Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 Niedziela Zwykła – 25.09.2022

 

 1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy z różnych powodów musieli opuścić swoją ojczyznę. Prośmy także o otwartość w przyjmowaniu ludzi, których spotykamy w codziennym życiu.
 2. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po wieczornej mszy pierwsze spotkanie dla małżeństw, które chciałyby dołączyć do Kręgów Domowego Kościoła. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
 1. We wtorek 27 września, po wieczornej mszy świętej pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach spotkań synodalnych. W programie: wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, rozważanie Słowa Bożego oraz świadectwo.
 1. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie dzieci klas 3 do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsze spotkanie dla rodziców i opiekunów tych dzieci
  w najbliższą środę 28 września po wieczornej mszy świętej.
 1. Młodzież zapraszamy na spotkania w każdy piątek o godz. 19:00.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca duszpasterskie odwiedziny chorych. Nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP, wyjątkowo o godz. 17:00.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańcapo mszy o godz. 7:00.
 1. Panie daj nam świętych kapłanów”. Pod takim hasłem, 8 października, odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Łagiewnik. Koszt wyjazdu 90zł. Zapisy w zakrystii.
 1. Do 8 października trwają zapisy dla młodzieży, która chce przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że do bierzmowania mogą przystąpić nasi parafianie począwszy od uczniów 8 kl. SP. Zapisy na rozmowę
  dla kandydatów odbywają się przez formularz internetowy, który znajduję się
  na stronie internetowej naszej parafii. Osoby dorosłe, które chcą przygotować się do sakramentu bierzmowania prosimy o bezpośrednie zgłoszenie się do księdza proboszcza (do końca września).
 2. Przed nami:
  • 15 października – Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy,
  • 16 października – Dzień Papieski,
  • 22 października – spotkanie grupy pielgrzymkowej,
  • 4 – 6 listopada – warsztaty liturgiczno-muzyczne.
 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek od 16:00 do 17:30. W razie pilnej potrzeby także po wieczornych mszach.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 Niedziela Zwykła – 18.09.2022

 1. Dzisiaj po każdej mszy świętej spotkanie przy kawie i herbacie. Dziękujemy za ciasta i przygotowanie miejsca na spotkanie (salka parafialna, namioty).
 1. Gościmy dziś w parafii rodziny z Kręgów Rodzin Domowego Kościoła. Za tydzień po wieczornej mszy pierwsze spotkanie dla osób, które chciałyby dołączyć do Kręgów Domowego Kościoła.
 1. Grupy parafialne zapraszają do włączenia się w cykliczne spotkania. Informacje na ten temat znajdują się na ulotce, którą można pobrać z przedsionka kościoła.
 1. Młodzież zapraszamy do udziału w wydarzeniu „Wejdź na Tabor”. Spotkanie rozpocznie się w piątek 23 września a zakończy w niedzielę 25 września. W programie m.in. wspólny wyjazd na Ślężę i udział w diecezjalnym spotkaniu młodych. Koszt 15zł. Można uczestniczyć w całości lub w części wydarzenia. Szczegółowy program i więcej informacji w formularzu zgłoszeniowym.
 1. 27 września, po wieczornej mszy świętej, zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach spotkań synodalnych. W programie: wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, rozważanie Słowa Bożego oraz świadectwo.
 1. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie dzieci klas 3 do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsze spotkanie dla rodziców i opiekunów tych dzieci – środa 28 września po wieczornej mszy świętej. Uroczystość Pierwszej Komunii w naszej parafii odbędzie się 21 maja 2023 roku.
 1. Panie daj nam świętych kapłanów”. Pod takim hasłem, 8 października, odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Łagiewnik. Koszt wyjazdu 90zł. Zapisy w zakrystii.
 2.  Do 8 października potrwają zapisy dla młodzieży, która chce przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że do bierzmowania mogą przystąpić nasi parafianie począwszy od uczniów 8 kl. SP. Zapisy na rozmowę dla kandydatów odbywają się przez formularz internetowy. Osoby dorosłe, które chcą przygotować się do sakramentu bierzmowania prosimy o bezpośrednie zgłoszenie się do księdza proboszcza (do końca września).
 3. Za tydzień, 25 września, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 4. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16:00 do 17:30 i w soboty od 9:00 do 11:00.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 Niedziela Zwykła – 11.09.2022

 1. Dzisiaj rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania, którego hasłem są słowa Jezusa z ewangelii wg. św. Jana: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”. Przez cały tydzień
  w czasie wieczornych mszy świętych usłyszymy rozważania poświęcone wychowaniu.
 2. Z racji drugiej niedzieli miesiąca serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą wspólnotę parafialną. Obecnie trwa remont łazienki przy salce parafialnej.
 3. Dzisiaj bezpośrednio po wieczornej mszy świętej zapraszamy do modlitwy kanonami z Taize w intencji Pokoju na świecie.
 4. Grupy parafialne zapraszają do włączenia się w spotkania:
                    – w poniedzialek po wieczornej mszy – próba chóru parafialnego (w kościele),

                     –  w środę o 16:00 spotkanie scholi dziecięcej,
                     – w czwartek o 19:00 biblijne przygotowanie do niedzieli (plebania),
                     – w piątek o 19:00 spotkanie dla młodzieży oraz spotkanie scholii.
                     – w sobotę o godz. 11:00 spotkanie ministrantów.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy 16 września. W programie: nawiedzenie sanktuarium w Leśniowie oraz czuwanie diecezjalne na Jasnej Górze. Wyjazd o godz. 11:00. Koszt 45 zł, zapisy w zakrystii. Planowany powrót po północy.
 6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek 13 września o godz. 16:00 (plebania)
 7. W środę 14 września – DZIEŃ MODLITWY za UKRAINĘ. Po wieczornej mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu z Różańcem o Pokój.
 8. Za tydzień – 18 września – po każdej mszy świętej, zapraszamy do spotkań przy kawie i herbacie. Prosimy o upieczenie ciast na to wydarzenie. W czasie spotkania będzie można usłyszeć o Kręgach Rodzin Domowego Kościoła, o grupach parafialnych oraz inicjatywach podejmowanych przez Parafię.
 9. Młodzież zapraszamy do udziału w wydarzeniu parafialnym „Wejdź na Tabor” (23-25 września 2022). W programie wspólny wyjazd na Ślężę i udział w diecezjalnym spotkaniu młodych. Koszt 15zł. Szczegółowy program i więcej informacji w formularzu zgłoszeniowym na stronie internetowej.
 10. 27 września, po wieczornej mszy świętej pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach spotkań synodalnych. W programie: wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, rozważanie Słowa Bożego oraz świadectwo.
 11. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie dzieci klas 3 do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsze spotkanie dla rodziców i opiekunów tych dzieci – środa
  28 września po wieczornej mszy świętej. Uroczystość Pierwszej Komunii w naszej parafii odbędzie się 21 maja 2023 roku.
 12. Za tydzień podamy informacje dla młodzieży z naszej parafii, która chce przygotować się do sakramentu bierzmowania. Osoby dorosłe, które chcą przygotować się do tego sakramentu prosimy o zgłoszenie się do księdza proboszcza.
 13. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16:00 do 17:30 i w soboty od 9:00 do 11:00.
 14. Porządek mszy świętychw dni powszednie: 7:00 i 18:00, Stanowice w czwartek o 17:00 w niedzielę: 7:00, 8:30; 9:30 (szpital), 10:00, 10:30 (Stanowice), 11:30, 13:00 i 18:00.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 Niedziela Zwykła – 4.09.2022

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna, po każdej mszy chwila wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w ciszy od 14:00 do 17:30.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w porządkowanie i upiększanie terenów zielonych przy naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Po wakacjach wznawiają spotkania grupy parafialne. W poniedziałek po wieczornej mszy świętej próba chóru parafialnego (w kościele). W czwartek o 19:00 biblijne przygotowanie do niedzieli (plebania), w piątek o 19:00 spotkanie parafialnej scholii. W sobotę 10 września o godz. 11:00 spotkanie ministrantów. Do służby przy ołtarzu zapraszamy także nowych kandydatów w każdym wieku.
 4. 7 września, w pierwszą środę miesiąca, po wieczornej mszy św. Litania do św. Józefa.
 5. 10 września (sobota) w godz. 9:00-13:00 na placu przy kościele pojawi się mobilny punkt pobierania krwi. Akcja zorganizowana jest przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Oławie. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą i chcą podzielić się „bezcennym lekiem” ratującym życie.
 6. Za tydzień po wieczornej mszy świętej modlitwa o pokój kanonami z Taize.
 7. Metropolita Wrocławski zaprasza nas do modlitewnego czuwania przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wyjazd w piątek 16 września o godz. 11:00. Koszt 45 zł, zapisy w zakrystii. W programie zaplanowaliśmy nawiedzenie sanktuarium w Leśniowie. Powrót po północy.
 8. 18 września, po każdej mszy świętej, zapraszamy do spotkań przy kawie i herbacie. Zachęcamy do upieczenia ciast na to wydarzenie. Przy tej okazji będziemy mogli więcej usłyszeć o Kręgach Rodzin Domowego Kościoła oraz inicjatywach, w które będzie można się włączyć w tym roku duszpasterskim.
 9. Młodzież zapraszamy do udziału w wydarzeniu parafialnym „Wejdź na Tabor” (23-25 września 2022). W programie m.in. wspólny wyjazd na Ślężę i udział w diecezjalnym spotkaniu młodych. Koszt 15zł. Szczegółowy program i więcej informacji w formularzu zgłoszeniowym.
 10. Po doświadczeniach roku ubiegłego chcemy kontynuować spotkania grupy synodalnej. Są to spotkania otwarte dla każdego, kto chce wspólnie zatrzymać się przy Słowie Bożym i w jego świetle poszukiwać drogi, jak bardziej być w Kościele, jako Wspólnocie ludzi wierzących. Pierwsze spotkanie zaplanowaliśmy 27 września, po wieczornej mszy świętej.
 11. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie dzieci klas 3 do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsze spotkanie dla rodziców i opiekunów tych dzieci zaplanowane jest na 28 września po wieczornej mszy świętej. Uroczystość Pierwszej Komunii w naszej parafii odbędzie się 21 maja 2023 roku.
 12. 4 października we Wrocławiu rozpoczynają się spotkania przygotowujące osoby dorosłe do sakramentu bierzmowania. Zainteresowanych przygotowaniem prosimy o zgłoszenie się do Proboszcza.
  Kancelaria parafialna po wakacjach czynna we wtorek od 16:00 do 17:30 i w soboty od 9:00 do 11:00
  Porządek mszy świętych: w dni powszednie: 7:00 i 18:00, Stanowice w czwartek o 17:00
  w niedzielę: 7:00, 8:30; 9:30 (szpital), 10:00, 10:30 (Stanowice), 11:30, 13:00 i 18:00.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 Niedziela Zwykła – 28.08.2022

 1. Rektor MWSD we Wrocławiu skierował do naszej parafii na wrześniową praktykę kl. akolitę Przemysława Fica. Życzymy Księdzu wszelkich potrzebnych łask na czas pobytu w naszej parafialnej wspólnocie.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w uporządkowaniu terenów zielonych przy naszym kościele. Bóg zapłać.
 3. Po wakacjach wznawiają spotkania poszczególne grupy parafialne.
  W poniedziałek po wieczornej mszy świętej pierwsza próba chóru parafialnego. W piątek o 19:00 spotkanie parafialnej scholii, a pierwsze spotkanie scholii dziecięcej odbędzie się w środę 14 września o godz. 16:00. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą podzielić się i w ten sposób pomnażać swoje talenty.
 4. W środę 31 września o godz. 16.00 zapraszamy katechetów uczących w szkołach naszej parafii na spotkanie, które odbędzie się na plebanii.
 5. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich Rodziców. Po Mszy św. spotkanie z księdzem opiekunem LSO.
 6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej rano od 6:30 do 7:00 i po południu od 16:30 do 18:00. W czasie spowiedzi po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny duszpasterskie chorych. Rano po mszy nabożeństwo pierwszych sobót.
 8. Również w sobotę 3 września Dekanalny Punkt Przygotowań do ŚDM w Lizbonie zaprasza młodzież na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w salce parafialnej o godz. 19:00.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz. 7:00.
 10. Również za tydzień, w niedzielę 4 września o godz. 11:30, msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W czasie tej mszy poświęcimy tornistry.
 11. Metropolita Wrocławski zaprasza nas do modlitewnego czuwania przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wyjazd w piątek 16 września o godz. 11:00. Koszt 45 zł, zapisy w zakrystii. W programie zaplanowaliśmy nawiedzenie sanktuarium w Leśniowie. Powrót po północy.
 12. Zapraszamy do współtworzenia kręgów rodzin Domowego Kościoła. Więcej informacji 18 września po każdej mszy świętej przy kawie i herbacie. Prosimy o upieczenie ciast na spotkanie. O kręgach możesz przeczytać TUTAJ
 13. 4 października we Wrocławiu rozpoczyna się kurs przygotowujący osoby dorosłe do bierzmowania. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Proboszcza.
 14. Przypominany, że od 1 września msza święta wieczorna o godz. 18:00.
 15. Parafia w Marcinkowicach zaprasza na wyjazd do Grecji w dniach 10-17 października 2022. Zostało kilka wolnych miejsc.
  Program na tutaj. Więcej pod nr tel. 787-859-187 – ks. Łukasz Żurawka.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 Niedziela Zwykła – 21.08.2022

 

 1. W piątek 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte jak w dzień powszedni. 
 1. W sobotę 27 sierpnia w Henrykowie odbędzie się Pielgrzymka OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH oraz ich rodzin, opiekunów i przyjaciół. Koszt wyjazdu 25 zł, wyjazd o godz. 10:00 powrót ok. 17:00. Zapisy po każdej mszy w zakrystii do jutra włącznie. Na wyjazd zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 
 1. Również 27 sierpnia o godz. 14:00 w naszym filialnym kościele w Stanowicach sprawowana będzie msza święta dziękczynna za plony w ramach obchodów Dożynek Gminnych. 
 1. Prosimy o pomoc w uporządkowaniu terenów zielonych przy naszym kościele. Wszystkich, którym czas i zdrowie pozwala zapraszamy jutro na godz. 9:00. 
 1. Metropolita Wrocławski zaprasza nas do modlitewnego czuwania przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wyjazd
  w piątek 16 września. Koszt 45 zł.
   
 1. Zapraszamy do współtworzenia kręgów rodzin Domowego Kościoła. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na naszej stronie internetowej.
  O szczegółach będziemy informować we wrześniu.
 1. Do końca wakacji msze święte wieczorne o godz. 19:00. Od września wracamy do mszy świętych wieczornych o godz. 18:00.
 1. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od 9:00 do 11:00. W razie pilnej potrzeby także po wieczornych mszach świętych. Tel. dyżurny 697 031 131.

 

Niech dobry Bóg wszystkich błogosławi i strzeże.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 Niedziela Zwykła – 14.08.2022

 

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą wspólnotę parafialną. Serdeczne Bóg zapłać.
 1. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie nazywana świętem Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. W dniu Wniebowzięcia NMP w Polsce wspominamy Bitwę Warszawską tzw. cud nad Wisłą. To także święto Wojska Polskiego. Tradycyjnie po każdej mszy poświęcimy owoce, zioła i kwiaty.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w zeszłym tygodniu na tace, które zgodnie z zapowiedzią przeznaczone zostały na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Zebraliśmy kwotę 6395zł.
 1. W środę, 17 sierpnia, wspominamy św. Jacka. W modlitwach pamiętajmy o ojcu biskupie Jacku Kicińskim CMF, któremu patronuje św. Jacek.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Czcicieli Matki Bożej i Wspólnot Żywego Różańca do Henrykowa. Pielgrzymka odbędzie się 20 sierpnia. Koszt wyjazdu to 25zł. Zbiórka przy kościele o godz. 8:00.
 3. 27 sierpnia w Henrykowie odbędzie się Pielgrzymka OSÓB NIEPEŁNO-SPRAWNYCH oraz ich rodzin, opiekunów i przyjaciół.
 4. Również 27 sierpnia o godz. 14:00 w naszym filialnym kościele w Stanowicach sprawowana będzie msza święta dziękczynna za plony w ramach obchodów Dożynek Gminnych.
 5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od 9:00 do 11:00. W razie pilnej potrzeby także po wieczornych mszach świętych.
  dyżurny 697 031 131.

Niech dobry Bóg wszystkich błogosławi i strzeże.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 Niedziela Zwykła – 31.07.2022

 1. We wtorek 2 sierpnia mszą świętą o godz. 6:00 we Wrocławskiej Katedrze rozpocznie się wrocławska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej,
  w salce katechetycznej, spotkanie oławskiej Grupy 4. Wyjazd do Wrocławia we wtorek 2 sierpnia o godz. 5:00. Zbiórka przy naszym kościele.
 2. Wszystkich, którzy nie wyruszą na szlak pielgrzymkowy zachęcamy do duchowego uczestnictwa w Pielgrzymce. W czasie trwania pielgrzymki (2-10 sierpnia) codziennie
  o godz. 6:25 godzinki do NMP, a po wieczornej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.
 3. Z 1 na 2 sierpnia, na terenie parafii będziemy gościć Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Dziękujemy za ofiary na posiłek dla pielgrzymów, zebraliśmy 3910zł i 20 euro Organizatorzy Pielgrzymki Legnickiej proszą o pomoc w zakwaterowaniu niektórych pielgrzymów. Osoby, które mogą przyjąć pielgrzymów prosimy o wpisanie się na listę znajdującą się w zakrystii. Ciasta i inne produkty, którymi ugościmy Pielgrzymów, przynosimy (1 sierpnia) do Szkoły Podstawowej nr 4.
 4. Proboszcz z Małujowic zaprasza na koncert muzyki organowej w wykonaniu muzyków filharmonii w Pradze. Wydarzenie odbędzie się w Małujowicach 2 sierpnia o godz. 18:00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej rano od 6:30 do 7:00 i po południu od 17:00 do 19:00. W czasie spowiedzi po południu adoracja NS w ciszy.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca ks. Paweł odwiedzi swoich chorych.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz. 7:00. Kolekta mszalna z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
 8. 12 sierpnia (w piątek) po wieczornej mszy świętej w naszej parafii odbędzie się koncert Bartłomieja Kota z cyklu spotkań promujących zbiórkę funduszy na nagranie płyty
  „Bez okazji”. Ksiądz Bartłomiej zaprasza nas do odkrycia zupełnie nowego podejście do piosenki patriotycznej.
 9. 20 sierpnia zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Czcicieli Matki Bożej i Wspólnot Żywego Różańca do Henrykowa, a 26 sierpnia na Pielgrzymkę OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH oraz ich rodzin i opiekunów i przyjaciół również do HENRYKOWA.
 10. Młodzież zapraszamy na wyjazd w Tatry w dniach 14-18 sierpnia. Będziemy mieszkać u sióstr Boromeuszek w centrum Zakopanego. Opiekę duchową obejmie ks. Michał. Koszt wyjazdu to 380zł (noclegi i śniadania). Zapisy i więcej informacji pod nr tel. 508 301 006.
 11. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 1-11 października 2022. Chcemy pielgrzymować kilkunastoosobową grupą śladami Jezusa wg ew. św. Łukasza. Orientacyjny koszt 3500zł/os. Więcej szczegółów i zapisy pod nr tel. 508 301 006.
 12. Na środki transportu dla misjonarzy zebraliśmy 1284zł. Bóg zapłać.
 13. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od 9:00 do 11:00. Tel. dyż. 697 031 131.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 Niedziela Zwykła – 24.07.2022

 1. W poniedziałek 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Jakuba i św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po wieczornej mszy świętej poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji przekażemy na środki komunikacji dla misjonarzy.
 1. Do końca tygodnia można się jeszcze zapisać do oławskiej Grypy 4.  Zapisy do Grupy 4 przez formularz. . Organizujemy autokar, którzy 2 sierpnia rano zawiezie pielgrzymów do Wrocławia oraz 10 sierpnia odbierze z Jasnej Góry. Koszt autobusu do Wrocławia 15zł, z Częstochowy do Oławy 40zł. Spotkanie Grupy 4, przed pielgrzymką – 31 lipca po mszy wieczornej. Jest możliwość uczestniczenia w pielgrzymce przez jeden lub kilka dni. Pytania dotyczące Grupy 4 można kierować pod nr tel. 508 301 006. 
 1. Duchowi Pielgrzymi, którzy chcą otrzymać modlitewnik, zapisują się w zakrystii. 
 1. I Archidiecezjalna Pielgrzymka Margaretek i Dwunastek do Milicza wyruszy z naszej parafii w najbliższą sobotę (30 lipca). Zbiórka przy kościele o godz. 8:00. 
 1. Z 1 na 2 sierpnia, na terenie parafii będziemy gościć Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Dziękujemy za ofiary na posiłek dla pielgrzymów. Organizatorzy Pielgrzymki Legnickiej proszą o pomoc w zakwaterowaniu niektórych pielgrzymów. Osoby, które mają taką możliwość i chcą przyjąć pielgrzymów proszone są o wpisanie się na listę znajdującą się w zakrystii. Pielgrzymka Legnicka, w dużej części, zatrzyma się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4. Tam będzie można przynosić ciasta i inne produkty, którymi możemy ugościć Pielgrzymów. 
 1. Pielgrzymka do Torunia na dziękczynienie w rodzinie RM odbędzie się w sobotę 6 sierpnia, koszt 150 zł. Zgłoszenia w Biurze Radia Maryja przy par. NMP Matki Pocieszenia we wtorki od 16 do 17.30 lub tel. 660 080 184 
 1. Seniorów zachęcamy do skorzystania z ośrodka wypoczynkowego w Łebie. Zapisy w Biurze Caritas oraz pod numerem telefonu: 664 456 585. 
 1. Młodzież zapraszamy na wyjazd w Tatry w dniach 14-18 sierpnia. Będziemy mieszkać u sióstr Boromeuszek w centrum Zakopanego. Opiekę duchową obejmie ks. Michał. Koszt wyjazdu to 380zł (noclegi i śniadania). Zapisy i więcej informacji pod nr tel. 508 301 006. 
 1. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 1-11 października 2022. Chcemy pielgrzymować śladami Jezusa wg ew. św. Łukasza. Orientacyjny koszt 3500zł/os. Więcej szczegółów i zapisy pod nr tel. 508 301 006.
 2. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od 9:00 do 11:00. W razie pilnej potrzeby także po wieczornych mszach świętych. Tel. dyżurny 697 031 131.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 Niedziela Zwykła – 17.07.2022
 

 1. W środę 20 lipca, we wspomnienie bł. Czesława, patrona Archidiecezji Wrocławskiej, w naszej parafii przypada adoracja wieczysta Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po mszy świętej porannej i zakończy przed mszą świętą wieczorną.
 2.  W poniedziałek 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Jakuba i św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po wieczornej mszy świętej poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji przekażemy na środki komunikacji dla misjonarzy.
 3. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę (2-10 sierpnia 2022). Do oławskiej Grypy 4 zapisujemy się przez formularz znajdujący się na stronie internetowej parafii. Organizujemy autokar, którzy 2 sierpnia rano zawiezie pielgrzymów do Wrocławia oraz 10 sierpnia odbierze z Jasnej Góry. Szczegóły pielgrzymi otrzymują w mailu po zapisaniu się do grupy. Spotkanie Grupy 4, przed pielgrzymką, zaplanowaliśmy na 31 lipca po mszy wieczornej. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymi można znaleźć na stronie pielgrzymka.pl oraz pod nr tel. 508 301 006
 4.  Duchowi Pielgrzymi, którzy chcą otrzymać modlitewnik, zapisują się w zakrystii.
 5.  I Archidiecezjalna Pielgrzymka Margaretek i Dwunastek do Milicza odbędzie się w sobotę 30 lipca. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.
 6.  Z 1 na 2 sierpnia, na terenie parafii będziemy gościć Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Legnickiej udających się do Częstochowy. Ofiary na posiłek dla pielgrzymów, można składać do skarbony znajdującej się pod chórem. Organizatorzy Pielgrzymki Legnickiej proszą o pomoc w zakwaterowaniu niektórych pielgrzymów m.in. rodzin z dziećmi.
 7. Osoby, które mają taką możliwość i chcą przyjąć pielgrzymów proszone są o wpisanie się na listę znajdującą się w zakrystii.
 8.  Pielgrzymka do Torunia na dziękczynienie w rodzinie odbędzie się w sobotę 6 sierpnia, koszt 150 zł. Zgłoszenia w Biurze Radia Maryja przy par. NMP Matki Pocieszenia we wtorki od 16 do 17.30 lub tel. 660 080 184
 9.  Seniorów zachęcamy do skorzystania z ośrodka wypoczynkowego w Łebie. Zapisy w Biurze Caritas oraz pod numerem telefonu: 664 456 585.
 10. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od 9:00 do 11:00. W razie pilnej potrzeby także po wieczornych mszach świętych. Tel. dyżurny 697 031 131.

