rekolekcji w Rzeszowie.
 14. Przy kościele zorganizowano dziś kiermasz ciast. Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na kosztowne leczenie Tomka Garncarka, który walczy z choroba nowotworową.
 15. W sobotę o godz. 18:00 msza święta z wigilii przed Zesłaniem Ducha Świętego. W czasie mszy świętej rozbudowana Liturgia Słowa wprowadzi nas w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po mszy czas na wspólne uwielbienie.
 16. Za tydzień w naszej parafii I Komunia Święta (10:00 i 11:30), a we Wrocławiu o godz. 14:00 w kościele NMP na Piasku rozpocznie się modlitwa przed uroczystą mszą świętą na rozpoczęcie Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Szczegółowy plan otwarcia Synodu znajduje się na plakacie i na stronach internetowych. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
 17. Propozycja katechezy 

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5.05.2024

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy Świętej o godz. 13:00 adoracja do wieczornej Mszy Świętej.
 2. Dzisiaj także po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na adorację uwielbieniową.
 3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabywać nowy numer Nowego Życia.
 4. Majowe nabożeństwa do NMP codziennie o godz. 17:30. W poniedziałki i środy na zewnątrz przy figurze Matki Bożej.
 5. W środę 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 6. W piątek po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Drogi Światła.
 7. W sobotę  11 maja – odwiedziny duszpasterskie chorych.
 8. Rocznica dzieci Komunijnych odbędzie się 26 maja o godz. 11:30. W przyszłą niedzielę 12 maja zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę świętą o godz. 13.00. Po Mszy świętej spotkanie informacyjno-organizacyjne.
 9. Dzieci komunijne wraz z Rodzinami zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Barda 15 czerwca, koszt 50 zł, przy zapisach zadatek w wysokości 30 zł.
 10. Za tydzień w niedziele o godz. 18:00 Msza Święta i spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 11. Za tydzień w niedziele po każdej Mszy Świętej odbędzie się kiermasz ciast. Dochód ze zbiórki przeznaczony będzie na kosztowne leczenie Tomka Garncarka, który walczy z choroba nowotworową
 12. Zachęcamy do modlitwy przy ikonie Trójcy Świętej. Zakończenie peregrynacji Ikony w niedzielę 25 maja.
 13. 11 maja 2024r zapraszamy mężczyzn na Pielgrzymkę Mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa. Szczegóły na stronie pl i na plakacie.
 14. Biuro Podróży Misja Travel zaprasza na Pielgrzymkę do Stanów Zjednoczonych. Opiekę duchową podejmie ks. Ryszard Kempiak SDB. Szczegóły na temat wyjazdu w gablocie przy plebanii.
 15. 1 czerwca organizujemy wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, koszt uczestnictwa 150 zł. Zapisy w zakrystii
 16. W wakacje w dniach od 5-16 lipca istnieje możliwość wyjazdu do wspólnoty ekumenicznej Taize we Francji. Informacje na temat wyjazdu na stronie internetowej Parafii.
 17. 15 czerwca br. w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tych uroczystościach prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 18. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna we wtorek (16:00 – 17:30) i sobotę (9:00 – 11:00)

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024

 1. We wtorek 30 kwietnia o godz. 16:00 grupa naszych Parafian wyruszy na rekolekcje „W drodze do Emaus”, które odbędą się w Rzeszowie.
 2. Majowe nabożeństwa do NMP codziennie o godz. 17:30.
 3. 1 maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
 4. 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 13:00 i 18:00. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź od godziny 17:00. Po wieczornej mszy św. Droga Światła.
 5. W sobotę 4 maja wspomnienie św. Floriana. W czasie mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji Strażaków.
 6. Za tydzień po wieczornej mszy św. razem z młodzieżą zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 7. W sobotę 11 maja – odwiedziny duszpasterskie chorych.
 8. 19 maja, w Zesłanie Ducha Świętego o godz. 10:00 i 11:30 dzieci klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Sakrament bierzmowania zaplonowaliśmy na 25 maja o godz. 18:00, a rocznicę dzieci Komunijnych na 26 maja o godz. 11:30.
 9. Zachęcamy do modlitwy przy ikonie Trójcy Świętej. Zakończenie peregrynacji Ikony w niedzielę 25 maja.
 10. 11 maja 2024r zapraszamy mężczyzn na Pielgrzymkę Mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa. Szczegóły na stronie pielgrzymkakrzeszow.pl i na plakacie.
 11. Biuro Podróży Misja Travel zaprasza na Pielgrzymkę do Stanów Zjednoczonych. W programie wyjazdu m.in. nawiedzenie „Amerykańskiej Częstochowy”. Opiekę duchową podejmie ks. Ryszard Kempiak SDB. Szczegóły na temat wyjazdu w gablocie przy plebanii.
 12. 1 czerwca organizujemy wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, a w wakacje wyjazd do wspólnoty ekumenicznej Taize we Francji
  w dniach od 5-16 lipca. Informacje na temat wyjazdu na stronie internetowej Parafii.
 13. 15 czerwca br. w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tych uroczystościach prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 14. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek według stałych godzin (16:00 – 17:30).
 15. Za tydzień po mszach świętych będzie można nabyć majowy numer Nowego Życia. W numerze m.in. Papieska intencja modlitwy na miesiąc maj, rozmowa na temat Synodu Archidiecezji Wrocławskiej (o rezultatach etapu presynodalnego i pracy, która wciąż przed nami).

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA
Niedziela Dobrego Pasterza – 21.04.2024

 1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: „Uczyńcie wszystko cokolwiek wam powiem mój Syn”. Pamiętajmy o maturzystach i osobach rozeznających swoje powołanie. Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie modlą się o powołania i za powołanych, szczególnie we wspólnotach Margaretkowych oraz Apostolstwie modlitwy „dwunastka”.
 2. Kolejne spotkanie w ramach nauk przedślubnych dzisiaj po wieczornej mszy świętej w sali parafialnej. Jutro, w poniedziałek 22 kwietnia, o godz. 19:00 w Parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Jelczu-Laskowicach odbędzie się spotkanie rejonowe dla zespołów presynodalnych.
 3. We wtorek, w uroczystość św. Wojciecha, zapraszamy osoby należące do Apostolatu Margaretka na mszę świętą o godz. 18:00. Po mszy świętej spotkanie z księżmi w sali parafialnej.
 4. W ramach spotkań bliblijnych z ks. dr. Ryszardem Kempiakiem SDB poznajemy księgę Dziejów Apostolskich. Najbliższe spotkanie już w środę po wieczornej mszy świętej w sali parafialnej.
 5. W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty. Z racji tygodnia modlitw o powołania zapraszamy do wspólnej modlitwy maturzystów, uczniów klas ósmych, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich którzy rozeznają swoją drogę powołania. O godz. 18:00 msza święta po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątki, w czasie wielkanocnym, po wieczornych mszach zapraszamy, na nabożeństwo Drogi Światła.
 7. Uczestników wyjazdu na rekolekcje do Rzeszowa zapraszamy w piątek 26 kwietnia o godz. 18:45 do sali parafialnej. Zbiórka przed wyjazdem 30 kwietnia o godz. 16:00, planowany powrót – 5 maja w godzinach wieczornych.
 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 13:00, w czasie mszy świętej, pomodlimy się za kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziny. Po mszy świętej spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
 9. Sakrament bierzmowania w naszej parafii zaplonowaliśmy na 25 maja o godz. 18:00, a rocznicę dzieci Komunijnych na 26 maja o godz. 11:30.
 10. Do 25 maja jest jeszcze możliwość wspólnej modlitwy rodzinnej przy Ikonie Trójcy Świętej. Zapisać można się przez stronę internetową lub zakrystii.
 11. 11 maja 2024r zapraszamy mężczyzn na Pielgrzymkę Mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa. Szczegóły na stronie pielgrzymkakrzeszow.pl  i na plakacie.
 12. 1 czerwca organizujemy wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, a w wakacje wyjazd do wspólnoty ekumenicznej Taize we Francji w dniach od 5-16 lipca.
 13. Propozycja katechezy

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA (Niedziela Biblijna) – 14.04.2024

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli przygotowania i organizację odpustu parafialnego. Dziękujemy za dar poświęconego czasu i zaangażowanie. Dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej, za ofiary składane na tece, na konto parafialne oraz przez ofiaromat, który od niedawna pojawił się w naszym kościele.
 2. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny przeżywany pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i Bliźnimi w Kościele”. To dla nas wszystkich zachęta do częstszego sięgania po Pismo Święte jako źródła jedności.
 3. Rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań biblijnych z księgą Dziejów Apostolskich. Spotkania poprowadzi ks. dr Ryszard Kempiak SDB. Najbliższe spotkanie w środę 24 kwietnia po wieczornej mszy świętej w sali parafialnej, a w każdy czwartek zapraszamy na biblijne przygotowanie do niedzielnej mszy świętej.
 4. Dzisiaj po wieczornej mszy zapraszamy na modlitwę kanonami z Taize. Po modlitwie informacje na temat możliwości lipcowego wyjazdu do Taize we Francji (6-15 lipca).
 5. Również dzisiaj po wieczornej mszy, w budynku plebanii, zapisy i pierwsze spotkanie w ramach nauk przedślubnych.
 6. W okresie wielkanocnym, w piątki po wieczornych mszach zapraszamy, na Drogę Światła (nabożeństwo 14-stu stacji, nawiązujących do wydarzeń po Zmartwychwstaniu Jezusa).
 7. Wydawanie strojów komunijnych – w sobotę 20 kwietnia o godz. 9:00 w sali parafialnej.
 8. W sobotę 20 kwietnia o godz. 10:00, w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla Kobiet, a w Centrum Formacji Parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie całodniowa konferencja rozeznawania woli Bożej w naszym życiu w oparciu o Słowo Boże. Więcej informacji na plakatach oraz na stronach internetowych.
 9. Apostolat Margaretka zapraszamy na spotkanie z księżmi we wtorek 23 kwietnia.
 10. Uczestników majowego wyjazdu do Rzeszowa zapraszamy 26 kwietnia o godz. 18:45 do sali parafialnej. Zbiórka przed wyjazdem 30 kwietnia o godz. 16:00, planowany powrót – 5 maja w godzinach wieczornych. Prosimy o wpłaty pozostałej kwoty za wyjazd na konto parafialne lub w czasie spotkania 26 kwietnia. Jest jeszcze możliwość dołączenia do wyjazdu.
 11. Zachęcamy do korzystania ze Specjalistycznej Poradni Rodzinnej przy Parafii NMP Matki Pocieszenia w Oławie. Dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Oławie wszystkie porady są bezpłatne. Harmonogram pracy Poradni na plakacie i na ulotkach znajdujących się w przedsionku.
 12. Po mszach świętych grono pedagogiczne oraz rodzice Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie zapraszają nas na kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży wspomoże zakup ortez i wózka po przebytej operacji Patryka.
 13. Propozycja katechezy

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 7.04.2024

 1. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, którzy współtworzyli i współtworzą naszą Parafię. Modlitwą otaczamy szczególnie chorych, cierpiących i wszystkich tych którzy potrzebują doświadczyć Bożego Miłosierdzia.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Osoby, które w czasie Wielkiego Postu praktykowały Jałmużnę Wielkopostną mogą złożyć skarbonki Caritas przy skarbonie Caritas na wsparcie najuboższych. W imieniu podopiecznych Caritas składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiejszą sumę odpustową w intencji Parafian, o godz. 13:00, poprowadzi nasz metropolita arcybiskup Józef Kupny. Na zakończenie uroczystości odpustowych, po wieczornej mszy, zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 4. W poniedziałek 8 kwietnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa msza święta o godz. 9:00. Jest to również Dzień Świętości Życia. W tym dniu wiele osób podejmuje dzieło Duchowej adopcji dziecka poczętego. 
 5. Rozpoczynamy nowy cykl spotkań biblijnych z księgą Dziejów Apostolskich. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby bardziej poznać życie pierwszej wspólnoty chrześcijańskiej opisanej przez św. Łukasza. Spotkania poprowadzi dr Ryszard Kempiak SDB, pierwsze już w najbliższa środę 10 kwietnia
  po wieczornej mszy świętej w sali parafialnej.
 6. Ksiądz proboszcz Parafii NMP Różańcowej w Oławie zaprasza w czwartek 11 kwietnia na dziękczynienie z okazji pierwszej rocznicy nabożeństw ku czci
  św. Szarbela. O godz. 18.00 różaniec, o godz. 18.30 msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie można otrzymać olej św. Szarbela z tekstem nowenny. Na mszę św. można przygotować intencje, które będą odczytywane w trakcie nabożeństwa. Eucharystii będzie przewodniczyć oławianin ks. Witold Baczyński, proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu.
 7. W czasie wielkanocnym zapraszamy na Drogę Światła – to nabożeństwo 14-stu stacji, kolejnych scen biblijnych, które rozgrywają się w życiu wspólnoty Kościoła po Zmartwychwstaniu. Nabożeństwo Drogi Światła w piątki po wieczornej mszy.
 8. Za tydzień (14 kwietnia) rozpoczynamy nauki przedślubne. Rozpoczęcie nauk mszą świętą o godz. 18:00. Po mszy świętej zapisy i pierwsze spotkanie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii.
 9. Za tydzień po mszach świętych grono pedagogiczne oraz rodzice Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie zapraszają nas na kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży wspomoże zakup ortez i wózka po przebytej operacji Patryka.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na majowy wyjazd do Rzeszowa oraz na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
 11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna według stałych godzin urzędowania. Tel. dyżurny 697 031 131.
 12. Wszystkim życzymy radosnego świętowania dnia odpustu.
 13. Propozycja katechezy

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024

 1. Świętujemy Zmartwychwstanie Pańskie, które rozciąga się na cały tydzień.
 2. Bardzo dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowania do Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za przygotowanie kościoła, porządkowanie terenów zielonych, za oprawę liturgiczną i muzyczną w czasie Wielkiego Tygodnia. Za wszelkie dobro i wkład w budowanie parafialnej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać.
 3. Za tydzień w naszej Parafii uroczystości odpustowe. Sumę odpustową w intencji Parafian, w Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia o godz. 13:00, poprowadzi nasz metropolita arcybiskup Józef Kupny. Do odpustu przygotowujemy się przez Nowennę do Bożego Miłosierdzia – codziennie przed wieczorną mszą świętą o godz. 17:30.
 4. W środę 3 kwietnia o godz. 18:45 zapraszamy na spotkanie z panią Agnieszką Bugałą, autorką książki Sprawiedliwi i błogosławieni. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja od godz. 17:00.
 6. W pierwszy piątek miesiąca (dla tych, którzy nie zdążyli przed Świętami) okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
 7. W czasie wielkanocnym młodzież zaprasza nas do wspólnego przeżywania Drogi Światła. To kolejne sceny biblijne, które rozgrywają się w życiu wspólnoty Kościoła po Zmartwychwstaniu. Nabożeństwo Drogi Światła w piątki po wieczornej mszy.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca po mszy świętej o godz. 7:00 nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic Różańca. Po nabożeństwie zachęcamy róże różańcowe do wspólnego spotkania w sali parafialnej.
 9. Również w pierwszą sobotę duszpasterskie odwiedziny chorych.
 10. Za tydzień, na zakończenie uroczystości odpustowych, po wieczornej mszy zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 11. Od 14 kwietnia rozpoczynamy nauki przedślubne. Rozpoczęcie nauk mszą świętą o godz. 18:00. Po mszy świętej zapisy i pierwsze spotkanie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na majowy wyjazd do Rzeszowa orazna pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
 13. W oktawie Zmartwychwstania kancelaria parafialna będzie nieczynna. Tel. dyżurny 697 031 131.
 14. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy nadesłali do nas świąteczne życzenia. Wszystkim instytucjom, Parafianom i Gościom życzymy doświadczenia Chrystusowego Pokoju. Niech Jego błogosławieństwo umacnia nas w dawaniu świadectwa Miłości, która pokonała śmierć.
 15. Propozycja katechezy 
 16. STANOWISKO RADY KEP ds. Społecznych przed wyborami samorządowymi w Polsce. „Rada ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski podczas marcowego posiedzenia podjęła problemy, które z całą ostrością ujawniły się po ostatnich wyborach parlamentarnych w Polsce. W tym kontekście, w trudnym momencie dziejowym i w czasie trwającej „Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego”, Rada zaapelowała o dalsze modlitwy w intencji Ojczyzny oraz o odpowiedzialne podejście do wyborów samorządowych.  Rada ds. Społecznych przypomina zasady, którymi powinien kierować się człowiek wierzący i odsyła do treści „Vademecum wyborczego katolika”, które mogą być pomocne przy podejmowaniu decyzji wyborczych. Są bowiem takie zasady, które stanowią fundament godziwego życia społecznego. (…)” . Pełna treść

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 24.03.2024

 1. O godz. 17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale.
 2. Młodzież rozprowadza dzisiaj palmy, a Panie z Klubu Seniora ozdoby na wielkanocny stół. W Wielką Sobotę u młodzieży będzie można nabyć świąteczne dekoracje. Zebrane datki przeznaczone będą na dofinansowanie rekolekcji dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 4. „W roku 2033 będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Dziewięć lat, które poprzedzają ten wielki Jubileusz, jest dla Kościoła w Polsce wspaniałą okazją do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia za „wielkie rzeczy, jakie uczynił Wszechmocny” (Łk 1, 49). Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce podjęli decyzję, że tegorocznym obchodem bliskich już Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do tego wielkiego Jubileuszu. Najważniejszymi momentami tej nowenny będą corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz – kończąca rok liturgiczny – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodząc co roku te najważniejsze momenty liturgiczne, będziemy w sposób szczególny dziękować i uwielbiać Boską Trójcę za dzieło Odkupienia, które ogarnia cały świat.”
 5. W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.
  – Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00,
  po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00.

  – Wielki Piątek (obowiązuje post ścisły). Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 do 19:00; 8:00 – Ciemna Jutrznia; 9:00 – Droga Krzyżowa.

O godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – rozpoczęcie nowenny
przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
O godz. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Najświętszego Sakramentu

do godz. 24:00. Program adoracji dla Róż Różańcowych i grup parafialnych – w gablocie.

– Wielka Sobota: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 21.00

 • 8:00 – Ciemna Jutrznia,
 • poświęcenie pokarmów – 10:00 do 14:00 – co pół godziny,
  Nowy Górnik godz. 11:00, Stanowice godz. 11:30
 • Liturgia Wigilii Paschalnej o 21:00. Na liturgię Wielkiej Soboty przynosimy ze sobą świece.
 1. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania, msze święte o godz. 8:30; 10:00; 10:30 – Stanowice; 11:30; 13:00 i 18:00.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek od 16:00 do 17:30. Tel. dyżurny 697 031 131

W czasie Triduum Paschalnego zapraszamy wszystkich Parafian
do indywidualnej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym

WIELKI CZWARTEK – 28 marca 2024
19:30 – 20:00 – Róża Świętego Jana Pawła II
20:00 – 20:30 – modlitwa w ciszy
20:30 – 21:00 – Róża Świętego Brata Alberta Chmielowskiego
21:00 – 21:30 – modlitwa w ciszy
22:00 – 22:30 – Róża Błogosławionego Księdza Michała Sopoćko
22:30 – 23:00 – modlitwa w ciszy
23:00 – 23:30 – Liturgiczna Służba Ołtarza – lektorzy i ceremoniarze
23:30 – 24:00 – modlitwa w ciszy

WIELKI PIĄTEK – 29 marca 2024
8:00 – 9:00 – Ciemna Jutrznia
9:00 – 9:30 – Róża Świętego Ojca Pio i Róża Świętej Matki Teresy z Kalkuty
9:30 – 10:00 – modlitwa w ciszy
10:00 – 10:30 – Róża Świętego Maksymiliana Marii Kolbego
10:30 – 11:00 – modlitwa w ciszy
11:00 – 11:30 – Róża Świętego Rafała Kalinowskiego
11:30 – 12:00 – modlitwa w ciszy
12:00 – 12:30 – Róża Matki Bożej Fatimskiej
12:30 – 13:00 – modlitwa w ciszy
13:00 – 13:30 – Róża Świętej Cecylii
13:30 – 14:00 – modlitwa w ciszy
14:00 – 14:30 – Róża Świętego Antoniego i Róża Świętego Józefa
14:30 – 15:00 – modlitwa w ciszy
15:00 – 15:30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – rozpoczęcie nowenny
15:30 – 16:00 – modlitwa w ciszy
16:00 – 16:30 – Róża Świętego Józefa
16:30 – 19:00 – modlitwa w ciszy
19:00 – Liturgia Wielkiego Piątku
20:30 – 21:00 – młodzież
21:00 – 21:30 – Kółka Koronkowe, Straż Honorowa Najświętszego Sakramentu
22:00 – 22:30 – modlitwa w ciszy
22:30 – 23:00 – Liturgiczna Służba Ołtarza – lektorzy i ceremoniarze
23:00 – 24:00 – modlitwa w ciszy i zakończenie adoracji

WIELKA SOBOTA – 30 marca 2024
8:00 – 9:00 – Rozpoczęcie adoracji – Ciemna Jutrznia
9:00 – 10:00 – Radio Maryja
10:00 – 14:00 – poświęcenie pokarmów i indywidualna modlitwa
14:00 – 15:00 – indywidualna modlitwa w ciszy
15:00 – 16:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny
16:00 – 17:00 – Apostolstwo Margaretka,
17:00 – 18:00 – Czciciele Ojca Pio
18:00 – 21:00 – indywidualna modlitwa w ciszy
21:00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024