 

Dobrego tygodnia dla Wszystkich.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15 Niedziela Zwykła – 10.07.2022
 

 

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim budowniczym oraz duchowym i materialnym dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej. 
 1. W okresie wakacyjnym msza święta wieczorna o godz. 19:00. 
 1. W środę 13 lipca – Dzień Fatimski. Po wieczornej mszy świętej Różaniec i procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej. 
 1. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę (2-10 sierpnia 2022). Do oławskiej Grypy 4 zapisujemy się przez formularz znajdujący się na stronie internetowej parafii. Organizujemy autokar, który 2 sierpnia rano zawiezie pielgrzymów do Wrocławia oraz 10 sierpnia odbierze z Jasnej Góry. Szczegóły pielgrzymi otrzymują w mailu po zapisaniu się do grupy. Spotkanie Grupy 4, przed pielgrzymką, zaplanowaliśmy na 31 lipca po mszy wieczornej. Szczegółowe infrormacje na temat pielgrzymi można znaleźć na stronie pielgrzymka.pl oraz pod nr tel. 508 301 006 
 1. Duchowi Pielgrzymi, którzy chcą otrzymać modlitewnik, zapisują się w zakrystii. 
 1. I Archidiecezjalna Pielgrzymka Margaretek i Dwunastek do Milicza odbędzie się w sobotę 30 lipca. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.  
 1. Z 1 na 2 sierpnia, na terenie parafii będziemy gościć Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Legnickiej udających się do Częstochowy. Ofiary na posiłek dla pielgrzymów, można składać do skarbony znajdującej się pod chórem. Organizatorzy Pielgrzymki Legnickiej proszą o pomoc w zakwaterowaniu niektórych pielgrzymów m.in. rodzin z dziećmi.
  Osoby, które mają taką możliwość i chcą przyjąć pielgrzymów proszone są o wpisanie się na listę znajdującą się w zakrystii. 
 1. Seniorów zachęcamy do skorzystania z ośrodka wypoczynkowego w Łebie. Zapisy w Biurze Caritas oraz pod numerem telefonu: 664 456 585.
 1. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od 9:00 do 11:00. W razie pilnej potrzeby także po wieczornych mszach świętych. Tel. dyżurny 697 031 131.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 Niedziela Zwykła – 3.07.2022

 

 1. W naszej Parafii witamy ks. Wojciecha Selaka – neoprezbitera, który został skierowany przez ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego do pomocy duszpasterskiej na czas wakacji. Ksiądz Wojciech będzie z nami do 19 sierpnia. Życzymy Księdzu wszelkich potrzebnych łask na czas pobytu w naszej parafialnej wspólnocie. 
 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Po każdej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. o godz. 13:00 adoracja do wieczornej mszy. 
 1. W środę 6 lipca, święto patronalne Apostolstwa Chorych – msza święta wieczorna wotywna o NMP Uzdrowieniu Chorych. Po mszy świętej – Litania do świętego Józefa. 
 1. W czwartek 7 lipca, I czwartek miesiąca. Od godz. 18:00 adoracja w ciszy i modlitwa o powołania. 
 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej ojca świętego Franciszka (tzw. Świętopietrze). Zebrano 2492zł. Serdeczne Bóg zapłać. 
 1. W okresie wakacyjnym msza święta wieczorna o godz. 19:00. 
 1. Biuro „Radio Maryja” przy Parafii NMP Matki Pocieszenia w Oławie organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniu 10.07.2022. Koszt wyjazdu 70zł.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na turnusy wypoczynkowe w ośrodku Caritas w Łebie. Zapisy w Biurze Caritas i pod numerem telefonu: 664 456 585. 
 1. Na początku sierpnia (2-10.08.2022r.) wyrusza PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA NA JASNĄ GÓRĘ (42). Zapraszamy do pielgrzymowania z oławską Grupą 4.
  Zapisy do Grupy 4 przez formularz. Osoby, które z różnych względów nie mogą wyruszyć fizycznie, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Pielgrzymów duchowych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Spotkanie Grupy 4, przed pielgrzymką, zaplanowaliśmy na 31 lipca po mszy wieczornej.
 1. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od 9:00 do 11:00. W razie pilnej potrzeby także po wieczornych mszach świętych. Tel. dyżurny 697 031 131.
 1. Przed nami:
 • I Archidiecezjalna PielgrzymkaMargaretek i Dwunastek do Milicza – sobota 30 lipca
 • V Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Matki Bożej i Wspólnot Żywego Różańca do Henrykowa – sobota – 20 sierpnia.
 • XIII Pielgrzymka OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH oraz ich rodzin i opiekunów i przyjaciół do HENRYKOWA – sobota 26 sierpnia.
 • Pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Arch. Wrocławskiej na Jasna Górę (CZUWANIE): 16-17 września (piątek-sobota)

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13 Niedziela Zwykła – 26.06.2022

 

 1. Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu pomogli w zorganizowaniu spotkania przy kawie i herbacie, dziękujemy za przyniesione ciasta i dobre rozmowy.
 2. Dzisiaj (26 czerwca), przeprowadzana jest zbiórka na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka (tzw. Świętopietrze). Ofiary na ten cel można składać do skarbony znajdującej się pod chórem.
 3. W okresie wakacyjnym msza święta wieczorna o godz. 19:00.
 4. Do końca czerwca nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej mszy świętej.
 5. Biuro „Radio Maryja” przy Parafii NMP Matki Pocieszenia w Oławie organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniu 10.07.2022. Koszt wyjazdu 70zł.
 6. CARITAS ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ zaprasza na turnusy wypoczynkowe dla seniorów w ośrodku Caritas w Łebie. Informacje na temat wyjazdów można uzyskać pod nr telefonu: 664 456 585. Lub na stronie Caritas Wrocław.
 7. W środę 29 czerwca, uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Na porannej mszy świętej o godz. 7:00 pomodlimy się o potrzebne łaski dla naszego wikariusza Pawła z racji imienin. Wieczorem o godz. 18:00 – odpust w Parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła.
 8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej rano od 6:30 do 7:00 i po południu od 17:30 do 19:00. W czasie spowiedzi po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 9. Modlitwa różańcowa z racji pierwszej soboty miesiąca – w sobotę po mszy świętej o godz. 7:00.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny duszpasterskie chorych. Ksiądz Michał odwiedzi swoich chorych w innym czasie według wcześniejszych ustaleń z chorymi.
 11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz. 7:00
 12. Tegoroczna PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA NA JASNĄ GÓRĘ (42) –  wędrować będzie do Matki Bożej pod hasłem: Chrystus naszym Pokojem i odbędzie się w dniach: 2-10.08.2022r. Zapraszamy do Oławskiej Grupy 4 oraz do grupy duchowych pielgrzymów (Grupa 16). Do Grupy 4 zapisać można się przez formularz. Pielgrzymi duchowi zapisują się w zakrystii. 
 13. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od 9:00 do 11:00. W razie pilnej potrzeby także po wieczornych mszach świętych. Tel. dyżurny 697 031 131.
 14. W czasie wakacyjnych wyjazdów pamiętajmy o spotkaniach z Jezusem Eucharystycznym. Wszystkim Parafianom, Gościom, a szczególnie dzieciom i młodzieży, rozpoczynającej wakacje, życzymy dobrej niedzieli i dobrego wypoczynku.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12. Niedziela Zwykła – 19.06.2022

 1. Wczoraj minęło 9 lat od Ingresu J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Modlitwą otaczamy naszego Pasterza. O 18:30, w intencji księdza Arcybiskupa pomodlimy się w czasie Nabożeństwa czerwcowego.
 1. W okresie letnim msza święta wieczorna o godz. 19:00.
 1. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwa z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesją wokół kościoła po wieczornej mszy świętej. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów w czasie procesji.  
 1. Do jutra (tj. 20.06) zostały przedłużone zapisy na Spotkanie Młodych w Taize (wyjazd w dniach 9-18 lipca, koszt 540zł + 65 euro, zapisy przez formularz). 
 1. Biuro „Radio Maryja” przy Parafii NMP Matki Pocieszenia w Oławie organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniu 10.07.2022. Koszt wyjazdu 70zł.
 1. W tym roku Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Archidiecezji będzie celebrowana w czwartek 23 czerwca. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest także Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W czwartek, na zakończenie tygodnia czci wobec Najświętszego sakramentu poświęcenie wianków.
 1. W piątek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej. W tym dniu Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny zaprasza duszpasterzy, małżeństwa i rodziny na Mszę świętą, do Katedry Wrocławskiej na godzinę 18.30. Będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny naszej archidiecezji za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela patrona naszej archidiecezji i Matki kościołów z Dolnego Śląska. Pragniemy także w tym dniu łączyć się duchowo z Ojcem Świętym i Rodzinami przeżywającymi Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie, które zakończy Rok Rodziny „Amoris laetitia”.
 1. W sobotę 25 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. Za tydzień – w niedzielę 26 czerwca, zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka (tzw. Świętopietrze).
 1. CARITAS ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ informuje: Są wolne miejsca na turnusy wypoczynkowe dla seniorów w ośrodku Caritas w Łebie. W cenie wyjazdu zagwarantowany jest 9-dniowy pobyt w ośrodku, pełne wyżywienie, podróż autokarem w obie strony, ubezpieczenie i oplata klimatyczna. Więcej informacji na stronie Caritas. Zapisy pod numerem telefonu: 664 456 585. 
 2. Dzisiaj po mszach świętych „Kawa i herbata dla siostry i brata”, czyli przedwakacyjne spotkanie naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za ciasta i za pomoc w przygotowaniu miejsca na spotkanie. W ciasto na wynos można zaopatrzyć się u Harcerzy, którzy zbierają fundusze na materiały służące w czasie harcerskich spotkań.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11. Niedziela Zwykła – 12.06.2022

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – UROCZYSTOŚĆ

 

 1. Dzisiaj o godz. 18:30 zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. Przypominamy, że msza święta wieczorna w okresie letnim o godz. 19:00. 
 1. Dzisiaj, po mszy wieczornej, w salce parafialnej, spotkanie modlitewne kanonami z Taize. W czasie spotkania można będzie uzyskać informacje na temat wyjazdu do Francji na Międzynarodowe Spotkanie Młodych w dniach 9-18 lipca br. Zapisy na wyjazd jeszcze do jutra (13 czerwca).
 1. „25 lat temu, w 1997r. Wrocław stał się miastem 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. (…) Wraz z Papieżem Świętym Janem Paweł II oraz przedstawicielami Kościoła z całego świata pochylaliśmy się nad Tajemnicą Eucharystii, nad osobistą relacją do Chrystusa Eucharystycznego. (…) Aby uczcić jubileuszową 25. rocznicę Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego (…) we wszystkich parafiach naszej archidiecezji zostanie odprawione Triduum eucharystyczne w dniach 13, 14 i 15 czerwca, którego zwieńczeniem będzie tegoroczna uroczysta procesja eucharystyczna ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej”. (fragment komunikatu z dnia 3.06.2022r.). Z tego względu w poniedziałek, wtorek i w środę adoracja Najświętszego Sakramentu będzie o godz. 18:00 czyli przed mszą świętą. W ramach adoracji katecheza eucharystyczna oraz litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. Jutro po wieczornej mszy świętej – Nabożeństwo fatimskie. 
 1. W czwartek 16 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, po mszy świętej o godz. 10:00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Zaciszną, Broniewskiego, Wiejską, Strzelną, 11-listopada (światła), Plac Zamkowy, Wrocławska, Rynek. Zakończenie procesji w Parafii NMP Matki Pocieszenia. Prosimy o odpowiednie udekorowanie trasy procesji oraz pomoc przy organizacji poszczególnych ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy do sypania kwiatów podczas procesji i w oktawie Bożego Ciała. Msze święte w uroczystość Bożego Ciała w porządku niedzielnym.
 1. Biuro „Radio Maryja” przy Parafii NMP Matki Pocieszenia w Oławie organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniu 10.07.2022. Koszt wyjazdu 70zł.
 1. Za tydzień – 19 czerwca, przedwakacyjne spotkanie naszej wspólnoty parafialnej pod hasłem: „kawa i herbata dla siostry i brata”. Mile widziane ciasta do kawy i herbaty. W czasie spotkania będzie można m.in. zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.
 2. W tym tygodniu wspominamy św. Antoniego z Padwy (13.06), bł. Michała Kozala (14.06), św. Brata Alberta (17.06).

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
5.06.2022

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna, po każdej mszy świętej zatrzymujemy się przed Jezusem Eucharystycznym, prosząc Go o dary i owoce Ducha Świętego dla całej naszej wspólnoty parafialnej.
 1. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:30, a w tygodniu po mszy świętej wieczornej.
 1. Jutro 6 czerwca święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o 7:00 i 19:00.
 1. Przypominamy, że przez cały okres letni, msza święta wieczorna w naszym kościele odprawiana jest o godz. 19:00. 
 1. Spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB w środę 8 czerwca o godz. 19:40 w salce parafialnej.
 1. Dzieci przeżywające rocznicę I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie przygotowujące do rocznicy – 9 czerwca o godz. 16:00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych zaplanowaliśmy na 11 czerwca o godz. 16:30.
 1. Również w czwartek 9 czerwca o godz. 19:00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. dr Adam Łuźniak – wikariusz generalny Archidiecezji Wrocławskiej. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spowiedź we wtorek 7 czerwca od godz. 17:00 do 19:00. W środę 8 czerwca o 17:00 próba przed bierzmowaniem.
 1. Na wyjazd do sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach, który zaplanowaliśmy w sobotę 11 czerwca, zapisało się bardzo mało dzieci Pierwszokomunijnych. Z tego względu kierujemy zaproszenie również do dzieci rocznicowych oraz wszystkich chętnych dzieci i ich rodziców, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu. W programie wyjazdu Msza święta, wspólne zabawy i grill. Koszt – 30 zł od osoby. Zapisy zakrystii lub u księdza Pawła.
 1. W zakrystii można odebrać bilety na MUZYCZNE UWIELBIENIE Boga Ojca za dar beatyfikacji M Paschalis Jahn i IX Towarzyszek.
 1. Za tydzień 12 czerwca po wieczornej mszy modlitwa kanonami z Taize. W czasie spotkania można będzie uzyskać informacje na temat wyjazdu do Francji na Międzynarodowe Spotkanie Młodych w dniach 9-18 lipca 2022. Zapisy na wyjazd do 13 czerwca.
 1. Za dwa tygodnie tj. 19 czerwca, zaplanowaliśmy przedwakacyjne spotkanie naszej wspólnoty parafialnej pod hasłem: „kawa i herbata dla siostry i brata”. Mile widziane ciasta do kawy i herbaty.
 1. Duch Święty posyła wciąż Kościół do głoszenia Dobrej Nowiny. Niech dzisiejsza uroczystość otwiera nas na Jego działanie.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.05.2022
Wniebowstąpienie Pańskie

 

 1. Do wtorku nabożeństwa majowe o godz. 17:30, a od środy nabożeństwa czerwcowe po mszy świętej wieczornej. W ramach tych nabożeństw nowenna do Ducha Świętego.
 2. Od 1 czerwca przez cały okres letni wieczorna msza święta o godz. 19:00.
 1. W naszej parafii startuje Dekanalny Punkt Przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 czerwca o godz. 19:00 w salce parafialnej. W ramach spotkania zostaną przekazane informacje organizacyjne na temat wyjazdu młodzieży na Pola Lednickie.
 1. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od 6:30 do 7:00 i po południu od 17:30 do 19:00.
 1. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca po mszy świętej o godz. 7:00. W tym dniu także duszpasterskie odwiedziny chorych.
 1. W drugim tygodniu lipca, zapraszamy młodzież na tygodniowy wyjazd do Taize we Francji. Koszt wyjazdu to 560zł + 65 euro. Zapisy do 13 czerwca przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej parafii.
 1. W sobotę 11 czerwca 2022 we Wrocławiu odbędzie się beatyfikacja S.M Paschalis Jahn i IX Towarzyszek (o nowych błogosławionych możemy przeczytać w czerwcowym numerze Nowego Życia). W dniu beatyfikacji, o godz. 18.30 w Hali Stulecia odbędzie się MUZYCZNE UWIELBIENIE Boga Ojca za dar tej beatyfikacji z modlitwą o uzdrowienie pod hasłem: „WIERNE MIŁOŚCI”W zakrystii można zapisać się na darmowe bilety na to wydarzenie.
 1. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy 11 czerwca na wyjazd do sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach. Zapisy w zakrystii lub poprzez formularz na stronie internetowej. W programie wyjazdu Msza święta, wspólne zabawy i grill. Koszt – 30 zł od osoby. 
 1. Dziękujemy Dzieciom Pierwszokomunijnym za ofiary złożone na cele misyjne. Zebrano 1930zł. Bóg zapłać.
 1. Zapraszamy na spotkanie, którego celem jest wykorzystanie zdobytych doświadczeń synodalnych i zaplanowanie przyszłorocznych działań duszpasterskich. Wszystkich, którzy chcieliby czynnie włączyć się w życie parafii zapraszamy w najbliższy wtorek 31 maja o godz. 19:00 na plebanie. W spotkaniu może uczestniczyć każdy, niezależnie od tego czy brał udział w spotkaniach synodalnych.
 2. W sobotę 4 czerwca o godz. 21:00 msza święta wigilijna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Po mszy świętej czuwanie modlitewne. 
 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 7:00.
 2. Wszystkim życzymy dobrego przygotowania do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, szczególnie młodzieży, która 9 czerwca przystąpi do sakramentu bierzmowania.

 

GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.2022

 

 1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
 1. Dzisiaj o godz. 13:00 ks. Piotr Leśnikowski SDB, neoprezbiter, odprawi mszę prymicyjną. Księdza neoprezbitera otaczamy modlitwą. Prosimy także, o nowe powołania z naszej parafii.
 1. We wtorek 24 maja – wspomnienie Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu msza święta odpustowa w Stanowicach o godz. 19:00. Mszę świętą odpustową poprowadzi ks. Jan Inglot.
 1. Spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakem SDB, w środę o godz. 18:45 w salce parafialnej.
 1. W piątek, 27 maja, rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. Oławska „Grupa 4” zaprasza nas, w sobotę 28 maja, na pielgrzymkę do Stanowic w intencji świętych powołań. Zbiórka o godz. 9:00 w naszym kościele. Po wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem wyruszymy w drogę do Stanowic. Po dojściu do Stanowic zaplanowana jest msza święta w intencjach zanoszonych przez pielgrzymów. Zabieramy ze sobą prowiant na drogę. Po mszy świętej wspólny „piknik przy kościele”. Planowany powrót do Oławy ok. 15:00.
 1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na próbę przed bierzmowaniem w sobotę 28 maja o godz. 18:45.
 1. Jeszcze do jutra można zapisać się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich (jest jeszcze 7 wolnych miejsc) – zapisy, a do 13 czerwca można zapisywać się na międzynarodowe spotkanie młodych do Taize we Francji – link do zapisów
 1. W sobotę 11 czerwca 2022 we Wrocławiu odbędzie się beatyfikacja S.M Paschalis Jahn i IX Towarzyszek. W dniu beatyfikacji, wieczorem o godz. 18.30 w Hali Stulecia odbędzie się MUZYCZNE UWIELBIENIE Boga Ojca za dar tej beatyfikacji z modlitwą o uzdrowienie pod hasłem: „WIERNE MIŁOŚCI”Modlitwę poprowadzą ks. Teodor Sawielewicz oraz Jakub Tomalak w towarzystwie chóru Abba Pater i Agnieszki Cudzich. W zakrystii można zapisać się na darmowe bilety na to wydarzenie.
 1. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy 11 czerwca na wyjazd do sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach. Zapisy w zakrystii. 
 1. Z przedsionka kościoła można pobrać bezpłatne broszury przygotowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania. Wśród nich m.in. broszura „Nastolatki w wirtualnym tunelu”.
 2. Jako wspólnota parafialna zakończyliśmy spotkania synodalne. W naszej parafii odbyło się 5 takich spotkań. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli włączyć się we wspólne poszukiwania odpowiedzi w obszarach poruszanych w czasie synodu.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci Komunijne i ich rodziny polecamy wstawiennictwu brata Carola de Foucauld, który dzisiaj w Rzymie zostaje ogłoszony świętym Kościoła Katolickiego. Dzieci Komunijne i ich rodziców zapraszamy na wspólny wyjazd 11 czerwca.
 2. Dziękujemy firmie RDM za prace brukarskie poprawiające bezpieczeństwo przy naszym kościele.
 1. W białym tygodniu nabożeństwa majowe codziennie, w kościele o godz. 17:30.
 1. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej, na plebanii, kolejne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych w sobotę 21 maja o godz. 14:00.
 1. 21 maja br., w Lubinie, święcenia prezbiteratu przyjmie nasz parafianin dk. Piotr Leśnikowski SDB, a w niedzielę 22 maja w naszym kościele o godz. 13:00 odprawi mszę prymicyjną. Pamiętajmy o diakonie Piotrze w naszych modlitwach.
 1. 24 maja – wspomnienie Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu msza święta odpustowa w Stanowicach o godz. 19:00.
 1. Oławska „Grupa 4” zaprasza nas na pielgrzymkę do Stanowic w intencji świętych powołań. Zbiórka o godz. 9:00 w naszym kościele. Po wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem wyruszymy w drogę do Stanowic (ok. 3,5 km w jedną stronę). Po dojściu do Stanowic zaplanowana jest msza święta w intencjach zanoszonych przez pielgrzymów. Zabieramy ze sobą prowiant na drogę. Po mszy świętej wspólny „piknik przy kościele”. Planowany powrót do Oławy ok. 15:00.
 1. Młodzież zapraszamy na wyjazdy:
  • 4 czerwca 2022 wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Koszt wyjazdu 75zł, zapisy do 23.05 przez formularz.
  • od 9 do 18 lipca 2022, na międzynarodowe spotkanie młodych do Taize we Francji. Koszt wyjazdu 560 zł + 65 euro. Zapisy do 13 czerwca. Więcej informacji.
 1. W sobotę 11 czerwca 2022 we Wrocławiu odbędzie się beatyfikacja S.M Paschalis Jahn
  i IX Towarzyszek. W dniu beatyfikacji, wieczorem o godz. 18.30 w Hali Stulecia odbędzie się MUZYCZNE UWIELBIENIE Boga Ojca za dar tej beatyfikacji z modlitwą o uzdrowienie pod hasłem: „WIERNE MIŁOŚCI”Modlitwę poprowadzą ks. Teodor Sawielewicz i Teobańkologiaoraz Jakub Tomalak w towarzystwie chóru Abba Pater i Agnieszki Cudzich. W zakrystii można zapisać się na darmowe bilety na to wydarzenie.
 1. Nasza oławska Policja uczula nas na bardzo częste wyłudzenia pieniędzy. Ofiarami oszustów padają nie tylko ludzie starsi. Bądźmy ostrożni w kontaktach z osobami, które prosząc nas o pieniądze mogą podawać się za krewnych, policjantów lub inne osoby godne zaufania. Pamiętajmy, że funkcjonariusze policji nigdy nie poproszą nas o przekazanie pieniędzy lub przelanie ich na jakiekolwiek konto. Podobnie Urząd Skarbowy nie poprosi nas telefonicznie o przekazywanie jakichkolwiek danych.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8.05.2022
NIEDZIELA
DOBREGO PASTERZA