 1. Jutro (18.03) dzień spowiedzi przedświątecznej – 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.
 2. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację Rodzinnej Drogi Krzyżowej do Stanowic.
 3. Dziękujemy za długoterminowe produkty dla najbardziej potrzebujących. Można je dzisiaj składać przy obrazie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do nabycia są jeszcze świece Caritas-20zł
 4. Dzisiaj o godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Na mszę świętą o godz. 18:00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 5. We wtorek Uroczystość Świętego Józefa – patronalne święto naszego metropolity księdza arcybiskupa Józefa Kupnego. W modlitwie pamiętajmy także o papieżu Franciszku w 11. rocznice inauguracji pontyfikatu i o biskupie Jacku Kicińskim w 8. rocznicę konsekracji biskupiej.
 6. Msze święte w Uroczystość św. Józefa o godz. 7:00, 11:00 i 18:00. Po mszy świętej o godz. 11:00 złożenie kwiatów przy tablicy marszałka Józefa Piłsudskiego. Po mszy świętej wieczornej zapraszamy mężczyzn do przejścia w ciszy z różańcem do kościoła św. Józefa w Oławie. O 20:00 wspólna modlitwa w kościele św. Józefa. W tym samym dniu o godz. 17:30 spotkanie dla kobiet – zapisy przez stronę Internetową.
 7. W środę po wieczornej mszy św. biblijne spotkanie z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB.
 8. 21 marca o godz. 17:00 w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie odbędzie się dzień skupienia dla nauczycieli i wychowawców. Szczegółowy program na plakacie.
 9. W najbliższy piątek (22 marca) droga krzyżowa tylko o godz. 9:00 i o 17:00. Po mszy świętej o godz. 18:00 wyruszą na trasę uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (informacje o trasach znajdują się na stronie edk.org.pl ). Również w piątek o g.19:00 z Parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Wszystkich, którym czas i zdrowie pozwala zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W sobotę odwiedzimy chorych przed świętami. Osoby chore można zgłaszać w zakrystii.
 11. Również w sobotę, w ramach przygotowań do Triduum, o godz. 10:00 spotykają się lektorzy i ceremoniarze, a o 11:00 ministranci i kandydaci.
 12. Za tydzień u pań z klubu seniora będzie można zaopatrzyć się w ciasto i stroiki wielkanocne, a u młodzieży zakupić palmy.
 13. Rozpoczęła się peregrynacja ikony Trójcy Świętej. Zapisy na indywidulaną modlitwę przy ikonie odbywają się drogą internetową lub w zakrystii. Ikonę można zabrać danego dnia po mszy świętej o godz. 18:00 do następnego dnia do mszy świętej o godz. 18:00. Peregrynacja potrwa do niedzieli Trójcy Świętej (25 maja).
 14. 11 marca br. po ciężkiej chorobie odszedł do domu Ojca arcybiskup Marian Gołębiewski, metropolita senior archidiecezji wrocławskiej. Jurto o godz. 11.00 w katedrze wrocławskiej zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Po Eucharystii trumna z ciałem zmarłego zostanie złożona w krypcie metropolitów wrocławskich. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 15. Propozycja katechezy „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Bardzo dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie działań podejmowanych przez Parafię. Bóg zapłać za ofiary składane na tace oraz ofiary wpłacane na konto parafialne.
 2. Dzisiaj o godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, a o godz. 19:00 w salce parafialnej modlitwa kanonami z Taize.
 3. Rozpoczęły się zapisy na indywidulaną modlitwę przy ikonie Trójcy Świętej. Zapisy odbywają się drogą internetową lub w zakrystii. Ikonę będzie można zabrać danego dnia po mszy świętej o godz. 18:00 do następnego dnia do mszy świętej o godz. 18:00. Panu Pawłowi Smoleńskiemu dziękujemy za przygotowanie formularza zapisów elektronicznych, a mężczyznom z Róży Świętego Józefa za podjęcie opieki nad Ikoną w czasie peregrynacji. Peregrynacja jest kontynuacją rekolekcji, które przeżywaliśmy na początku Wielkiego Postu. Nagrania z rekolekcji można odsłuchać z naszej strony internetowej.
 4. Są jeszcze do nabycia świece Caritas – 20zł i baranki na stół wielkanocny – 10zł. Za tydzień zbiórka długoterminowych produktów, które będzie można składać przy obrazie Najświętszego Serca Pana Jezusa (boczny ołtarz). Dziękujemy wolontariuszom parafialnej Caritas za posługę na rzecz najbardziej potrzebujących.
 5. We wtorek o 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego, po adoracji kolejne spotkanie synodalne w salce parafialnej.
 6. W środę po wieczornej mszy św. biblijne spotkanie z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB
 7. W piątek nabożeństwa drogi krzyżowej: po mszy o godz. 9:00, o 17:00 – droga krzyżowa prowadzona przez dzieci, po mszy o godz. 18:00 dla młodzieży i dorosłych. W Stanowicach droga krzyżowa w czwartek po mszy świętej o godz. 17:00.
 8. Również w piątek 15 marca o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie dla małżeństw, które chciałyby dowiedzieć się więcej o Kręgach Domowego Kościoła. Będzie też możliwość dołączenia do kolejnego kręgu powstającego przy parafii (plebania).
 9. Od 16 marca rozpoczyna się nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W tym dniu zapraszamy na Rodzinną Drogę Krzyżową z kościoła parafialnego do kościoła filialnego w Stanowicach. Rozpoczęcie RDK między 11:00 a 12:00. Trasę można przejść z rodziną lub indywidualnie. Po dojściu do Stanowic w kościele będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegółowe informacje.
 10. Za tydzień o godz. 18:00 msza św. i spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 11. 19 marca od godz. 17:30 do 21:00 zapraszamy na wieczór skupienia dla kobiet: „Z Maryją pod krzyżem”.
 12. Również 19 marca po mszy świętej o godz. 18:00 zapraszamy mężczyzn do wspólnego przejścia w ciszy z różańcem do kościoła św. Józefa w Oławie. O godz. 20:00 w kościele św. Józefa wspólna modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.03.2024

 1. Dzisiaj po każdej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. o godz. 13:00 adoracja potrwa do Gorzkich Żali, na które zapraszamy o godz. 17:00.
 2. Od dzisiaj można zapisać się na indywidulaną modlitwę przy ikonie Trójcy Świętej. Zapisy odbywają się drogą internetową lub w zakrystii. Dziękujemy panu Pawłowi Smoleńskiemu za przygotowanie formularza do zapisów elektornicznych. Przed przyjęciem Ikony do swoich domów zachęcamy, aby przypomnieć sobie tegoroczne nauki rekolekcyjne o pojednaniu. W przyszłym tygodniu podamy kolejne informacje związane z peregrynacją. Peregrynacja potrwa do niedzieli Trójcy Świętej.
 3. Zachęcamy do wsparcia wielkopostnych akcji prowadzonych przez Caritas (jałmużna wielkopostna – skarbonki, „torby miłosierdzia”). Dzisiaj można zakupić świece Caritas-20zł i baranki na stół wielkanocny – 10zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas. Dziękujemy wolontariuszom parafialnej Caritas.
 4. Do jutra (poniedziałek 4.03) do godz. 13:00 można przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dochód ze zbiórki zużytego sprzętu będzie wsparciem dla Kościołów na Wschodzie oraz dla Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Więcej informacji na ulotkach i na plakacie.
 5. Mężczyzn – czcicieli świętego Józefa zapraszamy w najbliższa środę (6 marca) po wieczornej mszy świętej na spotkanie do sali parafialnej.
 6. W piątek nabożeństwa drogi krzyżowej: po mszy o godz. 9:00, o 17:00 – droga krzyżowa prowadzona przez dzieci, po mszy o godz. 18:00 dla młodzieży i dorosłych. W Stanowicach droga krzyżowa w czwartek po mszy świętej o godz. 17:00.
 7. 15 marca o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie dla małżeństw, które chciałyby dowiedzieć się więcej o Kręgach Domowego Kościoła działających w ramach Ruchu Światło-Życie. Będzie też możliwość dołączenia do kolejnego kręgu powstającego przy parafii.
 8. 16 marca planujemy Rodzinną Drogę Krzyżową z kościoła parafialnego do kościoła filialnego w Stanowicach. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu.
 9. 19 marca od godz. 17:30 do 21:00 zapraszamy na wieczór skupienia dla kobiet: „Z Maryją pod krzyżem” (link do zapisów).  W tym samym dniu zapraszamy także mężczyzn do wspólnego przejścia z różańcem do kościoła św. Józefa w Oławie.
 10. W sobotę 9 marca kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024

 1. Rekolekcje o pojednaniu wprowadziły nas w czas Wielkiego Postu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy nagrania z wygłoszonych nauk. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość zapisania się na osobistą modlitwę przy ikonie Trójcy Świętej, która towarzyszyła nam w czasie rekolekcji.
 2. Dzisiaj, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, obchodzimy w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Jest to dla nas okazja, by uświadomić sobie, że jako Kościół jesteśmy wspólnotą misyjną. Ofiary do puszek, składane dziś po mszach świętych, będą wsparciem na dzieła prowadzone przez misjonarzy. Misje możemy także wesprzeć wysyłając sms o treści MISJE na numer 72032 (koszt 2,46zł z VAT)
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17:00.
 4. We wtorek spotkanie presynodalne: o 19:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym rozważaniem Słowa Bożego, po adoracji spotkanie grupy presynodalnej w sali parafialnej.
 5. W środę po wieczornej mszy świętej, w sali parafialnej, biblijne spotkanie z ks. dr Ryszardem Kempiakiem sdb.
 6. W najbliższy czwartek (29.02) w naszej parafii dzień wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi ks. bp. Maciej Małyga. O godz. 15:00 w kościele koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie z grupami modlitewnymi, o 16:00 – spotkanie z kandydatami do bierzmowania (salka parafialna), o 17:00 – spotkanie z zespołem presynodalnym, przedstawicielami Caritas oraz grup parafialnych (sala parafialna). O godz. 18:00 zapraszamy na wspólną Eucharystię z księdzem biskupem Maciejem.
 7. W piątek nabożeństwa drogi krzyżowej: po mszy o godz. 9:00, o 17:00 – droga krzyżowa prowadzona przez dzieci, po mszy o godz. 18:00 dla młodzieży i dorosłych. W Stanowicach droga krzyżowa w czwartek po mszy świętej o godz. 17:00.
 8. Zachęcamy do wsparcia wielkopostnych akcji prowadzonych przez Caritas (jałmużna wielkopostna – skarbonki, „torby miłosierdzia”). Za tydzień będzie okazja do zakupienia świec Caritas – 20zł i baranków na stół wielkanocny – 10zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas. Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy parafialnej Caritas.
 9. 15 marca zapraszamy na spotkanie dla małżeństw, które chciałyby dowiedzieć się więcej o Kręgach Domowego Kościoła działających w ramach Ruchu Światło-Życie. Będzie też możliwość dołączenia do kolejnego kręgu powstającego przy parafii.
 10. 16 marca planujemy Rodzinną Drogę Krzyżową z kościoła parafialnego do kościoła filialnego w Stanowicach.
 11. 19 marca zapraszamy na wieczór skupienia dla kobiet: „Z Maryją pod krzyżem”. W tym samym dniu zapraszamy także mężczyzn do wspólnego przejścia z różańcem do kościoła św. Józefa w Oławie.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne. W naszej parafialnej wspólnocie witamy o. Piotra Olesia OP. Rekolekcje potrwają do środy. 
 2. W Środę Popielcową, na pomoc humanitarną dla Ukrainy, zebraliśmy 5583zł 60gr Serdeczne Bóg zapłać za ten dar serca.
 3. Dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00.
 4. Drogi krzyżowe w piątki Wielkiego Postu: po mszy o godz. 9:00, o 17:00 – droga krzyżowa prowadzona przez dzieci, po mszy o godz. 18:00 dla młodzieży i dorosłych.
 5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy dzisiaj na mszę świętą o godz. 18:00, po mszy spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu.
 6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby wspomóc działania Caritas w naszej parafii, w czwartek (22.02) o godz. 16:00 w sali parafialnej.
 7. Dziękujemy za żywność dla podopiecznych Parafialnego Oddziału Caritas. Długoterminowe produkty żywnościowe można dziś składać przy obrazie Najświętszego Serca Pana Jezusa (boczny ołtarz).
 8. Od 12 marca rozpoczyna się przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na rekolekcyjny wyjazd do ośrodka TABOR w Rzeszowie.
 10. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Lourdes i Hiszpanii. Szczegóły na temat wyjazdu. Kwestionariusz do pobrania i wypełnienia. Zapisy u ks. Pawła.
 11. Prenumerata Niedzieli i Gościa Niedzielnego do odbioru w zakrystii. Do nabycia także Mały Gość Niedzielny.
 12. Taca w środę, na zakończenie rekolekcji, przeznaczona będzie na wsparcie działalności ojców Dominikanów we Wrocławiu.
 13. Na owocne przeżywanie rekolekcji niech Pan Bóg nam błogosławi.
 14. Propozycja katechezy „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie naszym darczyńcom. Bóg zapłać za ofiary składane na tace oraz ofiary wpłacane na konto parafialne.
 2. Z racji wspomnienia Matki Bożej z Lourdes i Dnia Chorych, (11 lutego) w czasie mszy o godz. 13:00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
 3. Po wieczornej mszy świętej zapraszamy do salki na modlitwy śpiewami z Taize.
 4. W poniedziałek i wtorek po wieczornej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21:00.
 5. W Środę Popielcową (14 lutego) rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 20:00, w Stanowicach o godz. 17:00. W tym dniu wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje dodatkowo post, polegający na powstrzymaniu się od spożywania mięsa oraz ograniczeniu się do spożycia jednego posiłku do syta.
 6. Mija dwa lata od inwazji rosyjskiej na Ukrainę. W Środę Popielcową po mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc humanitarną. Zebrane fundusze zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
 7. Za tydzień – w III niedzielę miesiąca – zbiórka żywności dla podopiecznych Parafialnego Caritas. Długoterminowe produkty żywnościowe prosimy składać przy obrazie Najświętszego Serca Pana Jezusa (boczny ołtarz).
 8. Od 12 marca rusza przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Zapisy u księdza proboszcza.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes i Hiszpanii (6 do 13 czerwca 2024). Szczegóły na temat wyjazdu. Kwestionariusz do pobrania i wypełnienia. Zapisy u ks. Pawła.
 10. Młodzież zapraszamy na pielgrzymkę do Rzymu od 25 do 29 czerwca 2024. Więcej informacji i zapisy u ks. Tomasza.
 11. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy za tydzień na wspólną mszę o godz. 18:00. Po mszy spotkanie w grupach.
 12. Już za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne (18 lutego). W modlitwie pamiętajmy o naszym rekolekcjoniście.
 13. W sobotę 17 lutego kancelaria parafialne będzie nieczynna.
 14. Prenumerata Niedzieli i Gościa Niedzielnego do odbioru w zakrystii.
 15. Propozycja katechezy „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2024

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, po mszy o godz. 13.00 adoracja do godz. 17.30.
 2. Bardzo dziękujemy Wszystkich, którzy zaangażowali się w porządkowanie dekoracji świątecznych w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy za ofiary składane w święto Ofiarowania Pańskiego. Na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych parafia przekazała kwotę 3500zł.
 4. W środę (7.02), po wieczornej mszy świętej, zapraszamy do salki parafialnej na spotkanie biblijne z ks. dr. Ryszardem Kempiakiem SDB
 5. W niedzielę 11 lutego obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Ten dzień przeżywamy także jako Światowy Dzień Chorego. O godz. 13:00
  w czasie mszy udzielimy sakramentu chorych.
 6. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpoczął zapisy na kolejną edycję kursu. Rozpoczęcie kursu:
  12 marca zakończenie 4 czerwca 2024 r. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej lub w kancelarii w godzinach urzędowania.
 7. Mamy jeszcze kilkanaście wolnych miejsc na rekolekcje parafialne „W drodze do Emaus”. Będziemy przeżywać je w Rzeszowie w ośrodku rekolekcyjnym TABOR. Wspólny wyjazd 30 kwietnia powrót 5 maja. Szczegóły i zapisy .
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes i Hiszpanii. Zmieniła się data. Planowany wyjazd odbędzie się od 6 do 13 czerwca 2024. Szczegóły na temat wyjazdu. Kwestionariusz do pobrania i wypełnienia. Zapisy u ks. Pawła.
 9. Za tydzień po wieczornej mszy świętej zapraszamy do modlitwy śpiewami z Taize.
 10. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne (18 lutego). Poprowadzi je o. Piotr Oleś – dominikanin. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty.
 11. Kancelaria parafialna czynna w stałych godzinach urzędowania: wtorek 16:00 – 17:30, sobota 9:00 – 11:00. (W sobotę 17 lutego kancelaria parafialne będzie nieczynna).
 12. U ministrantów można nabyć nowy numer miesięcznika Nowe Życie. Osoby, które zaprenumerowały tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny będę mogły odbierać je co tydzień w zakrystii.
 13. Propozycja katechezy „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024

 1. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie (tzw. kolędę). O wspólną modlitwę i błogosławieństwo na kolejny rok poprosiło blisko 1600 rodzin. Mamy nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy. Bardzo dziękujemy za wszystkie spotkania, za dzielenie się świadectwem wiary i cenne spostrzeżenia dotyczące naszej parafii. Dziękujemy za ofiary materialne składane przy okazji kolędy.
 2. W związku z zakończeniem kolędy Msze święte wieczorne o godz. 18:00.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja w intencji powołań od godz. 17:00.
 4. W piątek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, w Stanowicach o godz. 17:00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych. Na mszę świętą o godz. 18:00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz ich rodziców. Po mszy świętej na plebanii spotkanie opłatkowe podsumowujące miniony rok.
 5. Spowiedź z racji pierwszego piątku miesiąca rano 6:30-7:00 i wieczorem 16:00-18:00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca po porannej mszy świętej nabożeństwo Maryjne z Różańcem wynagradzającym. W tym dniu przypada również liturgiczne wspomnienie św. Błażeja – patrona od chorób gardła. Po mszach świętych indywidualne błogosławieństwo za wstawiennictwem św. Błażeja.
 7. W najbliższą sobotę odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem.
 8. Prosimy o pomoc w porządkowaniu kościoła z dekoracji świątecznych. Osoby, które chciałyby pomoc i dysponują czasem zapraszamy w sobotę (3.02) o godz. 10:00.
 9. Naszej młodzieży przypominamy o wyjeździe zaplanowanym w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. Na 50 osób, które przygotowują się do bierzmowania na wyjazd zgłosiło się 20 osób.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na rekolekcje parafialne „W drodze do Emaus”. Wspólny wyjazd autokarem 30 kwietnia powrót 5 maja. Szczegóły i zapisy .
  Zapisy przez stronę parafialną lub u księdza proboszcza.
 11. W czerwcu (6-13 zmiana daty!!) organizujemy pielgrzymkę do Lourdes i Hiszpanii. Szczegóły na temat wyjazdu. Kwestionariusz do pobrania i wypełnienia. Zapisy u ks. Pawła.
 12. Przygotowujemy się do rekolekcji wielkopostnych (18-21 lutego) i do wizytacji kanonicznej (29 lutego).
 13. Kancelaria parafialna czynna w stałych godzinach urzędowania: wtorek 16:00 – 17:30, sobota 9:00 – 11:00.
 14. Propozycja katechezy „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2024 – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

 1. Niedziela Słowa Bożego zachęca nas do osobistej lektury Pisma Świętego, a przez to do pogłębiania relacji z Jezusem – Słowem, które stało się Ciałem. W tym tygodniu możliwość wspólnego zatrzymania się przy Słowie Bożym razem z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB. Spotkanie w najbliższą środę o godz. 18:30 w sali parafialnej.
 2. Do piątku włącznie wieczorna msza święta o godz. 16:00, w sobotę o 18:00.
 3. W imieniu podopiecznych Parafialnego Koła Caritas dziękujemy za długoterminowe produkty żywnościowe. Można je dzisiaj składać przy obrazie Najświętszego Serca Pana Jezusa (boczny ołtarz).
 4. Dzisiaj o godz. 15:30, w sali parafialnej, spotkanie opłatkowe Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy także rodziców, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.
 5. We wtorek 23 stycznia od 16:30 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 19:00 wspólna modlitwa w ramach kolejnego spotkania zespołu presynodalngo. Zakończenie adoracji o 19:30 ciąg dalszy spotkania w sali parafialnej.
 6. W sobotę 27 stycznia o godz. 14:00 Kino Odra zaprasza na projekcję filmu „Wandea”. Cena biletu na hasło WALDEK będzie wynosić 14zł.
 7. Od 2 do 4 lutego w Bardzie odbędą się rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka. Informacje o zapisach na plakacie.
 8. Zapraszamy do udziału w parafialnych rekolekcjach wyjazdowych. Rekolekcje odbędą się w ośrodku rekolekcyjnym TABOR w Rzeszowie. Wyjazd autokarem 30 kwietnia powrót 5 maja. Szczegóły i zapisy lub u księdza proboszcza.
 9. Od 13 do 20 czerwca organizujemy pielgrzymkę samolotową do Lourdes i Hiszpanii. Szczegóły na temat wyjazdu. Zapisy u księdza Pawła.
 10. Bardzo dziękujemy osobom, które odpowiedziały na prośbę i wpisały się na listę prenumeraty tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do tej listy można to uczynić do końca tygodnia (lista w zakrystii). Istnieje także możliwość prenumeraty miesięcznika Mały Gość Niedzielny przeznaczonego dla dzieci i młodzieży.
 11. W czasie odwiedzin duszpasterskich kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 9:00 do 11:00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 12. Propozycja katechezy „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”
 13. Plan wizyty duszpasterskiej

Poniedziałek 22.01.2024 od godz. 16:00

 1. Szymanowskiego od 1 do 4
 2. Szymanowskiego od 5 do 8
 3. Szymanowskiego od 9 do 13

Wtorek 23.01.2024 od godz. 16:00

 1. Zaciszna numery parzyste od 60 do 68
 2. DODATKOWA
 3. DODATKOWA

Środa 24.01.2024 od godz. 16:00

 1. Szymanowskiego od 14 do 18
 2. Szymanowskiego od 19 do 26
 3. Szymanowskiego od 27 do 34

Czwartek 25.01.2024 od godz. 16:00

 1. Chopina od 1 do 3
 2. Chopina od 4 do 6
 3. Chopina od 7 do 11

Piątek 26.01.2024 od godz. 16:00

 1. Chopina od 12 do 18A
 2. Chopina od 18 do 23
 3. Chopina od 24 do 29

Sobota 27.01.2024 od godz. 11:00

 1. Chopina od 30 do 34
 2. Chopina od 35do 39
 3. Chopina od 40 do 44
 4. DODATKOWA

Dziękujemy za wszystkie piękne spotkania!!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2024

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca bardzo dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialne wspierają naszą parafie. Dziękujemy za ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Przypominamy, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza święta wieczorna od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, w sobotę o 18:00.
 3. Dzisiaj o godz. 16:00 wszystkich parafian zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 4. 20 stycznia w Auli PWT we Wrocławiu odbędzie się Pielgrzymkowe Spotkanie Opłatkowe. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej zapraszają wszystkich pielgrzymów i tych, którzy chcą dołączyć do grona pielgrzymów.
 5. 21 stycznia o godz. 15:30, w sali parafialnej, spotkanie opłatkowe Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy także rodziców, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.
 6. 23 stycznia o godz. 19:00 spotkanie presynodalne.
 7. Za tydzień – w III niedzielę miesiąca – zbiórka żywności dla podopiecznych Parafialnego Caritas. Długoterminowe produkty żywnościowe prosimy składać przy obrazie Najświętszego Serca Pana Jezusa (boczny ołtarz).
 8. Zapraszamy do udziału w parafialnych rekolekcjach wyjazdowych. Rekolekcje odbędą się w ośrodku rekolekcyjnym TABOR w Rzeszowie. Wyjazd autokarem 30 kwietnia powrót 5 maja. Szczegóły i zapisy lub u księdza proboszcza.
 9. Od 13 do 20 czerwca organizujemy pielgrzymkę samolotową do Lourdes i Hiszpanii. Szczegóły na temat wyjazdu. Zapisy u księdza Pawła.
 10. Bardzo prosimy, aby osoby, które chcą zaprenumerować tygodnik Niedziela lub Gość Niedzielny wpisały się na listę w zakrystii.
 11. W czasie odwiedzin duszpasterskich kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 9:00 do 11:00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 12.  Propozycja katechezy „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” 
 13. Plan wizyty duszpasterskiej 

 Poniedziałek 15.01.2024 od godz. 16:00

 1. Iwaszkiewicza parzyste od 104 – 120, nieparzyste od 125 – 145
 2. Zaciszna nieparzyste od 21 do 33 i Iwaszkiewicza parzyste od 72 do 78,
 3. Iwaszkiewicza nieparzyste od 15 do 27

 Wtorek 16.01.2024 od godz. 16:00

 1. Iwaszkiewicza nieparzyste od 29 do 39
 2. Iwaszkiewicza nieparzyste od 41 do 49
 3. Iwaszkiewicza nieparzyste od 51 do 65

Środa 17.01.2024 od godz. 16:00

 1. Iwaszkiewicza parzyste od 70 do 62
 2. Iwaszkiewicza parzyste od 60 do 54
 3. Iwaszkiewicza parzyste od 52 do 44

Czwartek 18.01.2024 od godz. 16:00

 1. Iwaszkiewicza parzyste od 42 do 34
 2. Iwaszkiewicza parzyste od 34 do 26
 3. Iwaszkiewicza parzyste od 24 do 10

Piątek 19.01.2024 od godz. 16:00

 1. Paderewskiego od 1 do 6
 2. Paderewskiego od 7 do 13
 3. Paderewskiego od 14 do 19

Sobota 20.01.2024 od godz. 11:00

 1. Paderewskiego od 20 do 25
 2. Paderewskiego od 26 do 33
 3. Paderewskiego od 34 do 48 i 84

Plan na kolejne dni podamy w niedzielę 21 stycznia 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7.01.2024