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy o maturzystach i osobach rozeznających swoje powołanie. Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie modlą się o powołania i za powołanych, szczególnie we wspólnotach Margaretkowych oraz Apostolstwie modlitwy „dwunastka”.
 1. Bardzo dziękujemy osobom, które podjęły się pomocy w ramach akcji Caritas „Paczka dla Ukrainy”. Przygotowane według instrukcji paczki, do jutra włącznie, można przynosić do parafii.
 1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
 1. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy dzisiaj na wieczorną mszę świętą. Po mszy spotkanie formacyjne.
 1. Również dzisiaj po wieczornej mszy świętej, w salce parafialnej, modlitwa kanonami z Tazie w intencji małżeństw. W ramach modlitwy pierwsze spotkanie dla kandydatów do małżeństwa. 
 1. Jutro – 9 maja – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
 1. W środę o 18:00 msza święta wotywna do św. Józefa.
 1. W najbliższy piątek (13 maja), po wieczornej mszy świętej, pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.
 1. W sobotę 14 maja – świętego Macieja Apostoła.
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych 21 maja o godz. 14:00.
 1. 24 maja – wspomnienie Wspomożycielki Wiernych – w tym dniu msza święta odpustowa w kościele w Stanowicach, a 28 maja Oławska Grupa 4 zaprasza nas na pielgrzymkę
  do Stanowic w intencji świętych powołań.
 1. W dniach od 9-18 lipca br., Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodych na wyjazd do Taize we Francji. Koszt wyjazdu 560 zł + 65 euro – udział w kosztach spotkania. Więcej informacji.
 1. Fundacja dla Rodziny z Oławy zaprasza na rodzinne wyjazdy nad morze do Międzywodzia i Trzęsacza w miesiącach lipcu i sierpniu Tematy: Dialog Małżeński
  oraz Wychowywanie dzieci. Ponadto zostały ostatnie miejsca na weekendowe biwaki ojca z dzieckiem. Szczegóły i zapisy: eu 
 1. Razem z Parafią śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 12-19 sierpnia br. (zmiana daty!!!). Przewodnikiem pielgrzymki będzie ks. dr Ryszard Kempiak SDB.
 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Bardzo dziękujemy wszystkim duchowym i materialnym dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej. Niech Pan Jezus – Dobry Pasterz – obdarza Was wszystkich potrzebnymi łaskami.
 2. Za tydzień o godz. 11:30 i 13:00 w naszej parafii I Komunia Święta.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1.05.2022

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu, po każdej mszy świętej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
 2. W wtorek 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek mszy świętych niedzielny: 7:00, 8:30, 10:00, 10:30 (Stanowice), 11:30, 13:00 i 18:00. Po mszy świętej zawierzenie maturzystów NMP.
 3. We środę 4 maja wspomnienie św. Floriana w czasie wieczornej mszy świętej pomodlimy się za strażaków i wszystkich, którym patronuje święty Florian.
 4. W piątek 6 maja święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.  
 5. W pierwszy czwartek o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu
  i modlitwa w intencji powołań. O poprowadzenie modlitwy prosimy Koła Koronkowe.
 6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej: rano od 6:30 do 7:00
  i po południu od 17:00 do 18:00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy świętej o godz. 7:00. Do południa duszpasterskie odwiedziny chorych.
 8. Razem z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”.
  Z kościoła można pobrać specjalny karton i wypełnić go według instrukcji, która znajduje się w kartonie .
 9. Kandydatów do małżeństwa zapraszamy za tydzień 8 maja na mszę świętą
  o godz. 18:00. W ramach pierwszego spotkania, w salce parafialnej, wspólna modlitwa kanonami z Tazie w intencji małżeństw.
 10. Fundacja dla Rodziny z Oławy zaprasza na rodzinne wyjazdy nad morze do Międzywodzia i Trzęsacza w miesiącach lipcu i sierpniu Tematy: Dialog Małżeński oraz Wychowywanie dzieci. Ponadto zostały ostatnie miejsca na weekendowe biwaki ojca z dzieckiem. Szczegóły i zapisy: eu
 11. Razem z Parafią śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 12-19 sierpnia br. (zmiana daty!!!). Przewodnikiem pielgrzymki będzie ks. dr Ryszard Kempiak SDB. Spotkanie informacyjne – Parafia śś. Ap. Piotra i Pawła w Oławie – 06.05.2022 r. godz. 19.00.
 12. 4 maja spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB  o godz. 18.45 w sali parafialnej.
 13. Przed nami:
  • Spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych 21 maja o godz. 14:00.
   Mszę świętą dla dzieci rocznicowych planujemy na 12 czerwca o godz. 13:00.
  • Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania 7 maja po mszy św. o godz. 18:00;
  •  8 Maja spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania Msza Święta o godz. 18:00 po Mszy spotkania w małych grupach
  • Msza święta z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej
   – 8 maja o 11:30. W czasie mszy poświęcenie medalików, a po mszy spotkanie z rodzicami.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022

1. Przeżywamy drugą niedzielę wielkanocną, zwaną także niedzielą białą lub Niedzielą Miłosierdzia Bożego, w naszej parafii jest to dzień odpustu. O godz. 13:00 suma w intencji parafian. O godz. 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja potrwa do wieczornej mszy. Będziemy modlić się o pokój na świecie oraz w intencji ks. Macieja Małygi, który w tym samym czasie, w katedrze wrocławskiej, przyjmie sakrę biskupią z rąk naszego metropolity abp. Józefa Kupnego.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 78. Tydzień Miłosierdzia, który przeżywamy pod hasłem: Gdzie jest miłosierdzie tam rozkwita pokój. Osoby, które w czasie Wielkiego Postu praktykowały Jałmużnę Wielkopostną mogą złożyć skarbonki Caritas przy skarbonie Caritas na wsparcie najuboższych. W imieniu podopiecznych Caritas składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:
• 26 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
• 29 kwietnia – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
• 1 maja – Niedziela Biblijna. Po mszy św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic różańcowych.

4. Przed nami:
• Spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych 21 maja o godz. 14:00. Mszę świętą dla dzieci rocznicowych planujemy na 12 czerwca o godz. 13:00;
• Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania 7 maja po mszy św. o godz. 18:00; Bierzmowanie 9 czerwca o godz. 19:00;
• 8 maja o 11:30 msza święta z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W czasie mszy poświęcenie medalików, a po mszy spotkanie z rodzicami;
• 8 maja rozpoczęcie nauk przedmałżeńskich po wieczornej mszy świętej. Zainteresowanych zapraszamy do modlitwy śpiewami z Taize w intencji małżeństw. Po modlitwie pierwsze spotkanie.

 

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek od 16:00 – 17:30 i w sobotę od 9:00 do 11:00. Tel. dyżurny 697 031 131.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.04.2022

 1. Rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego, które rozciąga się na cały tydzień. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania Pana Jezusa.
 2. Bardzo dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowania do Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za przygotowanie kościoła, za oprawę liturgiczną i muzyczną w czasie Wielkiego Tygodnia.
 3. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15:00 w Katedrze Wrocławskiej święcenia biskupie przyjmie ks. Maciej Małyga mianowany przez ojca świętego Franciszka biskupem pomocniczym naszej Archidiecezji. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny zaprasza nas do udziału w uroczystej Mszy Świętej, w czasie której Maciej Małyga przyjmie sakrę biskupią.
 4. Również za tydzień w naszej Parafii uroczystości odpustowe. W tym roku, ze względu na święcenia biskupie, rozpoczniemy je w sobotę 23 kwietnia mszą świętą o godz. 18:00. Po mszy świętej procesja eucharystyczna z udziałem księży z dekanatu. Do odpustu przygotowujemy się przez Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Codziennie o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Suma odpustowa w intencji Parafian w Niedzielę o godz. 13:00. W modlitwie pamiętajmy zarówno o ks. biskupie nominacie Macieju jak i o ks. Łukaszu Pawickim, który w czasie odpustu wygłosi do nas Słowo Boże.
 5. Razem z Parafią śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 14-21 sierpnia br. Przewodnikiem pielgrzymki będzie dr Ryszard Kempiak SDB. Szczegółowy program pielgrzymki oraz sposoby zapisów znajdują się na stronie naszej parafii. Więcej szczegółów u ks. Pawła.
 6. Przed nami:
  • Spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych 21 maja o godz. 14:00. Mszę świętą dla dzieci rocznicowych planujemy na 12 czerwca;
  • Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania 7 maja po mszy św. o godz. 18:00; Bierzmowanie 9 czerwca o godz. 19:00;
  • 8 maja po wieczornej mszy – rozpoczęcie nauk przedmałżeńskich – modlitwa w intencji małżeństw śpiewami z Taize.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczynają się próby dzieci przed I Komunią Świętą. Prosimy o obecność i punktualność.
 2. W oktawie Zmartwychwstania kancelaria parafialna będzie nieczynna. Telefon dyżurny 697 031 131.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy nadesłali do nas świąteczne życzenia. Wszystkim instytucjom, Parafianom i Gościom życzymy doświadczenia Pokoju, który Pan Jezus przynosi, tak jak przyniósł go zamkniętym w Wieczerniku Apostołom. Słysząc na końcu mszy świętej wezwanie „Idźcie w Pokoju Chrystusa” zanieśmy CHRYSTUSOWY POKÓJ do naszej codzienności.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA – 10.04.2022

 1. II Niedziela Miesiąca – Bóg zapłać wszystkim duchowym i materialnym Dobrodziejom.
 2. Ministranci rozprowadzają dziś palmy, a Panie z Klubu Seniora ozdoby
  na wielkanocny stół. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie LSO.
 3. Dzisiaj o 17:00 – Gorzkie Żale, a po wieczornej mszy świętej w salce parafialnej ekumeniczna modlitwa śpiewami z Taize. Do modlitwy o pokój zapraszamy osoby z Ukrainy.
 4. W Wielką Środę o 18:40, w salce parafialnej spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB. W czasie spotkania wprowadzenie w Wielki Tydzień.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 14-21 sierpnia br. Koszt wyjazdu to 3990 zł + 290 USD. Przewodnikiem pielgrzymki będzie ks. dr Ryszard Kempiak SDB. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę 13 kwietnia o godz. 20.00 w salce parafialnej. Szczegółowy program pielgrzymki oraz sposoby zapisów na stronie parafii. Więcej szczegółów u ks. Pawła.
 6. Od poniedziałku do środy spowiedź pół godziny przed mszą świętą. W Wielki Czwartek nie będzie spowiedzi. W Wielki Piątek od 15:00 do 17:00.
 7. W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.
  – Wielki Czwartek:  Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00,
  po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00.

  – Wielki Piątek (obowiązuje post ścisły). Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 do 19:00; 8:00 – Ciemna Jutrznia; 9:00 – Droga Krzyżowa.

       O godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – rozpoczęcie nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
       O godz. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00. Program adoracji dla Róż Różańcowych zobacz poniżej.

– Wielka Sobota: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 21.00

 • 8:00 – Ciemna Jutrznia,
 • 8:30 do 14:00 – poświęcenie pokarmów co pół godziny,
 • Liturgia Wigilii Paschalnej o 21:00. Na liturgię Wielkiej Soboty przynosimy ze sobą świece.
 1. W zakrystii można zgłaszać chorych, których odwiedzimy dodatkowo w Wielką Środę o godzinie 14:00.
 2. W wielkim tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek od 16:00 do 17:30. Telefon dyżurny: 697 031 131
 3. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania, msze święte 6:00, 8:30; 10:00; 10:30 – Stanowice; 11:30; 13:00 i 18:00.
 4. Na czas przeżywania największych tajemnic naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa, nich dobry Bóg nam błogosławi.

 

W czasie Triduum Paschalnego zapraszamy wszystkich Parafian
do indywidualnej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym

WIELKI CZWARTEK – 14 kwietnia 2022

19:30 – 20:00 – Róża Świętego Jana Pawła II

20:00 – 20:30 – modlitwa w ciszy

20:30 – 21:00 – Róża Świętego Brata Alberta Chmielowskiego

21:00 – 21:30 – modlitwa w ciszy

22:00 – 22:30 – Róża Błogosławionego Księdza Michała Sopoćko

22:30 – 23:00 – modlitwa w ciszy

23:00 – 23:30 – Liturgiczna Służba Ołtarza – lektorzy i ceremoniarze

23:30 – 24:00 – modlitwa w ciszy

WIELKI PIĄTEK – 15 kwietnia 2022

8:00 – 9:00  – Ciemna Jutrznia

9:00 – 9:30 – Róża Świętego Ojca Pio i Róża Świętej Matki Teresy z Kalkuty

9:30 – 10:00 – modlitwa w ciszy

10:00 – 10:30 – Róża Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

10:30 – 11:00 – modlitwa w ciszy

11:00 – 11:30 – Róża Świętego Rafała Kalinowskiego

11:30 – 12:00 – modlitwa w ciszy

12:00 – 12:30 – Róża Matki Bożej Fatimskiej

12:30 – 13:00 – modlitwa w ciszy

13:00 – 13:30 – Róża Świętej Cecylii

13:30 – 14:00 – modlitwa w ciszy

14:00 – 14:30 – Róża Świętego Antoniego i Róża Świętego Józefa

14:30 – 15:00 – modlitwa w ciszy

15:00 – 15:30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – rozpoczęcie nowenny

15:30 – 16:00 – modlitwa w ciszy

16:00 – 16:30 – Róża Świętego Józefa

16:30 – 19:00 – modlitwa w ciszy

19:00 – Liturgia Wielkiego Piątku

20:30 – 21:00 – młodzież

21:00 – 21:30 – Kółka Koronkowe, Straż Honorowa Najświętszego Sakramentu

22:00 – 22:30 – modlitwa w ciszy

22:30 – 23:00 – Liturgiczna Służba Ołtarza – lektorzy i ceremoniarze

23:00 – 24:00 – modlitwa w ciszy i zakończenie adoracji

WIELKA SOBOTA – 16 kwietnia 2022

8:00 – 9:00 – Rozpoczęcie adoracji – Ciemna Jutrznia

9:00 – 10:00 – Radio Maryja

10:00 – 14:00 – poświęcenie pokarmów i indywidualna modlitwa

14:00 – 15:00 – indywidualnamodlitwa w ciszy

15:00 – 16:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny

16:00 – 17:00 – Apostolstwo Margaretka,

17:00 – 18:00 – Czciciele Ojca Pio

18:00 – 21:00 – indywidualnamodlitwa w ciszy

21:00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 02.04.2022

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi dla nas o. Piotr Bęza CMF – prowincjał ojców Klaretynów. W naszych modlitwach przyzywajmy Ducha Świętego, prosząc o dobre owoce tego czasu dla nas wszystkich.
  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy świętej o godz. 13:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy.
  W ramach rekolekcji:

  • Dzisiaj o 17:00 – Gorzkie Żale z nauką
  • W poniedziałek 4 kwietniadzień spowiedzi rekolekcyjnej (8:00-9:00 i od 16:00-18:00)
  • W wtorek 5 kwietniao godz. 17:15 – nauka stanowa dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, rodziców dzieci rocznicowych oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania; a po wieczornej mszy świętej modlitwa przy Krzyżu, do której zapraszamy szczególnie młodzież naszej parafii.
  • W środę 6 kwietnia o godz. 15:00 – nauka stanowa dla grup modlitewnych.

        Szczegółowy plan rekolekcjiTUTAJ.

 1. 8 kwietnia z naszej Parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestników zapraszamy na mszę świtą o godz. 18:00. Po mszy możliwość odebrania pakietów pielgrzyma w cenie 25zł.
 2. W piątek 8 kwietnia odbędzie się także w Oławie Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Wyruszymy o godz. 19:30 z Placu Zamkowego. W tym dniu nie będzie w nabożeństwa Drogi Krzyżowej po wieczornej mszy.
 3. W sobotę po mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. O 21:00 modlitwa liturgią godzin – wigilia Niedzieli Palmowej.
 1. W zakrystii można zgłaszać chorych, których odwiedzimy dodatkowo przed świętami.
 2. Ze względu na rekolekcje parafialne kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę 9 kwietnia.
 3. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpocznie się Wielki Tydzień. U ministrantów będzie można nabyć palmy, a u Pań z Klubu Seniora stroiki na wielkanocny stół. Wszystkim życzymy dobrego czasu przygotowań do Świąt Paschalnych.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022

 1. Dzisiaj o 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. Drogi krzyżowe w piątek po mszy o 9:00, o 17:00 dla dzieci oraz bezpo-średnio po mszy wieczornej (ok. 18:45) dla młodzieży i dorosłych;
 3. W każdą sobotę Wielkiego Postu po wieczornej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O 21:00 modlitwa liturgią godzin.
 4. 8 kwietnia z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej na plebanii spotkanie dla osób, które chciałyby uczestniczyć w tym wydarzeniu.
 5. W najbliższy wtorek, 29 marca po wieczornej mszy świętej, zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne. Spotkanie składa się z dwóch części: pierwsza to wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, druga odbywa się w budynku plebanii. Zakończenie spotkania o godz. 21:00.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi rano od 6:30 do 7:00 i po południu od 16:30-18:00. W pierwszą sobotę miesiąca po porannej mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Ze względu na zbliżające się rekolekcje, zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się wyjątkowo w sobotę rano.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca duszpasterskie odwiedziny chorych. Prosimy także o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy dodatkowo przed świętami.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek.
 9. Za tydzień rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dla nas o. Piotr Bęza CMF – prowincjał ojców klaretynów.
  W ramach rekolekcji:

  • W poniedziałek 4 kwietnia – dzień spowiedzi.
  • W wtorek 5 kwietniao godz. 17:15 – nauka stanowa dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, rodziców dzieci rocznicowych oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania; a po wieczornej mszy świętej modlitwa przy Krzyżu, do której zapraszamy szczególnie młodzież naszej parafii.
  • W środę 6 kwietnia o godz. 15:00 – nauka stanowa dla grup modlitewnych.

Szczegółowy program rekolekcji umieszczony jest w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej TUTAJ

Pamiętajmy w modlitwie o ojcu Rekolekcjoniście i już dzisiaj prośmy o dobre owoce tego czasu dla całej naszej parafialnej wspólnoty.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022

 1. W zeszłym tygodniu, podczas niedzieli Ad Gentes, na wsparcie misjonarzy zebraliśmy 1062zł.Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj o 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. Drogi krzyżowe w piątek po mszy o 9:00, o 17:00 dla dzieci oraz bezpośrednio po mszy wieczornej (ok. 18:45) dla młodzieży i dorosłych (obowiązkowa dla kandydatów do bierzmowania);
 4. W każdą sobotę Wielkiego Postu po wieczornej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O 21:00 modlitwa liturgią godzin.
 5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza paschaliki (15zł). Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas.
 6. W piątek, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu Ojciec Święty Franciszek, w związku z trwającą zbrojną agresją Rosji na Ukrainie, dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności z Papieżem będziemy trwać modląc się o pokój. Zapraszamy do modlitwy na godzinę 17:00.
 7. 25 marca, to także Dzień Świętości Życia. W tym dniu wiele osób podejmuje dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dzieci, których życie w łonie matki jest zagrożone. Modlitwa trwa 9 miesięcy. Zachęcamy do podjęcia tego modlitewnego wyzwania.
 8. W sobotę 26 marca, kapelan dróg świętego Jakuba zaprasza na pielgrzymkę do Małujowic. Szczegóły na plakacie.
 9. 8 kwietnia z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym wydarzeniu zapraszamy na spotkanie za tydzień 27 marca po wieczornej mszy świętej.
 10. We wtorek 29 marca zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne.
 11. Na terenie naszego miasta działa Fundacja dla Rodziny, której misją i celem jest pomoc w budowaniu rodzin silnych obecnością ojców i małżonków. Fundacja organizuje rekolekcji oraz inne wydarzenia wspierające rodziny. Przy wyjściu z kościoła można pobrać ulotkę. Zachęcamy także do zapoznania się z propozycjami Fundacji na stronie internetowej http://dlarodziny.eu
 12. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą marcowy numer Nowego Życia, który poświęcony jest tematyce ojcostwa. W numerze znajdziemy m.in. artykuł o kościele pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP w Oławie.
 13. Rekolekcje w naszej parafii w piątą niedzielę Wielkiego Postu

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022

 1. W II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. W modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjonarzach, którzy posługują w miejscach dotkniętych wojną. Działania misjonarzy możemy wesprzeć w tym tygodniu ofiarami składanymi do skarbony lub wysyłając SMS MISJE pod numer 72032 – koszt 2,46zł z VAT
 2. Dzisiaj druga niedzielą miesiąca. Pamiętamy o wszystkich, którzy duchowo i materialnie troszczą się o dobro naszej wspólnoty parafialnej. W tym miesiącu zakończyły się prace montażowe paneli fotowoltaicznych umieszczonych na budynku plebanii. Panele będą dodatkowym źródłem energii elektrycznej dla naszej świątyni. Koszt inwestycji w całości został pokryty ze środków parafialnych. Dziękujemy za prace brukarskie oraz wszelkie działania wspierające montaż instalacji.
 3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dziś paschaliki (15zł) i baranki z czekolady (5zł) oraz skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas
 4. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ekumeniczna modlitwa kanonami z Taize (o 19:00). Do wspólnej modlitwy o pokój zapraszamy osoby z Ukrainy.
 5. W środę o g. 18:40 biblijne spotkanie z ks. dr Ryszardem Kempiakiem.
 6. Nabożeństwa w czasie Wielkiego Postu: Gorzkie żale w niedzielę o g. 17:00;
  Drogi krzyżowe w piątek po mszy o 9:00, o 17:00 dla dzieci oraz bezpośrednio po mszy wieczornej (ok. 18:45) dla młodzieży i dorosłych; Adoracja w ciszy w sobotę po wieczornej mszy do godz. 21:00. O 21:00 modlitwa liturgią godzin.
 7. W sobotę 19 marca, w uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, przypada 9 ROCZNICA INAUGURACJI PONTYFIKATU PAIEŻA Franciszka oraz 6 rocznica konsekracji biskupiej ojca biskupa Jacka Kicińskiego. W tym dniu przypada także patronalne święto J. E. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego.
  W naszych modlitwach polecajmy Bogu posługę dostojnych jubilatów.
 8. W Uroczystość świętego Józefa w naszym kościele dodatkowa msza święta o g. 11:00. Po mszy świętej złożenie wiązanki pod tablicą upamiętniającą marszałka J. Piłsudzkiego.
 9. W tym tygodniu odbyło się spotkanie synodalne. Wzięło w nim udział ok. 30 osób. Na kolejne zapraszamy we wtorek 29 marca.
 10. Na terenie naszego miasta działa Fundacja dla Rodziny, której misją i celem jest pomoc w budowaniu rodzin silnych obecnością ojców i małżonków. Fundacja organizuje rekolekcji oraz inne wydarzenia wspierające rodziny. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej dlarodziny.eu
 11. 8 kwietnia z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Planujemy spotkanie dla zainteresowanych.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06.03.2022

 Dzisiaj Niedziela adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy świętej o godz. 13:00. 

 Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dziś paschaliki (15zł) i baranki z czekolady (5zł) oraz skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali – w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 2. W piątki Wielkiego Postu dodatkowa msza święta o godz. 9:00. Nabożeństwo drogi krzyżowej po mszy świętej o godz. 9:00, o 17:00 – dla dzieci i po mszy o godz. 18:00 dla młodzieży i dorosłych.
 3. W każdą sobotę Wielkiego Postu po wieczornej mszy świętej adoracja w ciszy przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21:00. O godz. 21:00 modlitwa liturgią godzin.
 4. Jutro, w poniedziałek 7 marca po wieczornej mszy świętej zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne. Spotkanie rozpoczniemy adoracją Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy świętej, a zakończymy ok. godz. 21:00. Druga część spotkania odbywa się w budynku plebanii.
 5. W tym tygodniu zapraszamy:
 • w środę o godz. 18:40 – spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB (salka parafialna),
 • w czwartek o godz. 19:00 – biblijne przygotowanie do niedzieli (plebania),
 • w sobotę 12 marca o godz. 14:00 – spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. Za tydzień spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Kandydaci przychodzą na mszę o godz. 18:00. Po mszy spotkanie w małych grupach. Również za tydzień po wieczornej mszy ekumeniczna modlitwa kanonami z Taize. Będziemy modlić się o Pokój. Do modlitwy zapraszamy osoby z Ukrainy.
 2. Dziękujemy za włączenie się w pomoc dla Ukrainy. W czasie zbiórki zebraliśmy łącznie 26364zł. Za dar serca serdeczne Bóg zapłać. Środki w całości zostają przeznaczona na działania pomocowe. Oprócz zbiórki pieniężnej zbieraliśmy także dary materialne. Wczoraj, transport tych darów, wyruszył z naszej parafii do Lwowa. Dziękujemy za pomoc przy sortowaniu i pakowaniu darów.
 3. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotowuje konwój humanitarny do Ukrainy. Wśród potrzebnych rzeczy, znajdują się m.in. artykuły dla dzieci i niemowląt, środki żywnościowe z długim terminem ważności. Pełna lista zapotrzebowania zobacz TUTAJ. Artykuły do tego transportu zbierane będą tylko do jutra do godz. 18:00.
 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek.
 5. Dzisiaj w naszym mieście Dzień Solidarności z Ukrainą. Szczegóły wydarzenia znajdują się na plakacie przy budynku plebanii.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022

 1. Dzisiaj na wieczorną mszę świętą zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po mszy spotkania w małych grupach. Również dzisiaj po wieczornej mszy świętej spotkanie w ramach nauk przedmałżeńskich.
 2. Rozpoczynam dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Nich ten tydzień stanie się równocześnie wspólnym modlitewnym wołaniem o Pokój. W poniedziałek i wtorek od godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 18:00.
 3. Ojciec Święty Franciszek prosi nas o modlitwę i post w intencji Pokoju w środę popielcową 2 marca.  Msze święte w środę popielcową o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po mszy świętej o godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy świętej.
 4. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski organizujemy zbiórkę funduszy, które za pośrednictwem Caritas zostaną przekazane na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Od dzisiaj do środy popielcowej ofiary na ten cel można składać do skarbony znajdującej się pod chórem. Na pomoc dla uchodźców przeznaczymy także tacę zbieraną w czasie mszy świętych w środę popielcową.
 5. Nasza Parafia jest w kontakcie z osobami organizującymi pomoc we Lwowie dla ludzi uciekających przed wojną. Potrzebne są karimaty, koce, śpiwory, poduszki. Zbiórka tych rzeczy odbędzie się w naszej parafii w poniedziałek i wtorek od 16:30 do 18:00 przy garażach. Proszę nie przynosić innych rzeczy i rzeczy w złym stanie.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca o 17:00 adoracja w intencji powołań. O 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O poprowadzenie modlitwy prosimy Kółka Koronkowe.
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej rano od 6:30 do 7:00 i popołudniu od 17:00 do 18:00. W piątki Wielkiego Postu dodatkowa msza święta o godz. 9:00. Nabożeństwo drogi krzyżowej po mszy świętej o godz. 9:00, o 17:00 – dla dzieci i o 19:00 dla młodzieży i dorosłych.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca po porannej mszy świętej Różaniec wynagradzający z modlitwą o pokój. W tym dniu duszpasterskie odwiedziny chorych.
 9. W sobotę po wieczornej mszy świętej, razem z uczestnikami warsztatów liturgiczno-muzycznych, zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.
 10. W każdą sobotę Wielkiego Postu po wieczornej mszy świętej adoracja w ciszy przed Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. O godz. 21:00 modlitwa liturgią godzin tzw. „wigilia”.
 11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 7:00.
 12. W poniedziałek 7 marca po wieczornej mszy świętej zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne.
 13. Od 13 marca rozpocznie się we Wrocławiu przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Osoby chcące uczestniczyć w przygotowaniach proszone są o kontakt z księdzem proboszczem.
 14. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek. W sobotę 5 i 12 marca kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 15. Nich Pan Bóg nam Wszystkim błogosławi. Jako nasze wołanie o Pokój po błogosławieństwie odśpiewamy wspólnie suplikacje.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.02.2022

 

 1. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej kolejne spotkanie w ramach nauk przedmałżeńskich.
 2. Dziękujemy za udział w spotkaniu synodalnym. Na kolejne spotkanie zapraszamy w poniedziałek 7 marca o godz. 18:00.
 1. Zakończyliśmy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dziękujemy za włączenie się w inicjatywę wspierającą polskich misjonarzy.
 1. Podaruj komuś pełny uśmiech”, to hasło akcji w ramach pomocy dla potrzebujących, którą podjęła sieć sklepów Zakupując konkretne produkty w Biedronce znajdującej się w sąsiedztwie naszego kościoła możemy wesprzeć osoby, które nie mają środków na zakup codziennej żywności. Zakupione produkty sklep Biedronka przekaże do naszego parafialnego oddziału Caritas. Za włączenie się w akcję z góry dziękujemy w imieniu podopiecznych Caritas.
 1. W środę 23 lutegoo godz. 18:40, w salce parafialnej, spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB.
 1. Biblijne przygotowanie do niedzieli w każdy czwartek o godz. 19:00w budynku plebanii.
 1. Za tydzień o godz. 18:00 na wieczorną mszę świętą zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po mszy spotkania w małych grupach.
 1. W dniach od 4 do 6 marca odbędą się warsztaty liturgiczno-muzyczne przygotowujące do Wielkiego Postu. Szczegółowy plan warsztatów oraz formularz zapisów znajduje się na internetowej stronie naszej parafii.
 1. Parafia śś. Ap. Piotra i Pawła zaprasza na całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem jako „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim i Eucharystią 26 lutego o godz. 21:00. A zakończy następnego dnia przed poranną mszą świętą.
 1. Od 13 marca rozpocznie się we Wrocławiu przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Osoby chcące uczestniczyć w przygotowaniach proszone są o kontakt z księdzem proboszczem.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.02.2022

 1. Dzisiaj druga niedzielą miesiąca. Pamiętamy o wszystkich budowniczych naszego kościoła oraz o wszystkich współtworzących naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie.
 1. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej drugie spotkanie w ramach nauk przedmałżeńskich.
 1. Również dzisiaj po wieczornej mszy świętej zapraszamy do modlitwy śpiewami z Taize. Młodzież prosimy o pomoc w przeprowadzeniu modlitwy.
 1. 15 lutego ostatni dzień zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody ze zbiórki przeznaczone są na wsparcie Polskich Misjonarzy. Osoby, które chciałyby pomóc przy załadunku zebranego sprzętu proszone są o kontakt z ks. proboszczem.
 1. W środę 16 lutego, po wieczornej mszy świętej, w salce parafialnej, spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB.
 1. Biblijne przygotowanie do niedzieli – w każdy czwartek o godz. 19:00 na plebanii.
 1. Drodzy Parafianie zapraszamy Was na spotkanie synodalne, które odbędzie się w sobotę 19 lutego. Spotkanie będzie składać się z kilku części. Rozpoczniemy o godz. 10:00. Szczegółowy plan TUTAJ.
 1. Również za tydzień (19 lutego) o godz. 14:00 – spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 1. Na początku Wielkiego Postu zaplanowaliśmy warsztaty liturgiczno-muzyczne pod hasłem: „METANOEITE. Nawracajcie się”. Odbędą się one w dniach od 4 do 6 marca. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy TUTAJ
 2. Jezus zaprasza nas, swoich uczniów, do drogi błogosławieństw. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas, byśmy szczęścia poszukiwali zawsze w relacji z Jezusem.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.02.2022

 1. Dzisiaj pierwszą niedzielą miesiąca. Po mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy o godz. 13.00 adoracja do godz. 17.30.
 1. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie.
 1. Dziękujemy osobom, które pomogły uporządkować świąteczne dekoracje.
 2. W piątek 11 lutego obchodzimy wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes. Ten dzień w Kościele przeżywamy jako Światowy Dzień Chorego. O godz. 9.00 zostanie odprawiona dodatkowa msza święta w intencji chorych z naszej parafii. W czasie mszy świętej udzielimy sakramentu chorych.
 1. Za tydzień po wieczornej mszy świętej (godz. 19:00) zapraszamy do modlitwy śpiewami z Taize. Młodzież prosimy o pomoc w przeprowadzeniu modlitwy.
 1. Do 15 lutego trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody ze zbiórki przeznaczone są na wsparcie Polskich Misjonarzy. Więcej informacji na ulotkach i na plakacie.
 1. Papież Franciszek zaprosił wszystkich wiernych do udziału w Synodzie „Celem Synodu nie jest tworzenie dokumentów, ale to, by zrodziły się marzenia, (…) rozkwitły nadzieje, umocniła się ufność, zostały opatrzone rany, nawiązały się relacje, wstał świat nadziei, by uczono się od siebie nawzajem…”. Zapraszamy więc na kolejne spotkanie synodalne, które odbędzie się za dwa tygodnie 19 lutego o godz. 10:00.
 1. Również za dwa tygodnie (19 lutego) o godz. 14:00 – spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 1. „METANOEITE. Nawracajcie się” – to temat warsztatów liturgiczno-muzycznych, które zaplanowaliśmy na początek Wielkiego Postu. Odbędą się one w dniach od 4 do 6 marca. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy TUTAJ
 1. W zakrystii można się jeszcze zapisać do Apostolatu Modlitwy „Dwunastka”. Jest to zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji powołań na czas jednego roku.
 1. W naszych modlitwach pamiętamy o wszystkich chorych. Życzymy dobrego tygodnia, zwłaszcza dzieciom i młodzieży na czas ferii zimowych.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022

 1. W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. W Stanowicach msza święta o godz. 17:00. Kolekta mszalna w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych.
 1. 3 lutego – w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:00 adoracja w ciszy w intencji powołań zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. Prosimy, aby modlitwę poprowadziły Kółka Koronkowe. 
 1. Również 3 lutego wspominamy św. Błażeja – patrona od chorób gardła. Po mszach świętych błogosławieństwo za wstawiennictwem św. Błażeja.
 1. W pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej: rano 6.30 – 7.00, i wieczorem od 17.00 – 18.00. 
 1. W pierwszą sobotę miesiąca po porannej mszy świętej nabożeństwo Maryjne z Różańcem wynagradzającym. W tym dniu ks. Paweł odwiedzi swoich Ks. Michał natomiast odwiedzi chorych w drugą sobotę miesiąca, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 7:00 msza święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy świętej zmiana tajemnic. Do udziału we mszy świętej i krótkiego spotkania po mszy zapraszamy różę świętego Józefa. 
 1. Za tydzień po wieczornej mszy świętej rozpoczniemy nauki przedmałżeńskie, zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 
 1. 19 lutego o godz. 10:00 zaplanowaliśmy kolejne spotkanie synodalne, a o godz. 14:00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych
 1. Zapraszamy na warsztaty liturgiczno-muzyczne, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 4 do 6 marca. Poprowadzi je dla nas pan Jakub Tomalak. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy TUTAJ
 1. W zakrystii można zapisać się do Apostolatu Modlitwy „Dwunastka”. Jest to zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji powołań na czas jednego roku.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrego czasu ferii zimowych. Pozdrawiamy wszystkich chorych, którzy modlą się z nami poprzez łącza internetowe.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO – 23.01.2022

 1. W całym Kościele Powszechnym przeżywamy dzisiaj Niedziele Słowa Bożego. Dziękujemy ks. dr Ryszardowi Kempiakowi SDB za wygłoszone do nas Słowo i za obecność w naszej wspólnocie parafialnej podczas środowych spotkań z Biblią. Niedziela Słowa Bożego zaprasza nas do pogłębienia osobistej relacji z Bogiem, który przychodzi jako Słowo. Okazja do pogłębienia tej relacji już w środę o godz. 18:45 podczas spotkania biblijnego z ks. Ryszardem w salce parafialnej oraz w czwartek o 19:00 na plebanii podczas biblijnego przygotowania do niedzieli.
 1. Dzisiaj o godz. 18:00 na wieczorną mszę świętą zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po mszy spotkania w małych grupach. Na spotkanie kandydaci przynoszą ze sobą indeksy.
 1. We wtorek 25 stycznia po wieczornej mszy świętej spotkanie z zelatorkami i zelatorami Wspólnoty Żywego Różańca.
 1. Zapraszamy parafian do udziału w ogólnopolskiej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody ze zbiórki przeznaczone będą na wsparcie Polskich Misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata. Więcej informacji na ulotkach i na plakacie. 
 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy Wszystkim Parafianom, którzy zaprosili nas do swoich domów. Dziękujemy za życzliwość, cenne uwagi i ofiary składane na potrzeby Kościoła. Przyjęło nas 568 rodzin.
 1. W pierwszą niedzielę lutego, po wieczornej mszy świętej rozpoczniemy cykl nauk przedmałżeńskich, a 19 lutego o godz. 14:00 zaplanowaliśmy spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławionej niedzieli dla Wszystkich, szczególnie dla chorych, którzy łączą się z nami w modlitwie poprzez łącza internetowe.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA ZWYKŁA –
16.01.2022

 

 1. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 11:30, dzieci ze Szkoły SUZUKI w Oławie zagrają dla nas „Noworoczny skrzypcowy koncert kolęd”.
 2. We wtorek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Do modlitwy o jedność chrześcijan zapraszamy nie tylko w tym tygodniu. W naszej parafii polecamy tę intencje co miesiąc w drugie niedziele miesiąca w czasie modlitwy kanonami z Taize.
 3. Parafialny Zespół Caritas wychodząc naprzeciw osobom w trudnej sytuacji i najbardziej potrzebującym zorganizował paczki żywnościowe. Osoby potrzebujące z naszej parafii zapraszamy we wtorek 18 stycznia w godz. od 14:00 do 16:00. Paczki będzie można odebrać w pomieszczeniu Parafialnego Zespołu Caritas. Prosimy równocześnie o wsparcie zbiórki żywności dla osób ubogich i bezdomnych otoczonych opieką Oławskiej Jadłodajni Caritas.
 4. Zapraszamy parafian do udziału w ogólnopolskiej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody ze zbiórki przeznaczone będą na wsparcie Polskich Misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata. Daty i godziny zbiórki podane są na plakacie. Więcej informacji na ulotkach.
 5. W środę 19 stycznia, po wieczornej mszy świętej zapraszamy do salki parafialnej na spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB.
 6. Jako Parafia mamy możliwość włączenia się w proces synodalny. Zaplanowaliśmy dwa spotkania w ramach Synodu. Pierwsze odbędzie się w sobotę 22 stycznia drugie 19 lutego. Zaproszony jest każdy, komu na sercu leży dobro Kościoła. Do udziału w spotkaniach zapraszamy także młodzież naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się w kościele o godz. 10:00. Zakończenie ok. godz. 13:00.
 1. Przed nami ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej (plan kolędy). Za parafian z odwiedzanych ulic modlimy się w piątek, w czasie nowenny do Bożego Miłosierdzia. Po mszy świętej indywidualne błogosławieństwo. W czasie odwiedzin kolędowych kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po wieczornej mszy świętej lub telefonicznie (tel. 697 031 131).
 2. W niedzielę 23 stycznia spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. O 18:00 msza święta, po mszy spotkanie w małych grupach. Na spotkanie kandydaci przynoszą ze sobą indeksy.
 3. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego zachęcamy, aby na mszę świętą przynieść ze sobą Pismo Święte.
 4. Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najserdeczniejsze życzenia, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego
9.01.2022

 1. NiedzielaChrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, a rozpoczyna tzw. okres zwykły. Zwyczajowo kolędy śpiewać będziemy do święta Ofiarowania Pańskiego.
 1. Dzisiaj II niedziela miesiąca w naszych modlitwach pamiętamy o wszystkich, którzy współtworzyli i współtworzą naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie naszej Parafii.
 1. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej spotkanie modlitewne śpiewami z Taize. O zaangażowanie w przygotowanie modlitwy prosimy młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 1. Przed nami kolejny tydzień wizyty duszpasterskiej (plan kolędy na najbliższy tydzień). W czasie kolędy odwiedzamy rodziny, które świadomie zaprosiły nas do swoich mieszkań. Dodatkowo, w czasie piątkowej nowenny do Bożego Miłosierdzia, modlimy się za wszystkich Parafian z odwiedzanych ulic. Po mszy świętej indywidualne błogosławieństwo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  W czasie odwiedzin kolędowych kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po wieczornej mszy świętej lub telefonicznie (tel. 697 031 131).
 1. Za tydzień (16.01) po mszy świętej o godz. 11:30, dzieci ze Szkoły SUZUKI w Oławie zagrają dla nas „Noworoczny skrzypcowy koncert kolęd”.
 1. W całym Kościele trwa Synod, w czasie którego poszukujemy odpowiedzi na fundamentalne pytanie: „Do podjęcia jakich kroków zaprasza nas Duch Święty, abyśmy wzrastali w naszym „podążaniu razem”? W naszej parafii planujemy dwa spotkania w ramach Synodu. Spotkania odbędą się 22 stycznia i 19 lutego. Zaproszony jest każdy, komu na sercu leży dobro Kościoła. Do udziału w spotkaniach zapraszamy także młodzież naszej parafii. Wasz głos też jest ważny.
 1. 25 stycznia zapraszamy na spotkanie zelatorek i zelatorów Żywego Różańca.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.  

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
2.01.2022

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po mszy o godz. 13.00 adoracja do godziny 18.00.
 2. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską (plan kolędy na najbliższy tydzień umieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej). Odwiedziny duszpasterskie odbywać się będą wyznaczonymi ulicami według zaproszeń jakie do nas dotarły. Dodatkowo, w czasie piątkowej nowenny do Bożego Miłosierdzia, pomodlimy się za parafian z odwiedzanych ulic. Po mszy świętej indywidualne błogosławieństwo dla rodzin.
 1. Biblijne przygotowanie do niedzieli w tym tygodniu wyjątkowo w środę po wieczornej mszy, a nie jak co tydzień w czwartek.
 1. W czwartek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym: 7:00, 8:30, 10:00, 10:30 – Stanowice, 11:30, 13:00 i 18:00. Tego dnia pobłogosławimy kadzidło, kredę do oznaczenia drzwi domów i wodę do poświęcenia mieszkań.
 1. Także 6 stycznia – po mszy św. o godz. 13:00 z sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Oławie wyruszy ORSZAK TRZECH KRÓLI w kierunku naszego kościoła parafialnego. Podczas marszu wiele atrakcji dla dzieci, wspólny śpiew kolęd, a dzięki restauracji Kulinarna Enklawa gorąca herbata oraz mleko. Na zakończenie ORSZAKU w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Teatru Muzycznego z Gliwic. Serdecznie zapraszamy.
 1. Z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi świętej rano od 6:30 do 7:00 i wieczorem od 17:00 do 18:00.
 1. W sobotę od godz. 9:00 duszpasterskie odwiedziny chorych.
 1. W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po wieczornej mszy świętej lub telefonicznie (tel. 697 031 131).
 1. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pańskiego.
 1. Pamiętajmy o maseczkach w czasie nabożeństw i zachowaniu odpowiednich odległości przy podchodzeniu do Komunii i wychodzeniu z kościoła.
 2. Na kolejny tydzień naszego życia niech Pan Bóg nam błogosławi.