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, a rozpoczyna tzw. okres zwykły. Zwyczajowo kolędy śpiewać będziemy
  do święta Ofiarowania Pańskiego. Rozpoczęty w adwencie rok duszpasterski przeżywamy po hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Zachęcamy do korzystania z krótkich katechez, które drukujemy razem z ogłoszeniami.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po każdej mszy adoracja Najświętszego Sakramentu. W godzinach popołudniowych warto zatrzymać się na osobistą modlitwę w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym.
 3. Dzisiaj o godz. 16:00 w sali parafialnej, odbędzie się spotkanie opłatkowe Pielgrzymkowej Oławskiej Grupy 4. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do oławskich pielgrzymów.
 4. Przypominamy, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza święta wieczorna od poniedziałku do piątku jest o godz. 16:00, w soboty o 18:00.
 5. W środę o godz. 18:30 w sali parafialnej, spotkanie w ramach szkoły biblijnej z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB.
 6. Za tydzień w niedzielę 14 stycznia o godz. 16:00 wszystkich parafian zapraszamy do wspólnego kolędowania. W tym samym dniu o godz. 18:00, w Parafii Matki Bożej Pocieszenia charytatywny koncert kolęd na rzecz oławskiego hospicjum.
 7. 21 stycznia o godz. 15:30 spotkanie opłatkowe Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy także rodziców, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.
 8. Od 13 do 20 czerwca organizujemy pielgrzymkę samolotową do Lourdes i Hiszpanii. Szczegóły na temat wyjazdu.
 9. Osoby, które chcą zaprenumerować tygodnik Niedziela lub Gość Niedzielny prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.
 10. W czasie odwiedzin duszpasterskich kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 9:00 do 11:00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (telefon dyżurny tel.: 697 031 131 ). 
 11. Propozycja katechezy „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” 

 

Plan wizyty duszpasterskiej
w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie

Poniedziałek 08.01.2024 od godz. 16:00

 1. Nowoosadnicza, Matejki, Kossaka
 2. Okólna, Łagodna
 3. Osadnicza, Styki, Wyczółkowskiego, Braci Gierymskich, Rodakowskiego

Wtorek 09.01.2024 od godz. 16:00

 1. Miła 1 – 10,
 2. Serdeczna 1-10
 3. Serdeczna 11-30

Środa 10.01.2024 od godz. 16:00

 1. Zaciszna od 6 do 36 numery parzyste
 2. Miła 11 – 13,
 3. Zaciszna od 7 do 19A numery nieparzyste

Czwartek 11.01.2024 od godz. 16:00

 1. Zaciszna od 70 do 102

 Piątek 12.01.2024 od godz. 16:00

 1. Iwaszkiewicza 81, 83, 85, 87, 92, 94
 2. Iwaszkiewicza 96, 98, 100, 102
 3. Iwaszkiewicza 80, 82, 84, 86, 88, 90

Sobota 13.01.2024 od godz. 11:00 – Stanowice

Plan na kolejne dni podamy w niedzielę 14 stycznia 2024.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – Jezusa, Maryi i Józefa
31.12.2023

 1. Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. W czasie mszy świętej o godz. 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00 okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 2. O godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za miniony rok.
 3. W poniedziałek 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Nie będzie mszy świętej o godz. 7:00. Pozostałe msze święte w porządku niedzielnym (8:30, 10:00, 10:30 – Stanowice, 11:30, 13:00, 18:00)
 4. Od wtorku 2 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za zaproszenia. Dotarło do nas ok 1500 zaproszeń. Plan kolędy umieszczony jest przy wejściu do kościoła, na stronie internetowej (poniżej w tekście ogłoszeń). W przyszłą niedzielę podamy plan kolędy na kolejne dni.
 5. W czasie wizyty duszpasterskiej msza święta wieczorna będzie o godz. 16:00. Osoby, które miały przyjętą intencję na godz. 18:00 prosimy o kontakt (jeśli godz. 16:00 nie będzie dla nich odpowiednia).
 6. W sobotę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Kolekta mszalna przeznaczona będzie na cele misyjne na rzecz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W tym dniu będziemy gościć wolontariuszy z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.
 7. Msze święte w uroczystość Objawienia Pańskiego w porządku niedzielnym.
 8. 6 stycznia o godz. 14:00 z Parafii Matki Bożej Pocieszenia w stronę naszej parafii wyruszy Orszak Trzech Króli. Orszak zakończy się w naszym kościele koncertem w wykonaniu Polskiego Teatru Historii.
 9. Za tydzień 7 stycznia o godz. 16:00 w sali parafialnej, odbędzie się spotkanie opłatkowe Pielgrzymkowej Oławskiej Grupy 4.
 10. W niedzielę 14 stycznia o godz. 16:00 wszystkich parafian zapraszamy na wspólne kolędowanie.
 11. Osoby, które chcą zaprenumerować tygodnik Niedziela lub Gość Niedzielny na przyszły rok prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.
 12. Po mszach świętych można nabyć pomoce do codziennego rozważania Słowa Bożego, a u ministrantów styczniowy numer Nowego Życia.
 13. Wszystkim Rodzinom naszej Parafii życzymy miłości, którą przynosi Nowonarodzony Jezus.
 14. Propozycja katechezy dla rodziny. 

 

Kolęda 2024
Plan wizyty duszpasterskiej
w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie

Wtorek 02.01.2024 od godz. 16:00

 1. Poświatowskiej, Twardowskiego, Krasińskiego, Rodziewiczówny, Lema, Korczaka, Zapolskiej, Herberta, Fredry, Szymborskiej, Nałkowskiej
 2. Nowy Górnik, Malinowa
 3. Mickiewicza, Prusa

Środa 03.01.2024 od godz. 16:00

 1. Tuwima, Gałczyńskiego, Baczyńskiego,
 2. Norwida
 3. Staffa, Słowackiego, Kochanowskiego, Brzechwy, Staszica

Czwartek 04.01.2024 od godz. 16:00

 1. Lutosławskiego, Bacewicz, Jasińskiego
 2. Wieniawskiego, Małopolna, Madalińskiego, Karłowicza, Sowińskiego
 3. Wiejska

Piątek 05.01.2024 od godz. 16:00

 1. Broniewskiego
 2. Kutrowskiego, Warszawska
 3. Moniuszki, Malczewskiego, Wyspiańskiego

 

Sobota 06.01.2024 – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Plan na kolejne dni podamy w niedzielę 7 stycznia 2024.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023 r.

 1. Msze święte z IV Niedzieli Adwentu (24 grudnia) o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 11:30. Nie ma mszy świętej o godz. 13:00 i 18:00.
 2. Msze święte pasterskie w kościele parafialnym o godz. 21:00 i 23:00 w Stanowicach o 21:00.
 3. W Boże Narodzenie msze święte o godz. 8:30, 10:00, (10:30 – Stanowice), 11:30, 13:00 i 18:00, nie będzie mszy świętej o godz. 7:00.
 4. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia msze święte w porządku niedzielnym. Kolekta z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
 5. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w dekorację kościoła na święta: panu kościelnemu; panom, którzy oprawiali drzewka; Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz młodzieży. Za przekazanie choinek bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Oława.
 6. Dziękujemy za zaproszenia na wizytę duszpasterską, którą rozpoczniemy od 2 stycznia. Plan kolędy podamy do przyszłej niedzieli.
 7. W czasie wizyty duszpasterskiej msza święta wieczorna będzie o godz. 16:00. Osoby, które miały przyjętą intencję na godz. 18:00 prosimy o kontakt, jeśli godz. 16:00 nie będzie dla nich odpowiednia.
 8. Poranne msze święte w tygodniu wracają na godz. 7:00.
 9. W sobotę 30 grudnia 2023 przypada trzecia rocznica śmierci księdza prałata Stanisława Bijaka – pierwszego proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie. W tym dniu o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji.
 10. W następną niedzielę, 31 grudnia, święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy modlić się o świętość małżeństw i rodzin. W czasie mszy świętej o godz. 11:30, 13:00 i 18:00 będzie okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 11. Wychodząc z kościoła u ministrantów można nabyć sianko na stół wigilijny.
 12. Bardzo dziękujemy za wszystkie życzenia, które dotarły do nas na Święta. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego czasu Świąt Bożego Narodzenia.
 13. Propozycja katechezy dla rodziny. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2023 r.

 1. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy do udziału w roratach. Od poniedziałku do piątku roraty o godz. 6:00, a po nich śniadanie w salce parafialnej. Wieczorem o godz. 18:00 msza z katechezą dla dzieci. W sobotę, ostatnie w tym roku roraty o godz. 7:00.
 2. Dzisiaj o godz. 18:00 msza święta i spotkanie dla kandydatów do sakr. bierzmowania.
 3. Na zbliżające się Święta zadbajmy nie tylko o przedświąteczne porządki i zakupy, ale przede wszystkim o przygotowanie swojego wnętrza przez modlitwę i sakrament pojednania. Spowiedź w naszej parafii w poniedziałek 18 grudnia od 8:00 do 9:00 i po południu od 16:00 do 18:00. W czasie spowiedzi okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. We wtorek spowiedź w Parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła, w środę w Parafii Matki Bożej Pocieszenia.
 4. Ze względu na spowiedzi dekanalne kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna po wieczornych mszach świętych. W sobotę 23 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W czwartek zapraszamy ministrantów na zbiórkę do kościoła po wieczornej mszy świętej. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów naszej parafii.
 6. Można zgłaszać chorych, którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej przed świętami. Odwiedzimy tych chorych w sobotę 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 7. Rozpoczęły się zapisy na tegoroczną wizytę duszpasterską. Zgłoszenie odbywa się w formie elektronicznej (link do zapisów)  lub za pomocą kartek, które rozesłaliśmy do mieszkańców naszej parafii razem z listem. Kartki prosimy wrzucać do skrzynki pocztowej przy plebanii lub do skrzyni, która znajduje się z tyłu kościoła.
 8. IV Niedziela Adwentu wypada w tym roku w Wigilię Bożego Narodzenia. Msze święte z IV Niedzieli Adwentu o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 11:30 oraz w sobotę 23 grudnia o godz. 18:00. W Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie mszy świętej o godz. 13:00 i 18:00.
 9. Święta Bożego Narodzenia rozpoczniemy od pasterki. Wcześniej, w naszych domach, zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, o przeczytaniu fragmentu Pisma Świętego mówiącego o narodzeniu Msze święte pasterskie w kościele parafialnym o godz. 21:00 i 23:00 w Stanowicach o 21:00. W Boże Narodzenie msze święte o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. W Boże Narodzenie i w Nowy Rok nie będzie mszy świętej o godz. 7:00. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia msze święte w porządku niedzielnym.
 10. Po mszy świętej można zabrać ze sobą poświęcone opłatki. Ofiary składane za opłatki przeznaczamy na wydatki związane z utrzymaniem budynków parafialnych.
 11. Przy plebanii, u pań z Klubu Seniora, można nabyć ozdoby świąteczne. Stroiki przygotowała także młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie w ramach Szkolnego Koła CARITAS. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany dla Domu Dziecka „WIOSNA” w Krzydlinie Małej. W przyszłym tygodniu LSO będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
 12. Propozycja katechezy dla rodziny. 

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023 r.

  1. Obchodzimy dziś XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Oprócz modlitwy możemy wesprzeć tę inicjatywę datkami wrzucamymi do puszek po mszach świętych. Zebrana kwota zostanie przekazana na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Sekretariacie Episkopatu Polski.
  2. W czasie Adwentu, od poniedziałku do piątku, nie ma mszy świętej o godz. 7:00. W tych dniach rano o 6:00 roraty z udziałem diakonii muzycznej, a wieczorem o 18:00 msza z katechezą dla dzieci. W sobotę roraty o godz. 7:00.
  3. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej, w sali parafialnej, modlitwa kanonami z Taize.
  4. W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas i wolontariuszy dziękujemy za dary składane w czasie zbiórki przy marketach. Za tydzień dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących będzie można złożyć przy bocznym ołtarzu (obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa). Serdeczne Bóg zapłać.
  5. Rejonowe spotkanie synodalne odbędzie się jutro 11 grudnia o godz. 19:30 w Parafii św. Jerzego i Podwyższenia Krzyża Świętego we Wrocławiu (ul. Biegła 3).
  6. W środę po wieczornej mszy świętej w sali parafialnej spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB.
  7. W czwartek po wieczornej mszy świętej spotkanie dla młodzieży (plebania).
  8. Można zgłaszać chorych, którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej przed świętami. Odwiedzimy tych chorych w sobotę 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
  9. Rozpoczęły się zapisy na tegoroczną wizytę duszpasterską. Zgłoszenie odbywa się w formie elektronicznej (link do zapisów) lub za pomocą kartek, które mamy nadzieję, dotarły do wszystkich mieszkańców naszej parafii razem z wysłanym od nas listem.
  10. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wyjazdowych w czasie majowego weekendu. Zapisać można się przez stronę internetową (TUTAJ) lub u księdza proboszcza. 
  11. Po mszy świętej można zabrać ze sobą poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na wydatki związane z utrzymaniem budynków parafialnych.
  12. Za tydzień, po mszach świętych, u pań z Klubu Seniora będzie można nabyć ozdoby świąteczne.
  13. Z racji drugiej niedzieli miesiąca dziękujemy Wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą wspólnotę parafialną. Za dotychczasowe prace remontowe pozostało do spłaty 12300zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tace i przesyłane na konto naszej parafii.

   

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  I NIEDZIELA ADWENTU
  3.12.2023 r.

  1. PRZYJDŹCIE DO MNIE WSZYSCY – to tytuł rekolekcji adwentowych, które rozpoczynamy w dniu dzisiejszym. Poprowadzi je brat Dawid Napiwodzki OFM Cap.
  2. Jeszcze dzisiaj o 17:30 nauka stanowa dla młodzieży, a w czasie wieczornej mszy świętej poświęcenie ikon wykonanych przez rodziców dzieci komunijnych.
  3. Jutro msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 6:00, 9:00 i 18:00. Dzieci, w czasie rekolekcji, zapraszamy na godz. 16:00 a od czwartku na godz. 18:00 (msza święta z katechezą). Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablocie i na internetowej stronie parafialnej (jest także do pobrania w przedsionku kościoła razem z ogłoszeniami).
  4. W czasie Adwentu zapraszamy do udziału w mszach świętych roratnich. Od poniedziałku do piątku roraty o godz. 6:00, a w sobotę o godz. 7:00. Od poniedziałku do piątku nie będzie mszy świętej o godz. 7:00. Po mszy świętej porannej zapraszamy do salki na wspólne śniadanie.
  5. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00. Po mszy wieczornej na plebanii spotkanie zelatorek Kół Koronkowych.
  6. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach w czasie majowego weekendu. Zapisać można się przez stronę internetowa lub u księdza proboszcza. Zapisy na wyjazd.
  7. Dzisiaj parafialny zespół Caritas rozprowadza świece na wigilijny stół. Duże w cenie 20zł i małe w cenie 10zł. Dochód ze sprzedaży wesprze działalność naszego Parafialnego Caritas.
  8. Po mszy świętej można zabrać ze sobą poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na wydatki związane z utrzymaniem budynków parafialnych. Wśród nich jest m.in. koszt obowiązkowego ubezpieczenia. W bieżącym roku ubezpieczenie wynosiło 9987,60zł oraz koszty związane z ogrzewaniem. Za zeszły rok rachunki z ciepłowni wyniosły 45009,14zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazywane także na konto naszej parafii.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  34 Niedziela Zwykła – 26.11.2023
  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  

   

  1. Dzisiejsza Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest dla nas okazją, aby po raz kolejny świadomie wyznać wiarę w Jezusa i uczynić Go Panem swojego życia. Niech Jego Królowanie pomaga przezwyciężać nam wszelkie podziały i poszukiwać Bożego Królestwa we wzajemnych relacjach.
  2. We wtorek 28 listopada o godz. 16:30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich należących do Caritas oraz osoby, które chciałyby wspomóc działania charytatywne.
  3. W środę 29 listopada o godz. 18:45 w Sali parafialnej spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB.
  4. W czwartek 30 listopada o godz. 10:00 na spotkanie do Sali parafialnej zapraszamy zelatorki i zelatorów Żywego Różańca.
  5. Razem z pracownikami Hospicjum Domowego Caritas w Oławie zapraszamy do modlitwy w intencji zmarłych podopiecznych hospicjum. Msza święta w ich intencji odbędzie się w czwartek 30 listopada o godz. 18:00.
  6. W piątek 1 grudnia w Sali parafialnej odbędzie się dzień skupienia dla kobiet. „Nie czekaj… idź z Maryją”.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od 6:30 do 7:00 i od 16:00 do 18:00. W pierwszą sobotę duszpasterskie odwiedziny chorych.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Nasz Parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece na wigilijny stół (małe w cenie 10zł i duże 20zł.). Zakup świec wspomoże działania na rzecz potrzebujących.
  9. „Przyjdźcie do mnie wszyscy”, to temat rekolekcji, które od pierwszej niedzieli Adwentu poprowadzi dla nas o. Dawid Napiwodzki OFM Cap. Szczegółowy plan umieścimy na stronie internetowej oraz gablocie. Zaplanujmy swój udział w rekolekcjach.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  33 Niedziela Zwykła – 19.11.2023

  1. „Ubodzy potrzebują naszego człowieczeństwa” pod takim hasłem obchodzimy dziś VII Światowy Dzień Ubogich. W przygotowanym orędziu na ten dzień Papież Franciszek zwrócił uwagę, aby nasza troska o ubogich zawsze była nacechowana ewangelicznym realizmem. „Dzielenie się musi odpowiadać konkretnym potrzebom drugiego, a nie uwolnieniu się od tego, co zbędne”.
  2. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca mamy możliwość wesprzeć podopiecznych Parafialnego Oddziału Caritas. Przy bocznym ołtarzu (obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa) wystawione są kosze na dary dla osób potrzebujących. W imieniu Parafialnego Caritas składamy serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.
  3. Razem z nami modlą się dzisiaj ks. dr Adam Łuźniak – moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie, wikariusz generalny naszej Archidiecezji oraz ks. diakon Kacper Juszczak z Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Dziękujemy za duszpasterskie wsparcie.
  4. Do jutra (poniedziałek 20.11) można zapisać się na diecezjalne spotkanie młodych: „Radując się w nadziei”. Spotkanie obędzie się w sobotę 25 listopada we Wrocławiu. Szczegóły plan jest na stronie internetowej parafii. Zapisy u księdza Tomasza lub w zakrystii (udział w kosztach 10zł + bilet kolejowy).
  5. We wtorek 21 listopada o godz. 13:30 w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie modlitwa przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. Szczegółowy program peregrynacji relikwii znajduje się na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  6. W środę 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych parafialnych muzyków.
  7. „Nie czekaj… idź z Maryją”, to tytuł dnia skupienia dla kobiet, który odbędzie się 1 grudnia w sali parafialnej. Szczegóły na plakacie.
  8. Potrzebnych jest jeszcze kilka par małżeńskich, aby powstała kolejna grupa małżeńska Kręgów Domowego. Zainteresowanych prosimy o kontakt nr tel. 691 912 854.
  9. Jesteśmy w trakcie przygotowania programu parafialnych rekolekcji wyjazdowych („W drodze do Emaus”). Rekolekcje będziemy przeżywać w majowy weekend w ośrodku TABOR w Rzeszowie. W planie m.in. Kalwaria Pacławska oraz Markowa – miejsce życia i śmierci błogosławionej rodziny Ulmów. Zapisy na wyjazd.
  10. Za tydzień we Wrocławiu o godz. 15:00 odbędzie się diecezjalne spotkanie parafialnych zespołów presynodalnych. W ramach spotkania katecheza o Kościele, adoracja Najświętszego Sakramentu i agapa. Zakończenie ok. godz. 17:00. Osoby z parafialnego zespołu presynodalnego prosimy o potwierdzenie swojego udziału w spotkaniu.
  11. Za tydzień po wieczornej mszy świętej spotkanie dla młodzieży. W ramach spotkania katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  32 Niedziela Zwykła – 12.11.2023

  1. XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym kieruje nasze myśli na Bliski Wschód. Oprócz modlitwy nasze wsparcie dla prześladowanych chrześcijan możemy wyrazić składając datki do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. Z racji drugiej niedzieli miesiąca dziękujemy Wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą wspólnotę parafialną. Za dotychczasowe prace remontowe pozostało do spłaty 24600zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tace i przesyłane na konto naszej parafii.
  3. Dzisiaj w Stanowicach o 10:30 w czasie mszy św. wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II.
  4. Również dzisiaj po wieczornej mszy świętej w sali parafialnej modlitwa kanonami z Taize. Do modlitwy zapraszamy młodzież, która chciałaby pojechać na Europejskie Spotkanie Młodych w Lublanie na przełomie roku. Zapisy na wyjazd do 25 listopada. Informacje na temat wyjazdu. 
  5. W tym samym czasie na plebanii spotkanie młodych w ramach spotkań 18+
  6. Wypominki do wtorku włącznie o godz. 17:15 (plan w gablocie). We wtorek wyczytamy także wypominki bez podanych adresów oraz spóźnione.
  7. We wtorek 14 listopada w sali parafialnej będzie można zamawiać stroje komunijne dla dzieci. O godz. 17:00 chłopcy, o godz. 18:00 dziewczynki. Przy zamówieniu konieczna będzie wpłata zaliczki.
  8. Zainteresowane małżeństwa, które chcą dołączyć do kręgów małżeńskich Domowego Kościoła prosimy o kontakt pod nr tel. 691 912 854.
  9. W dniach 17/18 listopada organizujemy warsztaty muzyczne. Więcej informacji i zapisy.
  10. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniu diecezjalnym „Radując się w nadziei”. Spotkanie obędzie się w sobotę 25 listopada w Hali Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i dedykowane jest dla osób od 14 roku życia. Koszt udziału to 10 zł. Zapisy na wyjazd u księdza Tomasza do 15 listopada (lista w zakrystii). Plan wydarzenia.
  11. „W drodze do Emaus” to tytuł parafialnych rekolekcji dla rodzin, osób samotnych, dzieci i młodzieży oraz starszych. Rekolekcje odbędą się w majowy weekend w ośrodku TABOR w Rzeszowie. Szczegóły i zapisy.
  12. Za tydzień, w niedzielę o godz. 13:00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po mszy świętej krótkie spotkanie. O godz. 18:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
  13. W trzecią niedzielę miesiąca (za tydzień) przy bocznym ołtarzu (obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa) będą wystawione kosze Caritas na dary dla osób potrzebujących. Prosimy o przynoszenie produktów długoterminowych.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  31 Niedziela Zwykła – 5.11.2023