OTWARTE SPOTKANIA SYNODALNE PLANUJEMY W DNIACH
22 stycznia i 19 lutego 2022

ZAPRASZAMY

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 26.12.2021

 

 1. Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zbiega się w tym roku z Niedzielą Świętej Rodziny. Wszystkim Rodzinom naszej Parafii życzymy miłości, którą przynosi nam Nowonarodzony Jezus.
 1. W czwartek 30 grudnia 2021 przypada pierwsza rocznica śmierci księdza prałata Stanisława Bijaka – pierwszego proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie. W tym dniu o godz. 18:00 msza święta w intencji śp. Proboszcza. Po mszy świętej poświęcenie pamiątkowych tablic ufundowanych przez Parafian jako wyraz wdzięczności za długoletnią posługę Księdza Prałata w naszej Parafii.
 1. W piątek 31.12.2021 ostatni dzień roku kalendarzowego. W tym dniu Metropolita Wrocławski Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym na jej terytorium udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od charak-teru pokutnego tego dnia. Msze święte w ostatnim dniu roku o godz. 7:00 i 18:00. Po mszy wieczornej nabożeństwo dziękczynno-błagalne za miniony rok.
 1. W sobotę 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze święte o godz. 8:30, 10:00; 11:30; 13:00 i 18:00.
 1. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po mszy o godz. 7:00.
 1. W związku z trwającą pandemią, w tym roku wizyta kolędowa odbędzie się tylko na zaproszenia. Od 3 stycznia odwiedzimy tych parafian, którzy świadomie zadeklarowali chęć przyjęcia nas z wizytą duszpasterską. Plan kolędy podamy w dniu jutrzejszym, dodatkowo zostanie umieszczony także na naszej stronie internetowej oraz na tablicy w przedsionku kościoła.
 1. Wciąż trwa pandemia, dlatego pamiętajmy o maseczkach w czasie nabożeństw, podchodząc do Komunii zachowajmy odpowiednie odległości, przy wychodzeniu z kościoła skorzystajmy z wyjść znajdujących się z przodu kościoła, tak aby uniknąć tłoczenia się w przedsionku.
 1. Na czas przeżywania radości z Narodzin Zbawiciela niech dobry Bóg nam błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Roraty od poniedziałku do czwartku rano o 6:00 i wieczorem o 18:00 z kazaniem do dzieci. W piątek roraty tylko o godz. 6:00.
 1. W środę o godz. 18:45, w salce parafialnej, spotkanie biblijne z księdzem doktorem Ryszardem Kempiakiem SDB.
 1. Do środy 22 grudnia można zgłaszać chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc, a którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej przed świętami. Odwiedziny tych chorych odbędą się w czwartek 23 grudnia.
 1. Do czwartku 23 grudnia, pół godziny przed mszą świętą okazja do spowiedzi. Nie będzie spowiedzi w wigilię i w czasie Świąt.
 1. Dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę żywności dla potrzebujących. Rozdaliśmy już 46 paczek. W imieniu obdarowanych: serdeczne Bóg zapłać.
 1. Poświęcone opłatki znajdują się z lewej strony przy ołtarzu. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Przeznaczamy je na bieżące potrzeby naszego kościoła.
 1. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w sianko na wigilijny stół, a przy plebani panie z Klubu Seniora przygotowały dla nas ozdoby na choinkę i stół wigilijny.
 1. Święta Bożego Narodzenia rozpoczniemy od pasterki. Wcześniej, w naszych domach, zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, o przeczytaniu fragmentu Pisma Świętego mówiącego o narodzeniu Jezusa. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej. Msze święte pasterskie w naszym kościele parafialnym o godz. 22:00 i 24:00. W Boże Narodzenie msze święte o godz. 8:30, 10:00; 11:30; 13:00 i 18:00. Nie będzie mszy świętej o godz. 7:00. W drugi dzień świąt przypada Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. 
 1. W związku z trwającą pandemią, w tym roku wizyta kolędowa odbędzie się tylko na zaproszenia. Zgłoszenia można składać do 24 grudnia wypełniając specjalnie przygotowaną kartkę i wrzucając ją do skrzyni znajdującej się pod chórem w naszym kościele. Zgłoszenia na kolędę można dokonać także w zakrystii oraz na stronie internetowej do 24.12.2021.
  O planie kolędy poinformujemy 27 grudnia br.
 1. Wciąż trwa pandemia, dlatego bardzo prosimy aby, w czasie poruszania się w kościele zachować odpowiednie odległości. Unikajmy tłoczenia się w przedsionku. Do kościoła wchodzimy głównym wejściem, a wychodzimy bocznymi drzwiami. Pamiętajmy o maseczkach w czasie nabożeństw. Komunię świętą na rękę udzielamy z lewej strony przy ołtarzu. Osoby, które decydują się przyjmować Komunię w ten sposób prosimy o zapoznanie się w jaki sposób należy to uczynić.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca w naszych modlitwach pamiętamy o wszystkich budowniczych i dobrodziejach naszej świątyni.
 2. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je dla nas ks. Tomasz Filinowicz – duszpasterz niesłyszących i niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej.
  Dzisiaj o godz. 17:30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po mszy świętej wieczornej modlitwa kanonami z Taize.
 3. W poniedziałek i wtorek msze święte z nauką rekolekcyjną o 6:00, 9:00 i 18:00.
 4. Spowiedź rekolekcyjna jutro (w poniedziałek 13.12) rano od 8:00 do 9:00 i po południu od 16:00 do 18:00. W poniedziałek i wtorek okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do zapoznania się z planem rekolekcji. Można go zabrać ze sobą wychodząc z kościoła, jest także umieszczony na plakacie przed kościołem oraz na stronie internetowej do 24.12.2021.
 5. Jutro przypada 40 rocznica wybuchu stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Obyśmy zawsze dobrze korzystali z daru wolności.
 6. W ramach zbiórki, jako pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1438zł. Za dar serca serdeczne Bóg zapłać.
 7. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności dla najuboższych. Dary żywnościowe, możemy składać do koszów znajdujących się w przedsionku kościoła. Dziękujemy w imieniu potrzebujących.
 8. Poświęcone opłatki znajdują się z lewej strony przy ołtarzu. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Przeznaczamy je na bieżące potrzeby naszej świątyni.
 9. U ministrantów możemy zaopatrzyć się z sianko na wigilijny stół.
 10. W przyszłą niedziele przy plebani będzie można nabyć ozdoby na choinkę i stół wigilijny przygotowane przez Klub Seniora.
 11. W związku z trwającą pandemią, w tym roku wizyta kolędowa odbędzie się tylko na zaproszenia. Zgłoszenia można składać do 24 grudnia wypełniając specjalnie przygotowaną kartkę i wrzucając ją do skrzyni znajdującej się pod chórem w naszym kościele. Zgłoszenia na kolędę można dokonać także w zakrystii lub poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej.
 12. Bardzo prosimy aby, ze względu na obowiązujące nas przepisy sanitarne od dzisiaj i przez całe święta Bożego Narodzenia zachować w kościele ruch jednokierunkowy to znaczy: wchodzimy głównym wejściem, a wychodzimy wejściami bocznymi. Komunię świętą na rękę udzielamy z lewej strony naszego kościoła. Przy podchodzeniu do Komunii zachowajmy odpowiednie odległości. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących nas przepisów sanitarnych. Już teraz i w czasie Świąt zadbajmy o osoby samotne, które potrzebują wsparcia np. w zrobieniu zakupów. Pamiętajmy o osobach chorych, które w tym czasie przebywają na kwarantannach.
 13. Na czas rekolekcji i zbliżających się przygotowań do Świąt niech nam Bóg błogosławi.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU
5.12.2021

 1. Czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa zachęca nas do modlitwy. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej mszy świętej zatrzymamy się przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy także do adoracji w ramach niedzielnego spaceru. Po południu adoracja od 14:00 do 18:00.
 1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do skarbony dla wspólnoty chrześcijan zamieszkujących tereny byłego związku radzieckiego.
 1. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po wieczornej mszy.
 1. Zapraszamy do udziału w mszach świętych roratnich, od poniedziałku do soboty rano o godz. 6:00 – roraty z homilią dla dorosłych (po mszy świętej zapraszamy na skromne śniadanie) i wieczorem o godz. 18:00 roraty z kazaniem do dzieci. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony lub świece.
 1. W środę 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 6:00, 7:00 i 18:00. W tym dniu o godz. 12:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w „godzinie łaski”. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP kończy rok poświęcony świętemu Józefowi. 
 1. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności dla najuboższych. Dary żywnościowe, produkty o długotrwałym terminie przydatności do spożycia, możemy składać do koszów znajdujących się w przedsionku naszego kościoła.
 1. Po mszy świętej można zabrać ze sobą poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na bieżące potrzeby naszej świątyni.
 1. U ministrantów możemy zaopatrzyć się z sianko na wigilijny stół.
 1. W przyszłą niedziele przy plebani będzie można nabyć ozdoby na choinkę i stół wigilijny przygotowane przez Klub Seniora.
 1. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas Tomasz Filinowicz – duszpasterz niesłyszących i niewidomych.
 1. W związku z trwającą pandemią, w tym roku planujemy wizytę kolędową tylko na zaproszenia. O szczegółach przebiegu wizyty duszpasterskiej poinformujemy w najbliższym czasie. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących nas przepisów sanitarnych. 
 1. Jutro, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja biskupa. Od tego świętego uczmy się miłosierdzia, dobroci i umiejętności zauważania potrzeb bliźnich. Życzymy Wam wszystkim dużo dobra. A dzieciom przypominamy o roratach – nie tylko w dniu świętego Mikołaja.
 2. Po mszy świętej można zakupić „Słowo na każdy dzień” – Ewangelia z rozważaniami na rok 2022.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
28.11.2021 r.

 1. Gościmy dzisiaj ojca Włodzimierza Jamrochę – oblata. Dziękujemy za wspólną modlitwę i wygłoszone do nas Słowo Boże.
 1. Rozpoczęliśmy Adwent. Niech ten czas oczekiwania będzie dla nas okazją do rozbudzenia w sobie tęsknoty za Jezusem, który chce być sensem naszego życia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 – z homilią dla dorosłych (po mszy świętej śniadanie w salce parafialnej) i wieczorem o godz. 18:00 z homilią do dzieci. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony lub świece. Msze święte w czasie adwentu o godz. 6:00; 7:00 i 18:00. Rekolekcje przed świętami rozpoczniemy w trzecią niedzielę adwentu. Poprowadzi je dla nas ks. Tomasz Filinowicz.
 1. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00 adoracja w ciszy przed Najświętszym Sakramentem w intencji całego Kościoła w czasie trwającego Synodu. W piątek okazja do spowiedzi świętej: 6:30-7:00 i 17:00-18:00.
 1. Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie dziękuje serdecznie wszystkim Parafianom za wsparcie dla Wiktorii. Podczas zbiórki zebrano łącznie kwotę 12103zł i 10gr. Cała kwota została wpłacona no konto Wiktorii w fundacji „Siepomaga”. Serdeczne Bóg zapłać.
 1. Po mszy świętej można zabrać ze sobą poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na bieżące potrzeby naszej świątyni.
 1. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dziś świece na stół wigilijny. Małe świece po 7, a dużo po 16 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas. Również dzisiaj i przez najbliższe dni ministranci rozprowadzają lampiony adwentowe. Ofiary z lampionów przeznaczone zostaną na cele LSO.
 1. Za tydzień w niedziele o godz. 18:00 msza święta dla kandydatów do bierzmowania, po mszy świętej spotkanie formacyjne.
 1. Odpowiadając na apel przewodniczącego Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przez najbliższy tydzień, do skarbony pod chórem, można składać ofiary na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.
 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają o przestrzeganiu przepisów sanitarnych. W związku z rosnącą liczbą zachorowań przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w czasie nabożeństw. Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
21.11.2021 r.

 

 1. Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem wielu organizacji katolickich m.in. Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim ministrantom, lektorom i szafarzom składamy najserdeczniejsze życzenia i bardzo dziękujemy za Waszą posługę. Z inicjatywy papieża Franciszka dzisiejsza niedziela to także Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w wymiarze diecezjalnym. W naszych modlitwach pamiętajmy o młodzieży naszej parafii, szczególnie o przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Przez miniony tydzień jako wsparcie dla Kościoła Prześladowanego w Libanie zebraliśmy 2350zł. Bóg zapłać za dar serca.
 1. Dzisiaj po każdej mszy świętej Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie zaprasza wszystkich parafian na ciasto. W salce parafialnej można zatrzymać się przy kawie i herbacie. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na operację i rehabilitację Wiktorii – uczennicy Zespołu Szkół Specjalnych.
 1. Jutro – 11.2021 – liturgiczne wspomnienie świętej Cecylii, patronki muzyków kościelnych. Z tej okazji serdeczne życzenia dla wszystkich, którzy służą nam poprzez śpiew: dla Pani Organistki, dla Parafialnego Chóru, dla scholii dziecięce oraz scholii młodzieży i dorosłych.
 1. Spotkanie biblijne z księdzem doktorem Ryszardem Kempiakiem SDB w środę 24.11.2021 o godz. 18:45 w salce parafialnej. 
 1. Za tydzień PIERWSZA NIEDIZELA ADWENTU. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas. Również za tydzień, po każdej mszy świętej, będzie można zabrać poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na bieżące potrzeby naszej świątyni. Także za tydzień będziemy mieli możliwość zakupienia kalendarzy na przyszły rok rozprowadzanych przez misjonarzy Oblatów. 
 1. W tym roku msze święte roratnie o godz. 6:00 – z homilią dla dorosłych i o 18:00 z kazaniem dla dzieci. Po porannych mszach roratnich zapraszamy na śniadanie do salki parafialnej. Można zaangażować się w przygotowanie śniadań i w śpiew w czasie rorat. Próba scholi w najbliższą środę i piątek
  o godz. 19:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
14.11.2021 r.

 

 1. Obchodzi dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie. W tym tygodniu możemy wesprzeć ten cel ofiarami składanymi do skarbony znajdującej się w naszym kościele. Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki informacyjne oraz obrazki z modlitwą za Kościół prześladowany.
 1. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej, w salce parafialnej modlitwa kanonami Taize. Dzisiaj także ostatni dzień zapisów na wyjazd do Turynu na Europejskie Spotkanie Młodych (informacje na plakacie, zapisy u ks. Michała.
 1. We wtorek o godz. 10:00 spotkanie z zelatorkami i zelatorami Żywego Różańca.
 1. 21 listopada 2021 r. w uroczystość Chrystusa Króla organizujemy wyjazd dla młodzieży na Ostrów Tumski do Wrocławia na Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w wymiarze diecezjalnym. Do udzia­łu w wydarzeniu zapraszamy kandydatów do bierzmowania jak i młodych, którzy są już po bierzmowaniu. Planowany wyjazd o godz. 12:00, powrót ok godz. 18:30. W programie m.in. koncert ks. Jakuba Bartczaka. 
 1. Modlimy się o dobre owoce Synodu.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
7.11.2021 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po mszy świętej o godz. 13:00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą wypominkową o g. 17:15.
  Przez cały tydzień wypominki o godz. 17:15 (plan w gablocie).
 2. Penitencjaria Apostolska, podobnie jak w zeszłym roku, przedłużyła na cały listopad możliwość uzyskania odpustów za zmarłych. Więcej na ten temat
  w gablocie.
 1. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 1. Dzisiaj wieczorem zamykamy zapisy na wyjazd do Wilkanowa (wyjazd w dniach od 11 do 14 listopada). Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
  Zapisy bezpośrednio w zakrystii lub przez formularz .
 1. We wtorek 9 listopada zapraszamy do salki parafialnej rodziców dzieci I Komunijnych na spotkanie z firmą szyjącą stroje komunijne. Na godzinę 16:00 dziewczynki, a na godz. 18:00 chłopców. Przy zamówieniu strojów obowiązuje wpłata zaliczki w wysokości 150zł.
 1. W czwartek 11 listopada przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W modlitwach polecajmy Panu Bogu naszą Ojczyznę.
 1. Do 14 listopada można się jeszcze zapisać na wyjazd do Turynu (212.2021 – 02.01.2022) na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taize. Wyjazd przeznaczony jest dla młodych w wieku od 18-35 roku życia. Zapisy u księdza Michała lub przez formularz.Więcej informacji o wyjeździe zobacz TUTAJ
 2. 21 listopada 2021 r. w uroczystość Chrystusa Króla organizujemy wyjazd dla młodzieży na Ostrów Tumski do Wrocławia na Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w wymiarze diecezjalnym. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania jak i młodych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania w ubiegłym roku. Zapisy u księdza Michała. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej.
 1. Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu dziękuje Wszystkim Parafianom za duchowe i materialne wsparcie. W zeszłym tygodniu podczas zbiórki na rzecz misji zebrano kwotę 10.153zł i 50euro. Za dar serca serdeczne Bóg zapłać!
 1. Za tydzień obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie.
 2. Modlimy się o dobre owoce Synodu.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
31.10.2021 r.

 

 1. Gościmy dziś w parafii Salezjański Wolontariat Misyjnych – Młodzi Światu. Zachęcamy do duchowego i materialnego wspierania misyjności Kościoła.
 1. 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę z wyjątkiem mszy świętej o godz. 13:00. O godz. 14:00 uczestniczymy we mszy świętej na tzw. Nowym Cmentarzu przy ul. Ofiar Katynia. Równolegle będzie odprawiana msza święta na cmentarzu przy ul. Zwierzynieckiej.
 1. 2 listopada – we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych o godz. 18:00 msza święta w intencji wszystkich zmarłych Parafian. W tym dniu rozpoczniemy także modlitwę wypominkową (godz. 17:30). Szczegółowy plan modlitwy podamy w dniu jutrzejszym.
 1. W pierwszy czwartek miesiąca (4 listopada) przypada 21 rocznica konsekracji naszego kościoła.
 1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej rano od 6:30 do 7:00 i po południu od 17:00. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą świętą.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca duszpasterskie odwiedziny chorych.
 3. Młodzież naszej parafii zachęcamy do uczestnictwa we mszy świętej w niedzielę o godz. 18:00. Za tydzień 7 listopada zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po mszy świętej spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu.
 1. W miesięczniku Nowe Życie znajdziemy m.in. artykuł poświęcony śp. księdzu prałatowi Krystianowi Hyli, który w lata 1974-1977 pracował w Parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie, pomagał także w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
 1. Organizujemy dwa wyjazdy:
  • od 11 do 14 listopadarekolekcje wyjazdowe do Wilkanowa w Kotlinie Kłodzkiej. Koszt wyjazdu to 350zł od osoby. Zapisy przez formularzlub w zakrystii,
  • na przełomie rokudo Turynu (27.12.2021 – 02.01.2022) naEuropejskie Spotkanie Młodych. Zapisy tylko do 14 listopada przez formularzlub w zakrystii.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
NIEDZIELA MISYJNA
24.10.2021 r.

 1. „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” – pod takim hasłem rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny, który zaprasza nas do aktywności na rzecz misji. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy Salezjański Wolontariat Misyjny.
 1. Różaniec w październiku codziennie o godz. 17:15. W czwartek modlitwę prowadzą dzieci, w piątek o prowadzenie różańca prosimy kandydatów
  do bierzmowania.
 1. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy
  za wstawiennictwem świętego Józefa. O godz. 18:00 msza święta z udziałem chóru męskiego pod kierownictwem pana Jakuba Tomalaka. Po mszy świętej ok. godz. 19:00 modlitwa Akatystem ku czci świętego Józefa.
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w grupach parafialnych:
  • chór parafialny – poniedziałek po wieczornej mszy świętej (salka parafialna),
  • schola dziecięca – środa 16:30 (salka parafialna),
  • ministranci – sobota 10:00 (salka parafialna),
  • biblijne przygotowanie do niedzieli – czwartek o godz. 19:00 (plebania),
  • schola młodzieżowa/dorosłych – w piątek o 19:00 (salka parafialna).
 1. W dniach od 11 do 14 listopada organizujemy rekolekcje wyjazdowe
  do Wilkanowa w Kotlinie Kłodzkiej. Będziemy rozważać wezwania modlitwy „Ojcze nasz”. W programie m.in. wspólne wyjścia w góry. Koszt wyjazdu to 350zł od osoby. Zapisy przez formularz lub w zakrystii.
 1. Do 29 października (piątek) można składać wypominki za zmarłych.
 1. W najbliższą sobotę kancelaria parafialna czynna wyjątkowo do godz. 10:30.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
17.10.2021 r.

 1. „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, pod takim hasłem papież Franciszek rozpoczął XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Dzisiaj w naszej diecezji Inauguracja Synodu na szczeblu diecezjalnym. List pasterski.
 1. W zeszłym tygodniu na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2700zł. W imieniu młodych, którzy będą korzystać z tych funduszy składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
 1. Różaniec w październiku codziennie o godz. 17:15. W czwartek modlitwę prowadzą dzieci.
 1. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej zapraszamy na herbatę i ciastka do salki parafialnej.
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w grupach parafialnych:
  • chór parafialny – poniedziałek po wieczornej mszy świętej (salka parafialna),
  • schola dziecięca – środa 16:30 (salka parafialna),
  • biblijne przygotowanie do niedzieli – czwartek o godz. 19:00 (plebania),
  • schola młodzieżowa/dorosłych – w piątek o 19:00 (salka parafialna).
 1. Kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie. Przygotowanie do bierzmowania rozpoczniemy od mszy świętej
  w środę 20 października o godz. 18:00. Na pierwsze spotkanie kandydaci przynoszą wypełnione deklaracje.
 1. Również w środę (20.10.2021) o godz. 18:40 kolejne spotkanie biblijne prowadzone przez księdza doktora Ryszarda Kempiaka SDB (salka parafialna).
 1. Jeszcze dzisiaj można zapisać się na Warsztaty liturgiczno-muzyczne „Marana Tha. OCZEKIWANIE”. Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej.
 1. Za tydzień 24 października o godz. 18:00 zapraszamy na mszę świętą z udziałem chóru męskiego pod kierownictwem pana Jakuba Tomalaka. Po mszy świętej (ok. 19:00) wspólna modlitwa Akatystem ku czci świętego Józefa.
 1. W dniach od 11 do 14 listopada organizujemy rekolekcje wyjazdowe do Wilkanowa w Kotlinie Kłodzkiej. Będziemy rozważać wezwania modlitwy „Ojcze nasz”. W programie m.in. wspólne wyjścia w góry. Koszt wyjazdu to 350zł od osoby. Zapisy przez formularz na stronie parafialnej lub w zakrystii.
 2. Wypominki za zmarłych można składać do skarbony znajdującej się za ławkami w naszym kościele. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
10.10.2021 r.