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w godzinach popołudniowych. Adoracja zakończy się modlitwą wypominkową o g. 17:15.
  2. Przez cały tydzień wypominki o godz. 17:15 (plan w gablocie).
  3. W środę 8 listopada o godz. 18:45 w sali parafialnej spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB.
  4. W sobotę 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7:00 i 18:00. O godz. 10:00 w Parafii NMP Matki Pocieszenia msza św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 13:00 w Marcinkowicach msza św. odpustowa.
  5. Przy naszej parafii powstaje kolejny krąg małżeński Domowego Kościoła. Zainteresowane małżeństwa prosimy o kontakt pod nr tel. 691 912 854.
  6. W dniach 17/18 listopada organizujemy warsztaty muzyczne. Zachęcamy do udziału osoby, które chciałyby włączyć się w śpiewy podczas mszy świętych roratnich.
  7. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniu diecezjalnym „Radując się w nadziei”. Spotkanie obędzie się w sobotę 25 listopada w Hali Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i dedykowane jest dla osób od 14 roku życia. Koszt udziału to 10 zł. Zapisy na wyjazd do 15 listopada (lista w zakrystii). Szczegółowy plan.
  8. Można zapisać się na rekolekcje parafialne w ośrodku TABOR w Rzeszowie. Wspólny wyjazd autokarem 31 kwietnia powrót 5 maja 2024. Szczegóły i zapisy.
  9. Dzisiaj ministranci będą rozprowadzać listopadowy nr Nowego Życia. Dowiemy się z niego m.in. co aktualnie dzieje się w naszej Archidiecezji w związku z Synodem.
  10. Za tydzień w Stanowicach o 10:30 wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  30 Niedziela Zwykła – 29.10.2023

  1. Z racji kończącego się tygodnia misyjnego dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00. Różnymi językami pomodlimy się za misjonarzy oraz o Pokój na świecie.
  2. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej, odbędzie się pierwsze spotkanie dla ludzi młodych 18+, którzy chcieliby wspólnie pomodlić się, rozważyć Słowo Boże i wspierać się duchowo. W ramach pierwszego spotkania adoracja uwielbienia. Zapraszamy młode małżeństwa, narzeczonych, studentów i wszystkich młodych którzy poszukują swojej drogi.
  3. We wtorek (31 października o godz. 17:00) w sali parafialnej odbędzie się Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia.
  4. Z końcem października upływa termin składania deklaracji do I Komunii Świętej. 14 listopada w sali parafialnej będzie można zamawiać stroje komunijne dla dzieci. O godz. 17:00 chłopcy, o godz. 18:00 dziewczynki. Przy zamówieniu konieczna będzie wpłata zaliczki.
  5. 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę z wyjątkiem mszy świętej o godz. 13:00. O godz. 14:00 uczestniczymy we mszy świętej na tzw. Starym Cmentarzu przy
   Zwierzynieckiej. Równolegle będzie odprawiana msza święta na cmentarzu przy ul. Ofiar Katynia.
  6. 2 listopada – we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych msze święte o godz. 7:00; o 9:00 za zmarłych Parafian, którzy odeszli do wieczności w minionym roku; o 18:00 w intencji wszystkich zmarłych Parafian oraz polecanych w wypominkach. Modlitwa wypominkowa o godz. 17:15. Szczegółowy plan modlitwy podamy 1 listopada.
  7. Karty wypominkowe można pobrać z przedsionka kościoła. Skarbona na wypominki znajduje się pośrodku kościoła. Prosimy o dostarczenie ich do 30 października.
  8. Przy naszej parafii powstaje kolejny krąg małżeński Domowego Kościoła. Zainteresowane małżeństwa prosimy o kontakt pod nr tel. 691 912 854.
  9. Przez stronę internetową parafii można się już zapisać na rekolekcje parafialne w ośrodku TABOR w Rzeszowie. Wspólny wyjazd autokarem 31 kwietnia powrót 5 maja 2024. Szczegóły na stronie internetowej i na plakacie.
  10. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać listopadowy nr Nowego Życia. Dowiemy się z niego m.in. co aktualnie dzieje się w naszej Archidiecezji w związku z rozpoczynającym się Synodem.
  11. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniu „Radujmy się w nadzieli”. Spotkanie odbędzie się 25 listopada we Wrocławiu w ramach Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w naszej Archidiecezji. Koszt udziału w spotkaniu 10zł. Zapisy w zakrystii. 

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  29 Niedziela Zwykła – 22.10.2023

  1. Dziś w kościele w Polsce odbywa się liczenie wiernych. Prosimy o wychodzenie głównymi drzwiami.
  2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako niedzielę misyjna. W naszej wspólnocie witamy ojca Kazimierza Zdziebko OMI. Przy wyjściu z kościoła będzie można zaopatrzyć się w kalendarze misyjne.
  3. Dzisiaj o godz. 18:00 Msza Święta i spotkanie dla zgłoszonych kandydatów do bierzmowania.
  4. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy żywność dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Udało się uzbierać 50 kg żywności długoterminowej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w to wielkie dzieło naszego parafialnego CARITAS.
  5. W ramach zbiórki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 4008,17 zł. W imieniu stypendystów Fundacji składany serdeczne Bóg zapłać.
  6. Pierwsze spotkanie warsztatów pisania ikon dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych już w tym tygodniu w dniach 24-25 października (w sali parafialnej).
  7. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15. We czwartki zapraszamy szczególnie dzieci.
  8. Dzieci zapraszamy do udziału w Balu Wszystkich Świętych. Zapisy przez stronę internetową.
  9. Za tydzień, po wieczornej mszy świętej, odbędzie się pierwsze spotkanie dla ludzi młodych 18+, którzy chcieliby wspólnie pomodlić się, rozważyć Słowo Boże i wspierać się duchowo. W ramach pierwszego spotkania adoracja uwielbienia. Zapraszamy młode małżeństwa, narzeczonych, studentów i  wszystkich młodych którzy poszukują swojej drogi.
  10. Karty wypominkowe można pobrać z przedsionka kościoła. Skarbona na wypominki znajduje się pośrodku kościoła. Prosimy o dostarczenie ich
   do 30 października.
  11. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na cele parafialne. Dziękujemy za Wasze wsparcie duchowe i materialne.
  12. Od 1 do 5 maja organizujemy parafialne rekolekcje w ośrodku TABOR w Rzeszowie. Bieżące informacje na temat wyjazdu umieszczamy na stronie internetowej parafii.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  28 Niedziela Zwykła – 15.10.2023

  1. Obchodzimy dziś XXIII Dzień Papieski. Opiece św. Jadwigi i św. Jana Pawła II polecamy całą Archidiecezję oraz Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która już od 20 lat wspiera młodych przekazując stypendia. Możemy wspomóc to dzieło składając ofiary do specjalnych puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza w intencji rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy świętej krótkie spotkanie dla rodziców.
  3. Dzisiaj w naszej parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Dodatkowa msza święta o godz. 16:30. Różaniec wyjątkowo o godz. 17:00 będzie w kościele filialnym w Stanowicach. Osoby, które wybiorą się do Stanowic samochodem prosimy o zabranie osób bez swojego środka transportu (zbiórka przy kościele o 16:45).
  4. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca przy bocznym ołtarzu (obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa) są wystawione kosze Caritas na dary dla osób potrzebujących. Prosimy o przynoszenie produktów długoterminowych.
  5. Karty zgłoszeniowe do Sakramentu bierzmowania przyjmujemy do dzisiaj. Msza Święta i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 października o godz. 18:00.
  6. Jutro 16 października o godz. 19:00 w Parafii św. Maksymiliana w Jelczu Laskowicach odbędzie się spotkanie rejonowe w ramach Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. O udział w spotkaniu prosimy przedstawicieli naszej grupy presynodalnej. Dziękujemy równocześnie tym, którzy włączyli się w spotkanie w naszej parafii.
  7. Spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB, w środę o godz. 18.45 w sali parafialnej.
  8. W piątek po wieczornej mszy świętej – Czas dla Jezusa. Adoracja w ciszy do godz. 20:30.
  9. W sobotę 21 października organizujemy dojazd i powrót dla uczestników pieszej pielgrzymki do Trzebnicy. Wyjazd z naszej parafii o godz. 5.00. Powrót ok. 18.00 z Trzebnicy. Zapisy pod nr tel. 609050080.
  10. Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty pisania ikon. Pierwsze spotkania 24-25 października. Więcej informacji i zapisy.
  11. Dzieci zapraszamy do udziału w Balu Wszystkich Świętych. Zapisy przez formularz. 
  12. Karty wypominkowe można pobrać z przedsionka kościoła. Prosimy o dostarczenie ich do 30 października.
  13. Za tydzień niedziela misyjna. Będzie można zakupić kalendarze misyjne.
  14. Od 1 do 5 maja organizujemy parafialne rekolekcje w ośrodku TABOR w Rzeszowie. Więcej informacji.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  27. NIEDZIELA ZWYKŁA 8.10.2023

  1. Z racji drugiej niedzieli miesiąca dziękujemy Wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą wspólnotę parafialną. Zakończyliśmy pierwszą część prac związanych z wymianą instalacji elektrycznej na plebanii. Koszt robocizny wyniósł 73800zł do spłaty pozostało 36900zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tace i przesyłane na konto naszej parafii.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:15. W każdy czwartek o godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe prowadzą dzieci.
  3. Wyjazd pielgrzymów do Wilna we wtorek rano 10 października o godz. 3:00.
  4. W środę 11 października o godz. 19:00 kolejne parafialne spotkanie synodalne (adoracja, dzielenie się Słowem Bożym, spotkanie w salce parafialnej).
  5. W czwartek 12 października po wieczornej mszy świętej, w kościele zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  6. W piątek 13 października po wieczornej mszy Nabożeństwo Fatimskie.
  7. Również w piątek, w salce parafialnej Warsztaty odkrywania talentów i budowania poczucia wartości u dzieci. Warsztaty odbywać się będą w ramach projektu „Wyjątkowy prezent…”. Można brać udział w warsztatach niezależnie od tego, czy będzie się uczestniczyć w kolejnych spotkaniach związanych z projektem. Warsztaty są bezpłatne. 
  8. Zgłoszenia kandydatów do sakramentu bierzmowania przyjmujemy do 15 października. Formularze zgłoszeniowe można odebrać w zakrystii
   po każdej mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania.
  9. 21 października organizujemy dojazd i powrót dla uczestników pieszej pielgrzymki do Trzebnicy. Wyjazd z naszej parafii o godz. 5.00. Powrót
   18.00 z Trzebnicy. Koszt autokaru 60 zł. Zapisy w zakrystii i pod nr tel. 609050080.
  10. Za tydzień, w niedzielę o godz. 13:00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po mszy świętej krótkie spotkanie.
  11. W trzecią niedzielę miesiąca (za tydzień) przy bocznym ołtarzu (obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa) będą wystawione kosze Caritas na dary dla osób potrzebujących. Prosimy o przynoszenie produktów długoterminowych.
  12. Od 1 do 5 maja organizujemy parafialne rekolekcje wyjazdowe do ośrodka rekolekcyjnego w Rzeszowie. Więcej informacji i zapisy przez stronę parafialną.
  13. W przyszłą niedzielę w ramach Rejonowego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło – Życie (Oaza Rodzin) dodatkowa msza święta o godz. 16:30.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  NIEDZIELA ZWYKŁA 1.10.2023

  1. Dzisiaj niedziela adoracyjna, po każdej Mszy chwila wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w ciszy od 14:00 do zakończenia nabożeństwa różańcowego.
  2. W październiku nabożeństwa różańcowe o godz. 17:15. W każdy czwartek o godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe dla dzieci.
  3. Uczestników pielgrzymki do Wilna prosimy o dokonanie wpłat za wyjazd. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 18.45 w kościele. Jeśli ktoś się zdecyduje, można jeszcze dołączyć do grupy.
  4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie dzisiaj o godz. 18:00.
  5. We wtorek 3 października o godz. 19:00 w salce parafialnej katecheza o św. Franciszku.
  6. W środę po wakacyjnej przerwie, wznawiamy spotkania biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB, zapraszamy o godz. 18.45 do sali parafialnej.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja w ciszy od godz. 17:00.
  8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 6:30 do 7:00 i od 16:30 do 18:00.
   Po południu w czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny duszpasterskie chorych. Rano po mszy nabożeństwo pierwszych sobót.
  10. Za tydzień, w niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 11:30 poświęcimy różańce. Zapraszamy szczególnie dzieci, które rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
  11. Tegoroczna pielgrzymka do grobu św. Jadwigi Trzebnickiej odbędzie się 21.10.2023. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w grupie 4.
  12. Od 1 do 5 maja organizujemy parafialne rekolekcje wyjazdowe dla 100 uczestników. W rekolekcjach będą mogły wziąć udział rodziny, osoby samotne, młodzież i dzieci. W najbliższym czasie podamy więcej szczegółów na temat wyjazdu. Zachęcamy do zarezerwowania tego terminu.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2023

  1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy z różnych powodów musieli opuścić swoją ojczyznę.
  2. Dzisiaj w Domaniowie o godz. 13:00 festyn wspierający kosztowne leczenie 17 letniej Anastazji poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym.
  3. Jutro 25 września o godz. 19:00 w Parafii NMP Królowej (Nowy Otok) odbędzie się spotkanie rejonowe w ramach Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. O udział w spotkaniu prosimy przedstawicieli naszej grupy presynodalnej. Dziękujemy równocześnie tym, którzy włączyli się w spotkanie w naszej parafii.
  4. Serdeczne podziękowania dla Panów, którzy dbają o tereny zielone przy naszej parafii. Dziękujemy za skoszenie trawy.
  5. Uczestników pielgrzymki do Wilna prosimy o dokonanie wpłat za wyjazd. Spotkanie organizacyjne planujemy na początek października.
  6. Rodzice dzieci Komunijnych przychodzą na spotkanie i wspólną modlitwę 28 września o godz. 18:00. W ramach spotkania msza święta, po mszy informacje o przygotowaniach. Spotkanie potrwa do godz. 19:30.
  7. 30 września w sobotę w Parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczną się przygotowania do sakramentu małżeństwa. Więcej informacji na stornie internetowej petrus.olawa.pl (w zakładce kurs przedmałżeński).
  8. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy 1 października o godz. 18:00.
  9. We wtorek 3 października o godz. 19:00 w salce parafialnej katecheza o św. Franciszku.
  10. Tegoroczna pielgrzymka do grobu św. Jadwigi Trzebnickiej odbędzie się 21.10.2023. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w grupie 4.
  11. Od 1 do 5 maja organizujemy parafialne rekolekcje wyjazdowe dla 100 uczestników. W rekolekcjach będą mogły wziąć udział rodziny, osoby samotne, młodzież i dzieci. W najbliższym czasie podamy więcej szczegółów na temat wyjazdu. Zachęcamy do zarezerwowania tego terminu.
  12. Na plakatach przy kościele znajdziemy informacje dotyczące takich wydarzeń jak:

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  24. NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023

  1. Wspominamy dzisiaj 84. rocznicę najazdu Związku Radzieckiego na wschodnie granice Polski. Niech ta data będzie dla nas zachętą do modlitwy o pokój
   i pojednanie między narodami. W modlitwach pamiętajmy także o Ojczyźnie, prosząc o pojednanie i jedność w naszym narodzie.
  2. Dzisiaj (17 września) o godz. 16:00, w sali parafialnej, spotkanie Oławskiej Pielgrzymkowej Grupy 4.
  3. W najbliższą środę, 20 września o godz. 19:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za Synod naszej Archidiecezji. Do udziału zaproszeni są przede wszystkim członkowie grupy peresynodalnej, przedstawiciele grup parafialnych oraz wszyscy parafianie, którym zależy na dobru Kościoła.
  4. Już za tydzień (23 września) na górze Ślęży obędzie się spotkanie dla młodzieży. Wyjazd o godz. 8:00, powrót w godzinach popołudniowych. Koszt wyjazdu 60zł.
  5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na spotkanie dla kobiet „Obdarowana – W oczach Maryi”. Rozpoczęcie wydarzenia 23 września o godz. 9:00 w sali parafialnej. Więcej informacji i zapisy.
  6. 30 września w sobotę w Parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczną się przygotowania do sakramentu małżeństwa. Więcej informacji na stornie internetowej petrus.olawa.pl (w zakładce kurs przedmałżeński).
  7. Uczestników pielgrzymki do Wilna prosimy o dokonanie wpłat za wyjazd. Spotkanie organizacyjne planujemy na początek października. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do zebranej grupy, jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
  8. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy 28 września na mszę świętą o godz. 18:00. Po mszy świętej spotkanie.
  9. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do wspólnej modlitwy 1 października o godz. 18:00.
  10. 24 września o godz. 13:00 w Domaniowie organizowany jest festyn na rzecz Anastazji, która uległa bardzo poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Dziewczyna jest w bardzo ciężkim stanie i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Organizatorzy zapraszają do udziału w festynie i wsparcia leczenia 17 letniej Anastazji. Koszt rehabilitacji to 200 000zł (szczegółowe informacje tel. 668 424 292).
  11. Ministranci rozprowadzają czasopismo Nowe Życie. Ofiary są przeznaczone na fundusz LSO.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  23. NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023

  1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Dobiega końca pierwszy etap wymiany instalacji elektrycznej w części budynku plebanii. Koszt samych materiałów oszacowano na 35 576zł. Trwa ustalenie ostatecznej ceny za wykonane prace. Bardzo dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie podejmowanych działań duszpasterskich i gospodarczych. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za środki przekazywane na konto parafialne. W modlitwach pamiętamy o dobrodziejach.
  2. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej, w sali parafialnej modlitwa o pokój kanonami z Taize.
  3. W czwartek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża. W kościele filialnym w Stanowicach o godz. 17:00 msza święta i modlitwa przy odnowionym krzyżu. Bardzo dziękujemy za świadectwo wiary osobom, które troszczą się o przydrożne krzyże i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii (m.in. w Nowym Górniku i Stanowicach).
  4. Również 14 września, o godz. 18:30, ksiądz proboszcz Parafii NMP Różańcowej w Oławie zaprasza na mszę świętą ku czci św. Szarbela. Przed mszą świętą Różaniec.
  5. W najbliższy piątek 15 września zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd ok godz. 13:00, powrót po Apelu Jasnogórskim, koszt wyjazdu 70zł od osoby, zapisy w zakrystii.
  6. Również 15 września spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Na wieczorną mszę świętą zapraszamy ministrantów, lektorów, kandydatów do LSO oraz ich rodziców. Po mszy świętej modlitwa za rodziny ministrantów i pierwsze spotkanie (plebania).
  7. Z racji trzeciego piątku miesiąca po wieczornej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:30.
  8. W niedzielę 17 września o godz. 16:00, w sali parafialnej, spotkanie Oławskiej Pielgrzymkowej Grupy 4. Do udziału w spotkaniu zapraszamy także duchowych uczestników tegorocznej pielgrzymki i wszystkich, którzy pielgrzymowali lub chcieliby pielgrzymować razem z Grupą 4.
  9. W środę, 20 września o godz. 19:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za synod naszej Archidiecezji. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej.
  10. Młodzież zaparzamy do udziału w spotkaniu na górze Ślęży. Wyjazd 23 września godz. 8:00, powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy w zakrystii.
  11. 23 września, w naszej parafii odbędzie się spotkanie dla kobiet „Obdarowana – W oczach Maryi”. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 9:00. Zapisy przez stronę internetową.
  12. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy 28 września na mszę świętą o godz. 18:00. Po mszy świętej spotkanie. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zaplanowaliśmy na 19 maja 2024r.
  13. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy 1 października o godz. 18:00.
  14. Ogólnopolska akcja Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. Wolontariusze spotykają się z Rodzinami potrzebującymi wsparcia. Współpracują także z darczyńcą przygotowującym paczkę i dostarczają paczkę do potrzebującej Rodziny. Także w Oławie można zostać Wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na stronie szlachetnapaczka.pl

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  22. NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023

  1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy świętej o godz. 13:00. Zakończenie wspólną modlitwa o godz. 17:00.
  2. W naszej parafialnej wspólnocie witamy księdza Tomasza Latawca (nowego wikariusza). Niech dobry Bóg obdarza potrzebnymi łaskami w duszpasterskiej pracy.
  3. Wspólnota L’Arche dziękuje za życzliwe przyjęcie oraz za wsparcie finansowe. Zebrano kwotę 5746,21zł i 11 euro.
  4. Po wakacjach wznawiają spotkania poszczególne grupy parafialne.
   W poniedziałek po wieczornej mszy świętej zaprasza chór parafialny Exultate-Deo, w czwartek o 19:00 biblijne przygotowanie do niedzieli, w piątek o 19:00 spotkanie parafialnej scholi. Grupy spotykają się w sali parafialnej.
  5. W środę (6 września) o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy również osoby, które chciałyby włączyć się
   w działalność Caritas w naszej parafii.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja w ciszy od godz. 17:00.
  7. 15 września wyruszamy na czuwanie przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wyjazd ok godz. 13:00, powrót po Apelu Jasnogórskim, koszt wyjazdu 70zł od osoby, zapisy w zakrystii.
  8. Za tydzień po wieczornej mszy świętej modlitwa o pokój kanonami z Taize.
  9. Już dzisiaj zapraszamy młodzież do udziału w spotkaniu na górze Ślęży. Spotkanie odbędzie się 23 września.
  10. Również 23 września, w naszej parafii, odbędzie się spotkanie dla kobiet „Obdarowana – W oczach Maryi”. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 9:00.
  11. Zakończyliśmy remont dachu plebanii. Całkowity koszt remontu wyniósł 184571,70zł. Dobiega też końca pierwszy etap wymiany instalacji elektrycznej w budynku plebanii oraz kolejne etapy renowacji ławek w kościele. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za środki przekazywane na konto parafialne.
  12. Po wakacjach kancelaria parafialna czynna we wtorek i w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  13. Po więcej informacji odsyłamy do parafialnej strony internetowej oraz do gablot z plakatami.
  14. W modlitwach polecajmy dobremu Bogu dzieło Synodu Diecezjalnego.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  21. NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2023

  1. Bardzo dziękujemy za wsparcie inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas, który organizuje zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.
  2. Dzisiaj kończą posługę w naszej Parafii ks. Piotr Zaryczański oraz nasz wikariusz Michał Marciniak, który od 1 września rozpocznie pracę duszpasterską w Parafii NMP na Piasku we Wrocławiu. Za ten czas obu Księżom składamy serdeczne podziękowania. O godz. 19:00 podczas mszy świętej pomodlimy się o potrzebne łaski dla kapłanów.
  3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 6:30 do 7:00 i od 16:00 do 18:00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Po południu w czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny duszpasterskie chorych. Rano po mszy nabożeństwo pierwszych sobót.
  5. 2 września 2023r. Ksiądz Proboszcz Parafii NMP Różańcowej w Oławie wraz z parafianami zaprasza na festyn rodzinny. Festyn rozpocznie się o godz. 14:30 i będzie trwał do godz. 20:00. Więcej informacji na plakacie.
  6. Za tydzień o 11:30 pomodlimy się w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli z racji rozpoczętego roku szkolnego. Pobłogosławimy także uczniów i nowe tornistry.
  7. Po wakacjach wznawiają spotkania poszczególne grupy parafialne. Do wspólnych spotkań zaprasza chór parafialny Exultate-Deo. Pierwsze spotkanie 4 września po wieczornej mszy świętej w salce parafialnej.
  8. 15 września zapraszamy do modlitewnego czuwania przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. O szczegółach wyjazdu poinformujemy w przyszłym tygodniu.
  9. 26 września rozpoczyna się przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
  10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Wilna (10 – 14 października 2023r.) Informacje na temat wyjazdu znajdują się w gablocie przy plebanii i na stronie internetowej parafii.
  11. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w sobotę od 9:00 do 11:00. W razie potrzeby można podejść do zakrystii po wieczornych mszach świętych.
  12. Przypominamy, że od 1 września msze święte wieczorne będą o godz. 18:00.
  13. Gościmy dzisiaj w parafii Wspólnotę L’Arche z Wrocławia. Są to osoby z niepełnosprawnością i bez niej, które tworzą razem domy na kształt domów rodzinnych.