 

 1. „Nie lękajcie się”, pod takim hasłem obchodzimy dziś XXI Dzień Papieski.
  Ofiary na stypendia dla młodzieży z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia można złożyć do skarbony znajdującej się w naszym kościele.
 2. W drugą niedzielę miesiąca w naszych modlitwach pamiętamy o budowniczych kościoła, o duchowych i materialnych dobrodziejach. Bardzo dziękujemy
  za współtworzenie naszej wspólnoty parafialnej.
 3. W październiku nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15. W czwartki modlitwę różańcową prowadzą dzieci.
 4. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej, w salce parafialnej, modlitwa kanonami z Taizé oraz zapowiadana herbata i ciastko.
 5. Zapraszamy do uczestnictwa w grupach parafialnych:
  • chór parafialny – poniedziałek po wieczornej mszy świętej (salka parafialna),
  • schola dziecięca – środa 16:30 (salka parafialna),
  • biblijne przygotowanie do niedzieli – czwartek o godz. 19:00 (plebania),
  • schola młodzieżowa – w piątek o 19:00 (salka parafialna).
 6. Zapraszamy osoby, które chciałyby wspomóc przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla tych osób 14 października po wieczornej mszy świętej (salka parafialna).
 7. Kandydaci do bierzmowania mogą pobrać deklaracje gotowości przygotowania się do tego sakramentu. Kandydatów oraz całą młodzież naszej parafii zachęcamy do uczestnictwa we mszy św. w niedzielę o godz. 18:00.
 8. W sobotę 16 października, uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej. W tym dniu odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy. Wyjazd pielgrzymów oławskiej Grupy 4 do Wrocławia o godz. 5:15, powrót z Trzebnicy po mszy świętej na zakończenie pielgrzymki. Koszt 35zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji pod nr tel. 609050080.
 9. Również 16.10.2021, organizujemy autokar na Pielgrzymkę Kobiet do Grobu Świętej Jadwigi w Trzebnicy. Wyjazd z placu przy naszym kościele o godz. 8:00 powrót bezpośrednio po mszy świętej o godz. 11:00. Koszt wyjazdu 20zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Do przyszłej niedzieli (17.10.2021) można jeszcze zapisać się na Warsztaty liturgiczno-muzyczne „Marana Tha. OCZEKIWANIE”. Więcej na stronie internetowej i na plakacie.
 11. 10.2021 w czasie mszy świętej o godz. 11:30 poświęcimy różańce. Zapraszamy szczególnie dzieci, które rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Po mszy świętej spotkanie dla rodziców.
 12. W dniach od 11 do 14 listopada organizujemy rekolekcje wyjazdowe do Kotliny Kłodzkiej. Będziemy rozważać wezwania modlitwy „Ojcze nasz”.
  W programie m.in. wspólne wyjścia w góry. Więcej inf. u księdza proboszcza.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
03.10.2021 r.

Pierwsza niedziela miesiąca – adoracja po mszy świętej o godz. 13:00. Zakończenie adoracji modlitwą różańcową o godz. 17:15. 

1. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17:15. W czwartki modlitwę różańcową poprowadzą dzieci.

2. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej pierwsze spotkanie w ramach Przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa (salka parafialna).

3. Zapraszamy do uczestnictwa w grupach parafialnych:

 • chór parafialny – poniedziałek po wieczornej mszy świętej (salka parafialna),
 • schola dziecięca – środa 16:30 (salka parafialna),
 • biblijne przygotowanie do niedzieli – czwartek o godz. 19:00 (plebania),
 • schola młodzieżowa – w piątek o 19:00 (salka parafialna).

4. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania biblijne prowadzone przez
dra Ryszarda Kempiaka. Pierwsze spotkanie w środę 6.10.2021 po wieczornej mszy świętej (salka parafialna).

5. Kandydaci do bierzmowania mogą pobrać deklaracje gotowości przygotowania się do tego sakramentu. Kandydatów oraz całą młodzież naszej parafii zachęcamy do uczestnictwa we mszy św. w niedzielę o godz. 18:00.

6. Pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik z Apostolatem Margaretka 10.2021.

Wyjazd: o godz. 5:00 z placu przy kościele,
powrót: w godzinach wieczornych. Koszt 75zł.

7. Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy 16.10.2021. Wyjazd pielgrzymów oławskiej Grupy 4 do Wrocławia o godz. 5:15, powrót z Trzebnicy po mszy świętej
na zakończenie pielgrzymki. Koszt 35zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji
pod nr tel. 609050080

8. 16.10.2021, organizujemy także autokar na Pielgrzymkę Kobiet do Grobu Świętej Jadwigi w Trzebnicy. Wyjazd z placu przy naszym kościele o godz. 8:00 powrót bezpośrednio po mszy świętej o godz. 11:00. Koszt wyjazdu 20zł.
Zapisy w zakrystii lub u pani Kazimiery.

9. Zapraszamy na warsztaty liturgiczno-muzyczne „Marana Tha. OCZEKIWANIE”. Więcej TUTAJ. Zapisy do 17 października.

10. 17.10.2021 w czasie mszy świętej o godz. 11:30 poświęcimy różańce. Zapraszamy szczególnie dzieci, które rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Po mszy świętej spotkanie dla rodziców.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
26.09.2021 r.
1. Ku stale rosnącemu «my», pod takim hasłem obchodzimy dziś w Kościele 107. Dzień Uchodźcy i Migranta.
2. Dzieci Komunijne na potrzeby misji zebrały 430zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
3. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej rano od 6:30 do 7:00 i po południu od 17:00.
4. W pierwszą sobotę miesiąca duszpasterskie odwiedziny chorych.
5. Spotkania grup parafialnych:
• chór parafialny – poniedziałek po wieczornej mszy świętej (salka parafialna),
• schola dziecięca – środa 16:30 (salka parafialna),
• biblijne przygotowanie do niedzieli – czwartek o godz. 19:00 (plebania),
• schola młodzieżowa – w piątek o 19:00 (salka parafialna).
6. Od dziś kandydaci do bierzmowania mogą pobrać deklaracje gotowości przygotowania się do tego sakramentu.
7. Trwają zapisy dzieci, które w 2022 roku pragną przystąpić w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców tych dzieci zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższą środę 29.09.2021 r. o godz. 19.00. Rodzice przynoszą ze sobą pobrane wcześniej deklaracje.
8. Przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa rozpoczną się w najbliższą sobotę 2 października po wieczornej mszy świętej (salka parafialna).
9. 28 września o godz. 15:00 – na placu przy kościele wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach akcji KORONAKA NA ULICACH MIAST ŚWIATA.
10. 9 października zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie. Koszt wyjazdu 75zł. Zapisy w zakrystii.
11. Przed nami także:
• 16 października – Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy,
• 22-24 października – Warsztaty liturgiczno-muzyczne (szczegóły i zapisy na plakacie i na stronie internetowej),
• 24 października po wieczornej mszy świętej – Akatyst ku czci świętego Józefa Oblubieńca Bogarodzicy w wykonaniu chóru pod kierownictwem Jakuba Tomalaka.
12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i w sobotę.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
19.09.2021 r.
1. Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w porządkowanie terenu wokół kościoła.
2. W ramach solidarności z Afgańczykami jako pomoc na rzecz migrantów i uchodźców zebraliśmy 2179zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
3. Spotkanie chóru parafialnego w poniedziałek po wieczornej mszy świętej.
4. W środę 22 września po wieczornej mszy świętej zapraszamy osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania (salka parafialna).
5. W czwartek o 19:00 biblijne przygotowanie do niedzieli (plebania).
6. W sobotę 25 września o godz. 17:00 – spotkanie pielgrzymkowe oławskiej Grupy 4.
7. Od przyszłej niedzieli kandydaci do bierzmowania mogą złożyć deklaracje gotowości przygotowania się do tego sakramentu.
8. Trwają zapisy dzieci, które w 2022 roku pragną przystąpić w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej. Zapisu dziecka dokonują rodzice, odbierając deklaracje z zakrystii lub kancelarii i przynosząc ją wypełnioną na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w środę 29.09.2021 r. o godz. 19.00 w kościele parafialnym. Szczegółowe informacje u ks. Pawła.
9. Przed nami:
• Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka – 9 października,
• warsztaty muzyczne 22-24 października,
• Akatyst ku czci świętego Józefa Oblubieńca Bogarodzicy w wykonaniu męskiego chóru pod kierownictwem Jakuba Tomalaka – 24 października,
• przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa – październik.
10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek 16:00 do 17:30 i w sobotę od 9:00 do 11:00. Tel: 697 031 131

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
05.09.2021 r.

1. Od 1 września, do pracy duszpasterskiej w naszej parafii zostali skierowani:
ks. Paweł Krukowski oraz ks. Michał Marciniak. Serdecznie witamy
i modlimy się o potrzebne dla nich łaski w pracy duszpasterskiej.
2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu
po mszy świętej o godz. 13:00. Zakończenie przed mszą o godz. 18:00. Dzisiejsza
niedziela to także „Dzień solidarności z Afgańczykami”. Caritas Polska podejmuje
długofalowe wsparcie działań na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno
w Polsce jak i za granicą. Datki na ten cel można wrzucać, przez najbliższy
tydzień, do skarbony znajdującej się w naszym kościele.
3. Porządek mszy świętych: w dni powszednie: 7:00 i 18:00; w niedzielę: 7:00,
8:30; 9:30 (szpital), 10:00, 10:30 (Stanowice), 11:30, 13:00 i 18:00.
4. Po wakacjach spotkania wznawia chór parafialny. Pierwsze spotkanie odbędzie
się (jutro) w poniedziałek 6 września po wieczornej mszy świętej.
5. W czwartek o godz. 18:00 msza święta na rozpoczęcie roku formacyjnego LSO.
(zapraszamy nowych kandydatów).
6. Zapraszamy Młodzież do udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych na Ślęży
(18.09.2021). Spotkanie organizacyjne i zapisy w najbliższy czwartek (9 września)
po wieczornej mszy świętej (salka parafialna).
7. Również w czwartek o 19:00 biblijne przygotowanie do niedzieli (plebania).
8. 11 września (sobota) w godz. 9:00-13:00 na placu przy kościele pojawi się
mobilny punkt pobierania krwi. Akcja zorganizowana przez Klub Honorowych
Dawców Krwi w Oławie. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą i chcą podzielić się
„bezcennym lekiem” ratującym życie.
9. Za tydzień po wieczornej mszy świętej modlitwa kanonami z Taize
(salka parafialna).
10. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce duchowieństwa i wiernych Archidiecezji
Wrocławskiej na Jasna Górę: 17-18 września (piątek-sobota). Koszt wyjazdu 35 zł.
Zapisy w zakrystii.
11. Z przedsionka kościoła można pobrać bezpłatne broszury przygotowane przez
Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii: „Dzieci w wirtualnej sieci”
i „Gdy dziecko pyta o seks” (broszury przygotowane jako pomoc dla rodziców).
12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek 16:00 do 17:30
i w sobotę od 9:00 do 11:00. tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
29.08.2021 r.

1. Od września porządek mszy świętych:
– w dni powszednie: 7:00 i 18:00,
– w niedzielę: 7:00, 8:30; 9:30 (szpital), 10:00, 10:30 (Stanowice), 11:30,
13:00 i 18:00.
2. 1 września msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży
i nauczycieli o godz. 7:30.
3. W czwartek o godz. 19:00 biblijne przygotowanie do niedzieli (plebania).
4. Z racji pierwszego czwartku miesiąca po wieczornej mszy świętej adoracja
Najświętszego Sakramentu. O godz. 20:20 Różaniec w intencji powołań.
Zakończenie modlitwy Apelem Jasnogórskim.
5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od 6.30 do 7.00,
oraz od 16.30 do 18.00.
6. W pierwszą sobotę miesiąca duszpasterskie odwiedziny chorych. Chorych
można zgłaszać w zakrystii.
7. Za tydzień – pierwsza niedziela miesiąca:
– 7:00 msza święta w intencji Wspólnoty Różańcowej i zmiana tajemnic,
– 11:30 msza święta dla dzieci z poświęceniem tornistrów.
Po mszach świętych (do g. 13:00 włącznie) zapraszamy na kawę i ciasto przy
plebanii. O kawę zadba proboszcz, a o ciasta niech zadbają parafianie. Ciasta
można przynosić przed mszą świętą.
8. Po wakacjach swoje spotkania wznawia chór parafialny. Pierwsze spotkanie
odbędzie się w poniedziałek 6 września po wieczornej mszy świętej.
9. PRZYGOTOWUJEMY SIĘ do Pielgrzymki duchowieństwa i wiernych
Archidiecezji Wrocławskiej na Jasna Górę: 17-18 września (piątek-sobota).
Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w zakrystii.
10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek 16:00
do 17:30 i w sobotę od 9:00 do 11:00. tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
22.08.2021 r.

1. Obchodzimy dziś MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UPAMIĘTNIENIA
OFIAR AKTÓW PRZEMOCY ze względu na religię lub wyznanie
wiary.
2. W czwartek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny
Częstochowskiej. W czasie wieczornej mszy świętej, o godz. 19:00,
będziemy dziękowali Panu Bogu za posługę księdza Bernarda
w naszej parafii. Ksiądz Bernard od września zaczyna pracę w parafii
św. Jerzego w Ziębicach.
3. W sobotę, 28 sierpnia, PIELGRZYMKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
oraz ich rodzin i opiekunów i przyjaciół do Henrykowa. Zapisy tylko
dzisiaj po mszach świętych.
4. Po wakacjach swoje spotkania wznawia chór parafialny. Pierwsze
spotkanie odbędzie się w poniedziałek 6 września po wieczornej
mszy świętej. Wszystkich, zainteresowanych zapraszamy do śpiewu
na chwałę Bożą.
5. PRZYGOTOWUJEMY SIĘ do Pielgrzymki duchowieństwa i wiernych
Archidiecezji Wrocławskiej na Jasna Górę: 17-18 września (piątek-
sobota).
6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek 16:00
do 17:30 i w sobotę od 9:00 do 11:00. tel. 71/313-86-88 lub 697
031 131.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSOTŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
15.08.2021 r.

1. Obchodzimy dziś 101 rocznicę „Cudu nad Wisłą”. Maryi
Wniebowziętej polecamy sprawę pokoju na świecie oraz
wszystkich, którzy strzegli i strzegą granic naszej Ojczyzny.
2. Kolekta z dzisiejszych mszy przeznaczona jest na budowę kościołów
w archidiecezji.
3. Dzisiaj, w czasie mszy świętej o godz. 11:30, dziękujemy Panu Bogu
za posługę księdza Krzysztofa w naszej parafii. Od września ksiądz
Krzysztof rozpoczyna pracę w parafii pw. świętego Jakuba
i świętego Krzysztofa we Wrocławiu.
4. W sobotę 21 sierpnia Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Matki
Bożej i Wspólnot Żywego Różańca do Henrykowa. Zbiórka przy
kościele NMP Matki Pocieszenia o godz. 8:00. Koszt wjazdu 25zł.
Program pielgrzymki w gablocie.
5. PRZYGOTOWUJEMY SIĘ do Pielgrzymki duchowieństwa i wiernych
Archidiecezji Wrocławskiej na Jasna Górę: 17-18 września (piątek-
sobota).
6. Tradycyjnie po każdej mszy świętej błogosławimy dziś owoce, zioła
i kwiaty.
7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek 16:00
do 17:30 i w sobotę od 9:00 do 11:00. tel. 71/313-86-88 lub 697
031 131.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 08
.08.2021

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Pamiętamy o wszystkich budowniczych
oraz duchowych i materialnych dobrodziejach naszej wspólnoty parafialnej.
2. Dzisiejsza kolekta mszalna przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego
Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego
we Wrocławiu.
3. Jeszcze dzisiaj i jutro, w łączności z Wrocławską Pieszą Pielgrzymką, gromadzimy
się na wspólnej modlitwie. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego
Miłosierdzia, a po wieczornej mszy świętej na adorację Najświętszego
Sakramentu. W czasie adoracji, o godz. 20:20 modlitwa różańcowa. Adorację
zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.
4. We wtorek 10 sierpnia organizujemy autokar do Częstochowy, aby razem
z pielgrzymami uczestniczyć we mszy świętej na Jasnej Górze. Wyjazd z naszej
parafii o godz. 7:00. O godz. 13:00 msza święta razem z pielgrzymami. Powrót
ok. godz. 19:00. Koszt wyjazdu: 40 zł. Zapisy w zakrystii.
5. W środę 13 sierpniaNabożeństwo Fatimskie bezpośrednio po wieczornej mszy
świętej.
6. Przed nami 21 sierpnia Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Matki Bożej
i Wspólnot Żywego Różańca do Henrykowa, a 28 sierpnia XII PIELGRZYMKA OSÓB
NIEPEŁNOSPRAWNYCH oraz ich rodzin i opiekunów i przyjaciół do Henrykowa.
Zapisy w zakrystii.
7. Ze środków zebranych podczas ostatnich zbiórek jako Parafia przekazaliśmy:

2045 zł – na środki transportu dla misjonarzy,
3419 zł – na rzecz pomocy materialnej dla naszych Braci i Sióstr
poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.
8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w sobotę od 9:00 do 11:00.
tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131. W ważnych sprawach po wieczornej mszy
świętej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
25.07.2021

1. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Jakuba i św. Krzysztofa – patrona kierowcówi podróżujących. Po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów od strony parkingu zakościołem. Ofiary zbierane przy tej okazji przekażemy na środki komunikacji dla misjonarzy.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy sprzątaniu terenów zielonych przy naszymkościele. Do sprzątania zapraszamy jeszcze w czwartek od godz. 9:00. (Szczególnezaproszenie dla młodzieży).
3. 31 lipca na terenie naszej parafii gościmy Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Legnickiej doCzęstochowy. W tym dniu Pielgrzymi zapraszają nas na Apel Jasnogórski o godzinie 20:30.Za ławkami znajduje się skarbonka gdzie możemy złożyć ofiarę na posiłek dla pielgrzymów,za które już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmianatajemnic po mszy świętej o godz. 7:00.
5. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski i prośbą Księdza Arcybiskupa JózefaKupnego, Metropolity Wrocławskiego, za tydzień po mszach świętych zbierać będziemyofiary do puszek na rzecz pomocy materialnej dla naszych Braci i Sióstr poszkodowanychw nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.
6. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę
Oławska Grupa 4 w tym roku wędruje 5-tego sierpnia na trasie z Oleśnicy do Namysłowa.
Zapisy poprzez formularz na stronie Pielgrzymi Wrocławskiej:
http://pielgrzymka.pl/informaccje-o-zapisach-2021/ Organizujemy autokary. Wyjazd
z Oławy spod kościoła MB Pocieszenia w Oławie 5.08 o godzinie 5.45. Powrót do Oławy
około 19.00. Łączny koszt (udział w pielgrzymce + transport) to 60 zł płatne w autokarze.
Zapisy i wszelkie pytania pod nr. tel. 609 050 080 lub mail: [email protected].
Zachęcamy również do duchowego uczestnictwa w Pielgrzymce.
7. W sierpniu odbędzie się także:

 • Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Matki Bożej i Wspólnot Żywego Różańca do
  Henrykowa (21 sierpnia) – program w gablocie,
 • XII PIELGRZYMKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH oraz ich rodzin i opiekunów
  i przyjaciół do HENRYKOWA (28 sierpnia) – zapisy u księdza proboszcza.

8. Od 1 kwietnia do 30 września 2021r. odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Przy wypełnieniu tego obowiązku zadbajmyo swoje bezpieczeństwo i nie udzielajmy informacji osobom, które mogą podszywać się podrachmistrzów spisowych. Więcej informacji w gablocie oraz w Urzędzie Miejskim w Oławie.
9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek od 16:00 do 17:30i w sobotę od 9:00 do 11:00. tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
10. Wszystkim solenizantom Jakubom i Krzysztofom składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
11.07.2021

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim
budowniczym oraz duchowym i materialnym dobrodziejom naszej wspólnoty
parafialnej.
2. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00
w tygodniu o godz. 7.00 i 19.00.
W Stanowicach w niedzielę o godz. 10:30 i w piątek o godz. 17:00.
3. Spowiedź w naszym kościele
– w dni powszednie pół godziny przed mszą świętą 6.30-6.55 i 18.30-18.55
– w niedzielę w czasie mszy świętych
4. We wtorek 13 lipca – Dzień Fatimski. Po wieczornej mszy świętej Różaniec
i procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej.
5. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. 
Oławska Grupa 4 w tym roku wędruje 5-tego sierpnia na trasie z Oleśnicy do
Namysłowa. Pielgrzymujemy jako osobna grupa, która może liczyć 150 osób.
Każdy uczestnik musi zapisać się  poprzez formularz, który znajduje się na stronie
internetowej Pielgrzymki Wrocławskiej:
http://pielgrzymka.pl/informaccje-o-zapisach-2021/
Koszt udziału w Pielgrzymce 30 zł.
Organizujemy autokary. Wyjazd z Oławy spod kościoła MB Pocieszenia w Oławie
5.08 o godzinie 5.45. Powrót do Oławy około 19.00. Koszt przejazdów – 30 zł 
(w sumie 60 zł płatne w autokarze).
Zapisy na autokar i wszelkie pytania:
Tomek Wilgosz tel. 609 050 080 mail: [email protected]
Zapraszamy także do duchowego uczestnictwa w Pielgrzymce.
6. Wakacyjny numer Nowego Życia poświęcony jest tematyce sportowej.
Zachęcamy do lektury.
7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek od 16:00 do 17:30
i w sobotę od 9:00 do 11:00. tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
8. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a wszystkim kibicom mocnych
wrażeń w czasie dzisiejszego finału Euro 2021.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
27.06.2021

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusacodziennie o 18:30.
2. Przez cały okres letni, msza święta wieczorna w naszym kościele o godz. 19:00.
3. We wtorek 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i PawłaW modlitwie pamiętajmy o papieżu Franciszku następcy świętego Piotra.
4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej rano od 6:30 do 7:00i po południu od 17:00 tak długo jak będzie potrzeba.
5. W pierwszą sobotę miesiąca duszpasterskie odwiedziny chorych.
6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 7:00 spotkanie WspólnotyŻywego Różańca i zmiana tajemnic.
7. Również za tydzień po wieczornej mszy świętej rozpoczynamy kolejne przygotowaniadla narzeczonych przygotowujące bezpośrednio do sakramentu małżeństwa. Spotkaniapotrwają od 4 do 11 lipca.
8. Na czas wakacji ks. abp Józef Kupny skierował do naszej parafii do pomocyduszpasterskiej ks. Mateusza Mielnika – neoprezbitera.
9. Nawałnica, która 12 maja br. przeszła przez Parafię Ciepłowody sprawiła, że potokŚlęza Mała przepływający przez miejscowość wystąpił z brzegów. Kataklizm wyrządziłpoważne szkody, zalewając posesje, podtapiając domy i pozbawiając rodziny dorobkucałego życia. Nasz Parafialny Zespół Caritas, razem z Caritas Archidiecezji Wrocławskiejprzeprowadza zbiórkę dla powodzian z Ciepłowodów. Datki na ten cel można składaćdo skarbony Caritas znajdującej się w kościele, a więcej na ten temat można przeczytaćna internetowej stronie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.
10. Terenowe Biuro Radia Maryja przy Sanktuarium NMP Matki Pocieszeniaw Oławie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na JasnąGórę w dniu 11 lipca 2021. Koszt pielgrzymki 50zł. Zapisy i więcej informacjiw siedzibie biura we wtorek od 16:00 do 17:30.
11. Jeszcze do jutra można zapisać się na wyjazd dla młodzieży do Taizé we Francji.
12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w sobotę od 9:00 do 11:00; tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
13. W czasie wakacyjnych wyjazdów pamiętajmy o niedzielnych spotkaniachz Jezusem Eucharystycznym. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobregotygodnia.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
20.06.2021

1. Dzisiaj o 18:30 nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. W tym tygodniu:
– w czwartek 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej oraz Wrocławia. W tymdniu modlitwą otoczmy naszego metropolitę abp. Józefa z racji kolejnejrocznicy ingresu.
– w piątek 25 czerwca w czasie mszy świętej o godz. 19:00 dosakramentu bierzmowania przystąpi nasza młodzież. Sakramentuudzieli ojciec biskup Jacek Kiciński CMF. W tym dniu nabożeństwo
czerwcowe będzie po porannej mszy świętej.

3. W związku z kończącym się rokiem katechetycznym przypominamy rodzicomi opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukęw klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania nalekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego. Najlepiej uczynićto jeszcze przed wakacjami wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do
szkoły, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
4. Nasz parafialny Caritas, razem z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przeprowadzazbiórkę dla powodzian z Ciepłowodów. Datki na ten cel można składać doskarbony Caritas znajdującej się w kościele.
5. Przez cały okres letni, msza święta wieczorna w naszym kościele o godz. 19:00.
6. Razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiejorganizujemy wyjazd dla młodzieży do Taizé we Francji w dniach 10 – 19 lipca2021. Koszt wyjazdu do to 500zł + 60 Euro. Więcej informacji na ulotkach przywyjściu z kościoła. Zapisy do 28 czerwca.
7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek od 16:00 – 17:30i w sobotę od 9:00 do 11:00 – tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a wszystkimuczniom dobrego czasu wakacji.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
13.06.2021

1. Dzisiaj II niedziela miesiąca pamiętamy w modlitwie o wszystkichdobrodziejach, budowniczych i fundatorach naszej parafii. Przy tej okazjibardzo dziękujemy za duchowe i materialne ofiary na rzecz naszejparafialnej wspólnoty.
2. Dzieci Komunijne na rzecz dzieci na misjach złożyły ofiarę w wysokości1300 zł. Za dar serca serdeczne Bóg zapłać.
3. Dzisiaj 13 czerwca:
– godz. 18:15 – Różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej,
po procesji wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ.
–  po mszy wieczornej modlitwa kanonami z Taize i możliwość zapisania
się na wyjazd do Francji.

4. W środę 16 czerwca po wieczornej mszy świętej spotkanie biblijnez ks. Ryszardem Kempiakiem
5. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:30.
6. Przez cały okres letni, msza święta wieczorna w naszym kościele o godz. 19:00.
7. Razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiejorganizujemy:
– wyjazd na spotkanie młodych do Henrykowa 19 czerwca (przejścietrasą: Biały Kościół – Nowolesie – Henryków) – zapisy w zakrystii.
Więcej na ulotkach i na stronie www.ddmwroc.pl
– wyjazd dla młodzieży do Taizé we Francji w dniach 10 – 19 lipca 2021.Koszt wyjazdu do to 500zł + 60 Euro. Zapisy w zakrystii.

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek od 16:00 – 17:30i w sobotę od 9:00 do 11:00 – tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
9. W modlitwach pamiętajmy o młodzieży naszej parafii, która bezpośrednio
przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
06.06.2021

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy świętej o godz. 13:00 rozpocznie się
adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o 18:30 procesją wokół
kościoła i odśpiewaniem Litanii do Najświętszego Serca Pana.
2. W tym tygodniu:

 •  we wtorek 8 czerwca – adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach
  diecezjalnego czuwania. Początek po mszy o godz. 19:00 a zakończenie
  godz. 24:00. Dalsza część – w środę 9 czerwca od godz. 7:30 do 18:30.
  Zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy.
 • w środę 9 czerwca po wieczornej mszy świętej spotkanie biblijne
  z ks. Ryszardem Kempiakiem
 • w piątek, 11 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  W tym dniu, zgodnie z postanowieniem zebrania plenarnego
  Konferencji Episkopatu, dokonamy Aktu Poświęcenia naszej Ojczyzny
  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • w sobotę 12 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
  3. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:30.
  4. Przez cały okres letni, msza święta wieczorna w naszym kościele o godz. 19:00.
  5. Razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej
  organizujemy:
 • wyjazd na spotkanie młodych 19 czerwca (przejście trasą: Biały Kościół
  – Nowolesie – Henryków) – więcej na stronie www.ddmwroc.pl
 • wyjazd dla młodzieży do Taizé we Francji w dniach 10 – 19 lipca 2021.
  Koszt wyjazdu do to 500zł + 60euro. Zapisy w zakrystii.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek od 16:00 – 17:30i w sobotę od 9:00 do 11:00 – tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

30.05.2021

1. Dzisiejsza uroczystość „zachęca nas do modlitewnej kontemplacji tajemnicy Boga
– Ojca, Syna i Ducha Świętego. W Trójcy można dostrzec pierwowzór ludzkiej
rodziny (…) W Trójcy Przenajświętszej znajdujemy także wzorzec rodziny
Kościoła, w której wszyscy chrześcijanie mają budować autentyczne więzi
wspólnoty i solidarności”. Jan Paweł II, 7.06.1998
2. W tym tygodniu:

 • w poniedziałek, 31 maja – Nawiedzenie NMP – święto
 • w czwartek 3 czerwca – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁĄ I KRWI
  CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze święte o godz. 7:00, 8:00 (Stanowice),
  8:30, 10:00, 11:30 i 19:00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy
  po mszy świętej o godzinie 11:30. Bezpośrednio po zakończeniu
  procesji dodatkowa msza święta.

3. Od wtorku 1 czerwca, przez cały okres letni, msza święta wieczorna w naszym
kościele będzie odprawiana o godz. 19:00. Nabożeństwo czerwcowe
do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:30.
4. W czasie oktawy uroczystości Bożego Ciała we wszystkich parafiach naszej
Archidiecezji odbędzie się 24 godzinna ADORACJA Najświętszego Sakramentu.
W naszej parafii adoracja zaplanowana jest w dniach 8-9 czerwca.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej
od 6:30 do 7:00 i popołudniu od 17:00 do 18:00. W sobotę odwiedziny duszpasterskie chorych.
6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej
i zmiana tajemnic po mszy świętej o godz. 7:00.
7. Razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej
organizujemy wyjazd dla młodzieży do Taizé we Francji w dniach 10 – 19 lipca
2021. Koszt wyjazdu to 500zł + 60euro. Więcej informacji na stronie
internetowej https://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/2021/05/11/7564/. Zapisy w zakrystii.
8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek od 16:00 – 17:30
tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
9. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, zwłaszcza dzieciom z okazji
przypadającego we wtorek Międzynarodowego Dnia Dziecka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
23.05.2021

1. Duch Święty posyła wciąż Kościół do głoszenia Dobrej Nowiny. Niech dzisiejsza
uroczystość otwiera nas, tak jak Apostołów, na Jego działanie.
2. W tym tygodniu:

 • w poniedziałek, 24 maja, święto NMP Matki Kościoła.
  Msze święte o: 7:00; 9:00 i 18:00
 • w czwartek 27 maja, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego
  Kapłana.

3. Od 1 czerwca, przez cały okres letni, msza święta wieczorna w naszym kościele
będzie odprawiana o godz. 19:00.
4. W czasie oktawy uroczystości Bożego Ciała we wszystkich parafiach naszej
Archidiecezji odbędzie się 24 godzinna ADORACJA Najświętszego Sakramentu.
W naszej parafii adoracja zaplanowana jest w dniach 8-9 czerwca.
5. Razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej
organizujemy wyjazd dla młodzieży do Taizé we Francji w dniach 10 – 19 lipca
2021. Koszt wyjazdu to 500zł + 60 Euro. Zapisy w zakrystii.
6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek od 16:00 – 17:30
i w sobotę 9:00 – 11:00 tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
7. Wszystkim parafianom, gościom i modlącym się z nami przez Internet życzymy
owoców Ducha Świętego we wszystkich życiowych sytuacjach.

Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość,
uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.

Ga 5, 22-23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
02.05.2021
1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zachęcamy do zatrzymania się przy Jezusie
Eucharystycznym. Po mszy świętej o godz. 13:00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nabożeństwem majowym o godz. 17:30.
2. W poniedziałek 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek mszy świętych niedzielny: 7:00, 8:30, 10:00, 10:30 (Stanowice), 11:30, 13:00 i 18:00.
3. We wtorek 4 maja wspomnienie św. Floriana w czasie wieczornej mszy świętej pomodlimy się za strażaków i wszystkich, którym patronuje święty Florian.
4. W czwartek 6 maja święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
5. W pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca modlitwa w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym od godz. 16:00.
6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej: rano od 6:30 do 7:00
i po południu od 17:00 do 18:00.
7. Nabożeństwa majowe codziennie o 17:30.
8. Za tydzień po wieczornej mszy świętej modlitwa kanonami z Taize. Do udziału w modlitwie zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek od 16:00 – 17:30 tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
10. Przypominamy o obowiązujących nas przepisach sanitarnych.
11. W naszych modlitwach pamiętamy o maturzystach.
Niech Boże Błogosławieństwo otwiera nas wszystkich na działanie Ducha Świętego.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA BIBLIJNA
18.04.2021
1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. (J 6, 35). Niech te słowa będą dla nas zachętą do częstego sięgania po Pismo Święte i karmienia się Bożą mądrością. Wychodząc z kościoła może zabrać ze sobą fragment Pisma Świętego.
2. Dziękujemy osobom, które w czasie Wielkiego Postu podjęły praktykę jałmużny wielkopostnej na rzecz najbardziej potrzebujących. Skarbonki Caritas z jałmużną można złożyć w zakrystii lub w wyznaczonym miejscu przy bocznym ołtarzu.
3. Szczególną formą rozważania słowa Bożego jest modlitwa różańcowa. Każda dziesiątka Różańca ma swoje odniesienie do konkretnych tekstów zawartych w Piśmie Świętym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Wspólnoty Różańcowej i w ten sposób pogłębiać swoją osobistą relację
z Bogiem. Można zapisać się w zakrystii.
4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek od 16:00 – 17:30 i w sobotę od 9:00 do 11:00 tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
5. Przypominamy o obowiązujących nas przepisach sanitarnych.
6. 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11.04.2021
1. Przeżywamy drugą niedzielę wielkanocną, zwana także niedzielą białą lub Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest to dzień odpustu w naszej Parafii.
Dziękujemy ks. Maciejowi Małydze za wygłoszone nam Słowo Boże. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich dobrodziejach, budowniczych i fundatorach parafii, w szczególności o śp. ks. prałacie Stanisławie Bijaku. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 77. Tydzień Miłosierdzia, który przeżywamy pod hasłem: Jesteśmy wezwani do Miłosierdzia”. Osoby, które w czasie Wielkiego Postu
praktykowały Jałmużnę Wielkopostną mogą złożyć skarbonki Caritas przy skarbonie Caritas na wsparcie najuboższych.
2. W związku z dużą liczbą zachorowań na Covid-19 przypominamy o obowiązujących nas przepisach sanitarnych: zakrywaniu ust i nosa, zachowaniu odstępów oraz odpowiedniej liczby miejsc w kościele.
3. Dzisiaj o 17:30 nabożeństwo Eucharystyczne, w czasie którego pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o ustane pandemii. Prosić będziemy za wszystkich chorych i osoby, które odczuwają skutki pandemii, w modlitwie zawierzymy naszą Parafię Miłosierdziu Bożemu. O godz. 19:00 modlitwa kanonami z Taize. Można włączyć się do modlitwy także przez transmisję internetową na naszym parafialnym kanale Youtube.
4. W środę po wieczornej mszy świętej spotkanie kręgu biblijnego z księdzem dr Ryszardem Kempiakiem.
5. Dziękujemy Panom, którzy zgłosili się do Róży Świętego Józefa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Wspólnoty Różańcowej. Szczególnie osoby, którym bliska jest modlitwa różańcowa. Można zapisać się w zakrystii.
6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek od 16:00 – 17:30 i w sobotę od 9:00 do 11:00 tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
04.04.2021
1. Rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego, które rozciąga się na cały tydzień. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania Pana Jezusa. Ze względu na pandemię, obowiązek uczestnictwa w Eucharystii Zmartwychwstania możemy wypełnić także w tygodniu. Pamiętajmy o obowiązujących nas wszystkich przepisach sanitarnych.
2. Bardzo dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowania do Wielkiego Tygodnia: za przygotowanie kościoła i oprawę liturgiczną. Serdeczne Bóg zapłać.
3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po mszy o godz. 13:00 a zakończy przed mszą o godz. 16:00.
4. Dzisiaj – w Niedzielę Zmartwychwstania – dwie dodatkowe msze święte o godz. 16:00 i 19:30. W Poniedziałek Wielkanocny – porządek niedzielny (7:00, 8:30; 10:00; 10:30 – Stanowice; 11:30; 13:00 i 18:00).
5. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po mszy św. o godz. 7:00. Na spotkanie zapraszamy panów, którzy dołączyli do Róży świętego Józefa oraz tych wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Wspólnoty Różańcowej.
6. Również za tydzień Niedziela Miłosierdzia – odpust parafialny. Poprowadzi go ks. Maciej Małyga, który w czasie mszy świętych wygłosi do nas Słowo Boże. Przygotowując się do opustu zapraszamy codziennie o 17:45 do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.
7. REKOLEKCJE DLA RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA odbędą się w dniach 28-30 maja 2021 roku w Głębowicach k. Żmigrodu. Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach. Rekolekcje organizowane są przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu. Więcej informacji i zgłoszenia pod numerem telefonu 508 098 589 lub mailowo na adres: [email protected]  
8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek od 16:00 – 17:30 tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
9. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy nadesłali do nas świąteczne życzenia. Wszystkim instytucjom, Parafianom i Gościom życzymy doświadczenia Pokoju, który Pan Jezus przynosi, tak jak przyniósł go zamkniętym w Wieczerniku Apostołom. Niech Jego realna obecność pomaga nam w otwieraniu się na siebie i dzieleniu się Jego Pokojem.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA
28.03.2021
1. Mając na uwadze troskę o zdrowie i życie wszystkich wiernych przypominamy o obowiązujących nas przepisach sanitarnych. Prosimy o wzajemną odpowiedzialność za siebie.
2. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00.
3. W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne
Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
Po Mszy – możliwość adoracji do godz. 24:00
Wielki Piątek: adoracja od godz. 8:00 do 18:00, obowiązuje post ścisły
O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i adoracja do godz. 24:00
Program adoracji dla Róż Różańcowych – w gablocie.
Wielka Sobota: adoracja od godz. 8.00 do 20.00
o godz. 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej Na liturgię Wielkiej Soboty prosimy przynieść świece.
4. Okazja do spowiedzi przed świętami od poniedziałku do środy pół godziny przed każdą mszą świętą. W Wielki Piątek od 16:30 do 17:50 i po liturgii tak długo jak będzie potrzeba.
5. W Wielkim Tygodniu zachęcamy do indywidualnych rozważań Drogi Krzyżowej (szczególnie w Wielki Piątek). Wokół kościoła zostaną rozstawione stacje drogi krzyżowej, a rozważania będzie można zabrać z przedsionka kościoła.
6. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbędzie się na zewnątrz kościoła co pół godziny od 10:00 do 14:00.
7. W Niedzielę Zmartwychwstania msze święte 6:00, 8:30; 10:00; 11:30; 13:00 i 18:00 oraz dwie dodatkowe msze święte o godz. 16:00 i 19:30.
8. Wciąż można dopisać się do Róży Świętego Józefa – to grupa mężczyzn naszej parafii podejmująca modlitwę w intencjach papieskich i w intencji rodzin naszej parafii. Zapisać można się w zakrystii.
9. Zmiana tajemnic różańcowych w Niedzielę Miłosierdzia.
10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek od 16:00 – 17:30 tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
11. Na czas przeżywania największych tajemnic naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa, nich dobry Bóg nam błogosławi.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21.03.2021
1. Ze względu na zwiększającą się liczbę zachorowań przypominamy o obowiązujących nas przepisach sanitarnych. W naszych modlitwach polecamy wszystkie rodziny dotknięte skutkami pandemii.
2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00.
3. Dzisiaj po mszach świętych ministranci rozprowadzają paschaliki na stół wielkanocny.
4. Okazja do spowiedzi przed świętami, w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą świętą.
5. W naszej parafii powstają Róże Świętego Józefa. Zobowiązanie polega na odmawianiu jednej dziesiątki różańca każdego dnia w intencjach wyznaczonych przez Papieża oraz w intencjach rodzin naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy już włączyli się w inicjatywę i zapraszamy kolejnych mężczyzn, aby dołączyć do wspólnej modlitwy. Zapisy w zakrystii.
6. Parafialny Zespół Caritas pragnie pomóc najbardziej potrzebującym, w tym celu we wtorek i środę od godz. 13:00 do 16:00 będą przekazywane paczki żywnościowe.
7. W czwartek 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Wiele osób podejmuje w tym dniu dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa Adopcja to modlitwa trwająca 9 miesięcy w intencji dzieci, których życie w łonie matki jest zagrożone.
8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: po mszy o godz. 9:00; dla dzieci o godz. 17:00; dla młodzieży i dorosłych po mszy o godz. 18:00.
9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek od 16:00 – 17:45 i w sobotę od 9:00 do 11:00. tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
14.03.2021

1. Witamy dzisiaj w Parafii ks. dra Adama Łuźniaka, który prowadzi dla nas rekolekcje przybliżając nam postać świętego Józefa. Wszystkich zachęcamy do zapoznania się z planem rekolekcji i w miarę swoich możliwości do uczestnictwa w naukach. W czasie rekolekcji będzie okazja do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem (modlitwa w ciszy).
Ze względu na zwiększającą się liczbę zachorowań przypominamy o obowiązujących nas przepisach sanitarnych.
2. Z racji drugiej niedzieli miesiąca pamiętamy w modlitwach o wszystkich dobrodziejach naszej Parafii. Dla żyjących wypraszamy potrzebne łaski, a dla zmarłych prosimy o łaskę nieba.

3. Dzisiaj o 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali, a po mszy wieczornej modlitwa kanonami z Taize połączona z adoracją Krzyża. Do adoracji Krzyża zapraszamy szczególnie młodzież.
4. W naszej parafii powstaje Róża Świętego Józefa. Mamy nadzieję, że nie tylko jedna. Zapraszamy mężczyzn do włączenia się we wspólną modlitwę.
5. W piątek, 19 marca, przypada Uroczystość Świętego Józefa. W modlitwach
pamiętajmy o papieżu Franciszku, z racji 8. rocznicy inauguracji pontyfikatu; o naszym biskupie Józefie, z okazji jego patronalnego święta oraz o ojcu biskupie Jacku, z okazji 5. rocznicy konsekracji biskupiej. W tym dniu, na mocy posiadanych przywilejów Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, podczas mszy świętej celebrowanej w katedrze wrocławskiej o godz. 11:00, udzieli wszystkim wiernym Archidiecezji Wrocławskiej, uczestniczącym w tej celebracji uroczystego BŁOGOSŁAWIEŃSTWA PAPIESKIEGO z odpustem zupełnym. Zachęcamy do duchowej łączności z Księdzem Arcybiskupem i udziału w uroczystościach poprzez media społecznościowe.
6. Również w piątek:
– O godz. 11:00 msza święta w intencji śp. Józefa Piłsudskiego – marszałka Polski oraz Kombatantów RP. Po mszy świętej złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową.
– Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: po mszy o godz. 9:00; dla dzieci o godz. 17:00; dla młodzieży i dorosłych po mszy o godz. 18:00.
7. Za tydzień ministranci będą rozprowadzali paschaliki na stół wielkanocny.
8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w sobotę od 9:00 do 11:00. tel. 71/313-86-88 lub 697 031 131.
9. Wszystkim życzymy światła Ducha Świętego i owocnego czasu rekolekcji.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
07.03.2021
1. W zeszłym tygodniu, podczas niedzieli Ad Gentes, na wsparcie projektów prowadzonych przez polskich misjonarzy zebraliśmy 3771,50 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony na przygotowanie Bożego grobu.
2. Dzisiaj o 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
3. W środę 10 marca po wieczornej mszy świętej (18:45) spotkanie biblijne z ks. dr. Ryszardem Kempiakiem.
4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: po mszy o godz. 9:00; dla dzieci o godz. 17:00; dla młodzieży i dorosłych po mszy o godz. 18:00.
5. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w sobotę 13 marca o godz. 18:45 oraz w następną niedzielę do czuwania przy krzyżu i modlitwy kanonami Taize (godz. 19:00).
6. W dni powszednie pół godziny przed mszą świętą – okazja do spowiedzi świętej.
7. „ŚWIĘTY JÓZEF – OBLICZE OJCA”, to temat rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy już za tydzień (14-17 marca 2021). Poprowadzi je dla nas ks. dr Adam Łuźniak – wikariusz generalny naszej diecezji. Szczegółowy program rekolekcji będzie można znaleźć w gablocie oraz w Internecie na stronie
parafialnej. Prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty.
8. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16:00 do 17:45, w sobotę od 9:00 do 11:00. Telefon 71/313-86-88 lub 697 031 131.
9. Specjalny numer „Nowego Życia” poświęcony jest świętemu Józefowi. Zachęcamy do lektury.
10. Wszystkim życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28.02.2021

1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Ad Gentes, Dzień Modlitwy, Postui Solidarności z Misjonarzami. Projekty prowadzone przez polskich misjonarzymożemy wesprzeć wrzucając ofiary do skarbony przy wyjściu z kościoła
2. Również dzisiaj po mszach świętych Parafialny Zespół Caritas rozprowadzabaranki na stół Wielkanocny w cenie 5zł. Zachęcamy także do jałmużnywielkopostnej (skarbonki Caritas). Uzyskany dar serca przeznaczony będzie narzecz osób starszych i cierpiących
3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
4. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej spotkanie dla narzeczonych w ramachprzygotowań do sakramentu małżeństwa
5. We wtorek 2 marca po wieczornej mszy świętej zapraszamy na spotkaniezelatorki Żywego Różańca.
6. W środę 3 marca po wieczornej mszy św. spotkanie biblijne z ks. dr. RyszardemKempiakiem
7. W pierwszy czwartek miesiąca (4 marca) adoracja Najświętszego Sakramentuw ciszy (od godz. 15:00 do 18:00). Modlitwa rozpocznie się Koronką do BożegoMiłosierdzia a zakończy przed wieczorną mszą świętą – modlitwą o powołania
8. Również w czwartek, po wieczornej mszy świętej, zapraszamy osoby, którechciałyby wesprzeć parafialną scholę w przygotowaniach do TriduumPaschalnego (śpiewający, instrumentaliści)
9. W pierwszy piątek miesiąca:
– okazja do spowiedzi świętej od 6:30 do 7:00 i od 17:00 do 18:00,
– nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy 9:00; dla dzieci o 17:00;
dla młodzieży i dorosłych po mszy o 18:00
10. W pierwszą sobotę odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem.

11. Rekolekcje wielkopostne odbędą się od 14 do 17 marca. Poprowadzi jeks. dr Adam Łuźniak – wikariusz generalny naszej diecezji. Prosimy o modlitwęw intencji księdza rekolekcjonisty
12. Sprawy kancelaryjne prosimy ustalać w tygodniu, po wieczornej mszy świętejlub telefonicznie pod nr. tel.: 71/313-86-88 lub 697 031 131
13. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21.02.2021

1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali – w każdą Niedzielę WielkiegoPostu o godz. 17.00.
2. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej spotkanie dla narzeczonych w ramachprzygotowań do sakramentu małżeństwa.
3. W środę 24 lutego po wieczornej mszy św. spotkanie biblijnez ks. dr. Ryszardem Kempiakiem.
4. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej:

– po mszy świętej o godz. 9.00;
– dla dzieci o godz. 17.00;
– dla dorosłych i młodzieży po mszy świętej o godz. 18.00.

5. Od następnej niedzieli parafialny zespół Caritas będzie rozprowadzałbaranki na stół Wielkanocny, a już dzisiaj można zabrać skarbonki najałmużnę wielkopostną. Uzyskany dar serca przeznaczony będzie na rzeczosób starszych i cierpiących. Serdeczne Bóg zapłać.
6. Przyszła Niedziela, zwana Niedzielą „Ad Gentes”, jest Dniem Modlitwy,Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji po Mszach Świętychbędzie można wesprzeć projekty misyjne prowadzone przez dziełopomocy misjonarzom posługującym w krajach misyjnych.
7. Fundacja dla Rodziny zaprasza na wakacyjny wyjazd do Międzywodziapod hasłem „Dialogi Małżonków” oraz „Wychowywanie Dzieci”. Termin wyjazdu: 18–24 lipca oraz 24-31 lipca 2021.
Szczegóły dlarodziny.eu lub [email protected]
8. Sprawy kancelaryjne prosimy ustalać w tygodniu, po wieczornej Mszyświętej lub telefonicznie pod nr. tel.: 71/313-86-88 lub 697 031 131.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
10. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA
14.02.2021
1. Dzisiaj II niedziela miesiąca pamiętamy w modlitwie o wszystkich dobrodziejach, budowniczych i fundatorach naszej parafii.
2. Dzisiaj rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
3. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte w ŚrodęPopielcową o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20:00. W czasie każdej Mszyświętej posypanie głów popiołem. Po Mszy o godz. 9.00 adoracja
Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Przypominamy, że w ŚrodęPopielcową obowiązuje post ścisły.
4. W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o duchapokuty i dobre przeżycie rekolekcji i spowiedzi wielkopostnej.
5. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej: po Mszy świętejo godz. 9.00; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych i młodzieży po mszy
świętej o godz. 18.00.
6. Gorzkie Żale – od przyszłej niedzieli o godz. 17.00.
7. Sprawy kancelaryjne prosimy ustalać w tygodniu, po wieczornej mszyświętej lub telefonicznie pod nr. tel.: 71/313-86-88 lub 697 031 131
Ze względu na nabożeństwo drogi krzyżowej kancelaria w piąteknieczynna.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
9. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA ZWYKŁA
07.02.2021
1. Dzisiaj pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 7.00, a po Mszy świętej o godz. 13.00 adoracjaNajświętszego Sakramentu do godziny 18.00.
2. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej rozpoczniemy nauki przedmałżeńskie.
3. W środę 10 lutego, po wieczornej mszy świętej zapraszamy na spotkaniekręgu biblijnego prowadzonego przez ks. Ryszarda Kempiaka (godz. 18:45).Równocześnie przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwazwiązanych z pandemią.
4. W czwartek, 11 lutego obchodzimy wspomnienie liturgiczne MatkiBożej z Lourdes. Ten dzień w Kościele przeżywamy jako Światowy DzieńChorego. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorychz naszej parafii.
5. Za tydzień po wieczornej mszy świętej (godz. 19:00) zapraszamydo modlitwy śpiewami z Taize.
6. Sprawy kancelaryjne prosimy ustalać w tygodniu, po wieczornej mszyświętej lub telefonicznie pod nr tel.: 71/313-86-88 lub 697 031 131
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
8. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA
31.01.2021
1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych.
2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy DzieńŻycia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz.7:00 i 18:00. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które oddały życiew służbie Bogu i Kościołowi. Dzięki nim w naszej Ojczyźnie funkcjonujesetki domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodkówwychowawczych, szpitali i hospicjów. Z racji dnia życia konsekrowanego, ofiary składane dzisiaj na tacę w całości przeznaczone są napotrzeby klasztorów klauzurowych w naszej Archidiecezji oraz naOśrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Archidiecezji Wrocławskiej.
3. W minionym tygodniu na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacjizebraliśmy 2905zł. Bóg zapłać.
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy;
– w 3 lutego – św. Błażeja
– w 5 lutego – św. Agatę
W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 16:00 adoracja w ciszy przedNajświętszym Sakramentem zakończona modlitwą o powołania.
W pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej:rano 6.30 – 7.00, i wieczorem od 17.00- 18.00.
W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych.
5. Rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowaniazapraszamy na mszę świętą w środę 3 lutego o godz. 18:00.
6. Za tydzień po wieczornej mszy świętej rozpoczniemy nauki przedmałżeńskie,zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
7. W zakrystii można jeszcze zapisać się do Apostolatu Modlitwy „Dwunastka”.
8. Wczoraj minął miesiąc od śmierci śp. księdza prałata Stanisława Bijaka.
Dziękujemy za wszelkie wyrazy wdzięczności za dar Jego życia.
9. Sprawy kancelaryjne prosimy ustalać po wieczornej mszy świętej lub
telefonicznie pod nr. 697 031 131
10. Miesięcznik „Nowe Życie” poświęcony jest służbie chorym.Zachęcamy do lektury.
11. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA
24.01.2021
1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna zaprasza nas do otwartości na Boże Słowo. Niech codzienna lektura Pisma Świętego staje się okazją dopogłębiania osobistej relacji z Jezusem. Każdy kto dzisiaj odda się
lekturze Pisma Św. przez minimum pół godziny może zyskać łaskęodpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
2. Po trzęsieniu ziemi w Chorwacji tamtejszy Caritas zwrócił się o pomocdo Polaków. Z tego względu przeżywamy dziś Dzień solidarnościz Chorwacją. Poszkodowanych na skutek trzęsienia ziemi możemy
wspierać duchowo i materialnie – składając dziś datki do skarbonyCaritas znajdującej się w naszym kościele.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy;
– poniedziałek; Nawrócenie św. Pawła
– wtorek; św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
– czwartek; św. Tomasza z Akwinu
4. Parafialny Zespół Caritas zorganizował paczki żywnościowe dla osóbpotrzebujących. Będzie można je odebrać w pomieszczeniuParafialnego Zespołu Caritas 26 stycznia br. od 14:00 do 16:00.
5. Zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijne:
– środa 27 stycznia – msza św. godz. 18:00 – szkoła nr 3 i 4
– czwartek 28 stycznia – msza św. godz. 18:00 – szkoła nr 8
6. Zachęcamy do podjęcia Apostolatu Modlitwy „Dwunastka” – jest to modlitwa 12 osób w intencji powołań. Zapisy w zakrystii po mszyświętej.
7. Podziękowania dla wszystkich, którzy już wpisali się do kondolencyjnejksięgi poświęconej śp. Księdzu Stanisławowi Bijakowi.
8. Sprawy kancelaryjne prosimy ustalać po wieczornej mszy świętej lubtelefonicznie pod nr 697 031 131
9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia.
10. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ZWYKŁA
17.01.2021
1. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, w modlitwach pamiętajmy o naszych „starszych braciach w wierze”.
2. „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” pod takim hasłem odbywa się tegoroczny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, do poszukiwania dróg jedności: w naszych rodzinach, w parafii, w świecie, do którego Pan Jezus nas posyła.
3. Parafialny Zespół Caritas wychodząc naprzeciw osobom w trudnych warunkach i najbardziej potrzebującym zorganizował paczki żywnościowe. Osoby potrzebujące zapraszamy 19 stycznia br. w godz. od 12:00 do 16:00. Paczki będzie można odebrać w pomieszczeniu Parafialnego Zespołu Caritas.
4. W czwartek 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach.Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.
5. Zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijne:
– czwartek 27 stycznia – msza św. godz. 18:00 – szkoła nr 3 i 4
– piątek 28 stycznia – msza św. godz. 18:00 – szkoła nr 8
6. Przypominamy, że w związku z epidemią nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej o tradycyjnej porze. Mamy nadzieję odwiedzić Wasze domy z błogosławieństwem Chrystusa Zmartwychwstałego, po drugiej Niedzieli Wielkanocnej, czyli Niedzieli Miłosierdzia Bożego. O szczegółach będziemy informowali w późniejszym terminie.
7. Sprawy kancelaryjne prosimy ustalać po wieczornej mszy świętej lub telefonicznie pod nr 697 031 131
8. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia”.
9. Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najserdeczniejsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
03.01.2021
1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 13.00 adoracja do godziny 18.00
2. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 7.00
3. W środę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia pobłogosławimy kadzidło, kredę do oznaczenia drzwi domów i wodę do poświęcenia mieszkań.
4. W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek Miesiąca. W czasie wieczornej Mszy św. będziemy wraz z Kółkami Koronkowymi modlić się za kapłanów oraz o nowe, liczne powołania zakonne i kapłańskie.
5. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Chrztu Pańskiego
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej
7. Uroczystości pogrzebowe księdza prałata Stanisława Bijaka w Parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie – 4-5 stycznia 2021.
Ksiądz Prałat Stanisław Bijak zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym przy ul. Zwierzynieckiej w grobowcu kapłanów Oławskich. Wierni będą mieli możliwość pożegnać księdza prałata Stanisława w kościele parafialnym: w poniedziałek 4 stycznia od godz. 17:30 do 22:00 oraz we wtorek 5 stycznia, w dniu pogrzebu, od godziny 7:00 do 11:00.

W tym czasie zostaną odprawione msze święte według wcześniej podanego porządku tzn:
– poniedziałek 4 stycznia o godz. 18:00
– wtorek 5 stycznia o godz. 7:00 i 9:00
W dniu pogrzebu zostanie zamknięta ulica Zaciszna.We mszy świętej pogrzebowej w kościele uczestniczą jedynie najbliższe osoby z rodziny, księża koncelebrujący, przedstawiciele władz lokalnych i instytucji publicznych. Na zewnątrz kościoła zostanie ustawionytelebim umożliwiający uczestniczenie w liturgii osobom zebranym przed świątynią.

Przebieg uroczystości na cmentarzu rozpocznie się pół godziny po zakończeniu mszy świętej pogrzebowej.
Bardzo prosimy o dostosowanie się do zaplanowanego przebiegu uroczystości pogrzebowych. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych: zachowanie odstępów, zakrywanie ust i nosa, nie przekraczanie wyznaczonej ilości miejsc w kościele.
Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników liturgii, w kościele będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy (tzn. wejście głównymi drzwiami, wyjście bocznymi).

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do poleceń osób, które wolontaryjnie będą pełniły służbę porządkową.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU
20.12.2020
1. Przeżywamy IV – ostatnią Niedzielę Adwentu. Roraty dla dorosłych o godz. 7.00 do czwartku i dla dzieci o godz. 18.00 do środy włącznie.
2. Poświęcone opłatki na stół wigilijny znajdują się przy ołtarzu, po lewej stronie. Zadbajmy również o tych, którzy sami nie będą mogli przyjść do kościoła. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Parafia nie rozprowadza opłatków po domach.
3. Księża odwiedzą chorych, którzy zostali zgłoszeni do tej pory w zakrystii w środę 23 grudnia
4. Dziękujemy za bardzo duże zaangażowanie w zbiórkę żywności dla potrzebujących. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg zapłać
5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w przedsionku.
6. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy.
Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy
towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej.
7. Informujemy, że częściowej zmianie ulegnie godzina Pasterki w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zostaną one odprawione o godz. 21.00, 22.30 i 24.00
8. W dzień Bożego Narodzenia 25 grudnia (piątek) Msze Św. o godz.: 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.00. Natomiast o godz. 17.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia
9. W święto św. Szczepana, dugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, 26 grudnia (sobota) Msze św. o godz.: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00.
10. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Zapraszamy wszystkich małżonków na Mszę Świętą o godz. 11.30. Podczas Mszy Św. odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy wino z racji wspomnienia św. Jana Ap i ew.
11. Z racji epidemii Tradycyjna Wizyta Duszpasterska „Kolęda” zostaje przeniesiona na czas po II niedzieli Wielkanocnej. ( czyli po 11 kwietnia 2021 r.) Mamy nadzieję że ten trudny dla nas wszystkich czas szybko się zakończy i będziemy mogli spotkać się bez żadnych obaw i poświęcić mieszkania Błogosławieństwem Chrystusa Zmartwychwstałego.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU
13.12.2020

1. Przeżywamy 2 niedzielę miesiąca. Tradycyjnie modlimy się za wszystkich dobrodziejów, budowniczych i fundatorów naszego kościoła. W sposób szczególny pamiętamy w modlitwie o ks. Proboszczu Stanisławie, prosząc aby Pan Bóg udzielił mu łaski zdrowia i powrotu do pełni sił. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone są na cele remontowe w naszej parafii, ofiary złożone na tacę w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczone zostaną dla księdza rekolekcjonisty.
2. W minionym tygodniu obchodziliśmy dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Nasza parafia zebrała na ten cel 2479 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. W tym tygodniu w przeżywamy;
– niedziela- 13 dzień miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w Intencji Fatimskiej prosząc Maryję o pomoc dla całego Świata
– poniedziałek- św. Jana od Krzyża prezb. I d.K.
4. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na RORATY czyli Msze Święte wotywna o Matce Bożej. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię. Msze św. Roratnie dla dorosłych są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i dla dzieci od
poniedziałku do piątku o 18.00
5. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii po Mszy św. osób które pragną przed Świętami skorzystać z posługi sakramentalnej, ale nie mogą samodzielnie udać się do Kościoła.
6. Z racji pandemii nie będzie tradycyjnej spowiedzi bożonarodzeniowej. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwile. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie o godz. 6.30 i 17.30 a w niedzielę po rozpoczęciu Mszy św.
7. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych. Prosimy aby podczas przyjmowania Komunii św. zachowywać bezpieczny dystans pomiędzy sobą. Komunia św. jest również udzielana po lewej stronie od ołtarza osobom które pragną przyjmować Ciało Chrystusa „ na rękę” po wcześniejszym zdezynfekowaniu dłoni. Zachęcamy aby w czasie pandemii wybierać również tą formę przyjęcia Komunii św.
8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny znajdują się przy ołtarzu po lewej stronie. Zadbajmy również o tych którzy sami nie będą mogli przyjść do kościoła. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.
9. Zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji Pomocy Potrzebującym – Zbiórka Żywności. Produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia możemy składać do przyszłej niedzieli w przedsionku kościoła, do specjalnych pojemników. W imieniu
obdarowanych już teras wszystkim z serca dziękujemy za okazaną pomoc. Część darów została już dostarczona potrzebującym przez Parafialny Caritas.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w przedsionku.
11. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Witamy w naszej wspólnocie ks. Piotra ROZPĘDOWSKIEGO Dyrektor adm. KLO w Henrykowie. Zachęcamy do korzystania również z formy zdalnej uczestnictwa w rekolekcjach. Transmisja z naszego kościoła dostępna jest na platformie YouTube po wpisaniu frazy. „ Parafia Miłosierdzia Bożego w Oławie)

Plan Rekolekcji:
Poniedziałek, wtorek i środa:
– 7.00 Msza św. bez nauki (nie będzie Mszy o godz. 9.00 intencje zostaną odprawione o godz. 7.00)
– 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
– 20.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną

W czasie rekolekcji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17.00 do 18.00 i od 19.30 do 20.00.
 12. Informujemy, że częściowej zmianie ulegnie godzina Pasterki w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zostaną one odprawione o godz. 21.00, 22.30 i 24.00

13. Z racji epidemii Tradycyjna Wizyta Duszpasterska „Kolęda” zostaje przeniesiona na czas po II niedzieli Wielkanocnej. (czyli po 11 kwietnia 2021 r.) Mamy nadzieję że ten trudny dla nas wszystkich czas szybko się zakończy i będziemy mogli spotkać się bez żadnych obaw i poświęcić mieszkania Błogosławieństwem Chrystusa Zmartwychwstałego.

 

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  II NIEDZIELA ADWENTU
  06.12.2020
  1. Przeżywamy I Niedzielę Miesiąca grudnia. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, po każdej
  Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 13.00 Adoracja do godz. 18.00
  2. Dzisiaj obchodzimy również dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła możemy
  złożyć ofiarę do skarbony dla wspólnoty chrześcijan zamieszkujących tereny byłego związku radzieckiego.
  3. W tym tygodniu w liturgii kościoła przeżywamy;
  – niedziela – wsp. św. Mikołaja bp. I m.
  – poniedziałek – św. Ambrożego bp i dK.
  – wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Maryja w objawieniach zachęcała do szczególnej modlitwy w
  Godzinie Łaski od 12 do 13. Zachęcamy do nawiedzenia w tym czasie Naszej Świątyni i wspólnej ModlitwyRóżańcowej
  4. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Roraty, czyli Msze Święte wotywna o Matce Bożej. Zachęcamy wszystkich do zabrania światła na liturgię. Msze św. roratnie dla dorosłych są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i dla dzieci od poniedziałku do piątku o 18.00
  5. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii po Mszy św. osób, które pragną przed Świętami skorzystać z posługi sakramentalnej, ale nie mogą samodzielnie udać się do Kościoła.
  6. Z racji pandemii nie będzie tradycyjnej spowiedzi bożonarodzeniowej. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na
  ostatnią chwile. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie o godz. 6.30 i 17.30, a w niedzielę po rozpoczęciu Mszy św.
  7. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych. Zgodnie z zaleceniem sanepidu prosimy, aby podczas przyjmowania
  Komunii św. zachowywać bezpieczny dystans pomiędzy sobą. Komunia św. w pierwszej kolejności będzie udzielana
  po lewej stronie osobom które pragną przyjmować Ciało Chrystusa „ na rękę” po wcześniejszym zdezynfekowaniu
  dłoni. Zachęcamy, aby w czasie pandemii wybierać również tą formę przyjęcia Komunii św.
  8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny znajdują się przy ołtarzu po lewej stronie. Zadbajmy również o tych, którzy
  sami nie będą mogli przyjść do kościoła. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.
  9. Zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji Pomocy Potrzebującym – Zbiórka Żywności. Produkty żywnościowe o
  długim terminie przydatności do spożycia możemy składać przez cały adwent w przedsionku kościoła do specjalnych pojemników. W imieniu obdarowanych już teras wszystkim z serca dziękujemy za okazaną pomoc.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w przedsionku.
  11. W przyszłą niedziele 13 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Wygłosi je znany nam ks. Piotr Rozpędowski, dawny wikariusz parafii pw. Piotra i Pawła w Oławie, a obecnie wicedyrektor ds. wychowawczych, kierownik internatu.
  Plan Rekolekcji wygląda następująco:
  Niedziela – Msza św. z nauka rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00. 18.00
  i dodatkowa Msza św. dla osób pracujących o godz. 20.00
  Poniedziałek, wtorek i środa:
  – 7.00 Msza św. bez nauki (nie będzie Mszy o godz. 9.00 intencje zostaną odprawione o godz. 7.00)
  – 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
  – 20.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
  W czasie rekolekcji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi
  od godz. 17.00 do 18.00 i od 19.30 do 20.00.
  Serdecznie zapraszamy!
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  I NIEDZIELA ADWENTU
  29.11.2020
  Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
  2. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie o. Krzysztofa ze zgromadzenia Ojców Oblatów. Ojciec Krzysztof po Mszach św. będzie słał przy głównym wyjściu z kościoła z kalendarzami misyjnymi
  3. W tym tygodniu w liturgii kościoła przeżywamy wspomnienie:
  – poniedziałek – św. Andrzeja Ap.
  – czwartek – św. Franciszka Ksawerego prezb.
  – piątek – św. Barbary dziew. I m.
  4. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na roraty.
  Msze św. roratnie będą odprawiane dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz.: 7.00, natomiast dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz.: 18.00
  Prosimy rodziców, aby w miarę możliwości pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe
  5. W tym tygodniu przeżywamy:
  I czwartek miesiąca – wieczorna Msza św. w intencji Kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele
  I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. rano 6.30- 7.00 i wieczorem 17.00- 18.00
  I sobotę miesiąca – z powodu epidemii nie będzie odwiedzin chorych w domach. W razie potrzeby prosimy o indywidualne telefoniczne zgłoszenie wizyty pod numerem telefonu 697 031 131
  6. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – po Mszy o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Żywego Rózańca
  7. W związku z sytuacją epidemiczną nie będzie tradycyjnej spowiedzi bożonarodzeniowej. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwile. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie o godz. 6.30 i 17.30, a w niedzielę po rozpoczęciu Mszy świętej
  8. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych. Zgodnie z zaleceniem sanepidu prosimy, aby podczas przyjmowania Komunii św. zachowywać bezpieczny dystans pomiędzy sobą. Komunia św. w pierwszej
  kolejności będzie udzielana po lewej stronie osobom, które pragną przyjmować Ciało Chrystusa „ na rękę” po wcześniejszym zdezynfekowaniu dłoni. Zachęcamy, aby w czasie pandemii wybierać również tą formę
  przyjęcia Komunii św.
  9. Za ławkami znajduje się stolik ze świecami Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „ CARITAS” Jest to stanowisko samoobsługowe. Zadbajmy, aby na żadnym wigilijnym stole nie zabrakło Światła Pokoju i Miłosierdzia.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w przedsionku.
  11. Na zakończenie Mszy św. poświecimy opłatki na stół wigilijny, które zabierzemy do swoich domów. Zadbajmy również o tych, którzy sami nie będą mogli przyjść do kościoła.
  12. Zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji Pomocy Potrzebującym – Zbiórka Żywności. Produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia możemy składać przez cały adwent w przedsionku kościoła do
  specjalnych pojemników. W imieniu obdarowanych już teras wszystkim z serca dziękujemy za okazaną pomoc.
  13. Informacja dla rodziców i dzieci mających przystąpić do I Komunii Świętej: spotkanie zapowiadane na środę 2 grudnia nie odbędzie się. Właściwy termin zostanie podany, kiedy dzieci powrócą do szkoły.

   

  Secured By miniOrange