Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
34 Niedziela Zwykła – 26.11.2023
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest dla nas okazją, aby po raz kolejny świadomie wyznać wiarę w Jezusa i uczynić Go Panem swojego życia. Niech Jego Królowanie pomaga przezwyciężać nam wszelkie podziały i poszukiwać Bożego Królestwa we wzajemnych relacjach.
 2. We wtorek 28 listopada o godz. 16:30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich należących do Caritas oraz osoby, które chciałyby wspomóc działania charytatywne.
 3. W środę 29 listopada o godz. 18:45 w Sali parafialnej spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB.
 4. W czwartek 30 listopada o godz. 10:00 na spotkanie do Sali parafialnej zapraszamy zelatorki i zelatorów Żywego Różańca.
 5. Razem z pracownikami Hospicjum Domowego Caritas w Oławie zapraszamy do modlitwy w intencji zmarłych podopiecznych hospicjum. Msza święta w ich intencji odbędzie się w czwartek 30 listopada o godz. 18:00.
 6. W piątek 1 grudnia w Sali parafialnej odbędzie się dzień skupienia dla kobiet. „Nie czekaj… idź z Maryją” (zobacz plakat).  Zapisy.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od 6:30 do 7:00 i od 16:00 do 18:00. W pierwszą sobotę duszpasterskie odwiedziny chorych.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Nasz Parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece na wigilijny stół (małe w cenie 10zł i duże 20zł.). Zakup świec wspomoże działania na rzecz potrzebujących.
 9. „Przyjdźcie do mnie wszyscy”, to temat rekolekcji, które od pierwszej niedzieli Adwentu poprowadzi dla nas o. Dawid Napiwodzki OFM Cap. Szczegółowy plan umieścimy na stronie internetowej oraz gablocie. Zaplanujmy swój udział w rekolekcjach.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
33 Niedziela Zwykła – 19.11.2023

 1. „Ubodzy potrzebują naszego człowieczeństwa” pod takim hasłem obchodzimy dziś VII Światowy Dzień Ubogich. W przygotowanym orędziu na ten dzień Papież Franciszek zwrócił uwagę, aby nasza troska o ubogich zawsze była nacechowana ewangelicznym realizmem. „Dzielenie się musi odpowiadać konkretnym potrzebom drugiego, a nie uwolnieniu się od tego, co zbędne”.
 2. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca mamy możliwość wesprzeć podopiecznych Parafialnego Oddziału Caritas. Przy bocznym ołtarzu (obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa) wystawione są kosze na dary dla osób potrzebujących. W imieniu Parafialnego Caritas składamy serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 3. Razem z nami modlą się dzisiaj ks. dr Adam Łuźniak – moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie, wikariusz generalny naszej Archidiecezji oraz ks. diakon Kacper Juszczak z Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Dziękujemy za duszpasterskie wsparcie.
 4. Do jutra (poniedziałek 20.11) można zapisać się na diecezjalne spotkanie młodych: „Radując się w nadziei”. Spotkanie obędzie się w sobotę 25 listopada we Wrocławiu. Szczegóły plan jest na stronie internetowej parafii. Zapisy u księdza Tomasza lub w zakrystii (udział w kosztach 10zł + bilet kolejowy).
 5. We wtorek 21 listopada o godz. 13:30 w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie modlitwa przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. Szczegółowy program peregrynacji relikwii znajduje się na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 6. W środę 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych parafialnych muzyków.
 7. „Nie czekaj… idź z Maryją”, to tytuł dnia skupienia dla kobiet, który odbędzie się 1 grudnia w sali parafialnej. Szczegóły na plakacie. Zapisy.
 8. Potrzebnych jest jeszcze kilka par małżeńskich, aby powstała kolejna grupa małżeńska Kręgów Domowego. Zainteresowanych prosimy o kontakt nr tel. 691 912 854.
 9. Jesteśmy w trakcie przygotowania programu parafialnych rekolekcji wyjazdowych („W drodze do Emaus”). Rekolekcje będziemy przeżywać w majowy weekend w ośrodku TABOR w Rzeszowie. W planie m.in. Kalwaria Pacławska oraz Markowa – miejsce życia i śmierci błogosławionej rodziny Ulmów. Zapisy na wyjazd.
 10. Za tydzień we Wrocławiu o godz. 15:00 odbędzie się diecezjalne spotkanie parafialnych zespołów presynodalnych. W ramach spotkania katecheza o Kościele, adoracja Najświętszego Sakramentu i agapa. Zakończenie ok. godz. 17:00. Osoby z parafialnego zespołu presynodalnego prosimy o potwierdzenie swojego udziału w spotkaniu.
 11. Za tydzień po wieczornej mszy świętej spotkanie dla młodzieży. W ramach spotkania katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
32 Niedziela Zwykła – 12.11.2023

 1. XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym kieruje nasze myśli na Bliski Wschód. Oprócz modlitwy nasze wsparcie dla prześladowanych chrześcijan możemy wyrazić składając datki do puszek przy wyjściu z kościoła.
 2. Z racji drugiej niedzieli miesiąca dziękujemy Wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą wspólnotę parafialną. Za dotychczasowe prace remontowe pozostało do spłaty 24600zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tace i przesyłane na konto naszej parafii.
 3. Dzisiaj w Stanowicach o 10:30 w czasie mszy św. wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II.
 4. Również dzisiaj po wieczornej mszy świętej w sali parafialnej modlitwa kanonami z Taize. Do modlitwy zapraszamy młodzież, która chciałaby pojechać na Europejskie Spotkanie Młodych w Lublanie na przełomie roku. Zapisy na wyjazd do 25 listopada. Informacje na temat wyjazdu. 
 5. W tym samym czasie na plebanii spotkanie młodych w ramach spotkań 18+
 6. Wypominki do wtorku włącznie o godz. 17:15 (plan w gablocie). We wtorek wyczytamy także wypominki bez podanych adresów oraz spóźnione.
 7. We wtorek 14 listopada w sali parafialnej będzie można zamawiać stroje komunijne dla dzieci. O godz. 17:00 chłopcy, o godz. 18:00 dziewczynki. Przy zamówieniu konieczna będzie wpłata zaliczki.
 8. Zainteresowane małżeństwa, które chcą dołączyć do kręgów małżeńskich Domowego Kościoła prosimy o kontakt pod nr tel. 691 912 854.
 9. W dniach 17/18 listopada organizujemy warsztaty muzyczne. Więcej informacji i zapisy.
 10. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniu diecezjalnym „Radując się w nadziei”. Spotkanie obędzie się w sobotę 25 listopada w Hali Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i dedykowane jest dla osób od 14 roku życia. Koszt udziału to 10 zł. Zapisy na wyjazd u księdza Tomasza do 15 listopada (lista w zakrystii). Plan wydarzenia.
 11. „W drodze do Emaus” to tytuł parafialnych rekolekcji dla rodzin, osób samotnych, dzieci i młodzieży oraz starszych. Rekolekcje odbędą się w majowy weekend w ośrodku TABOR w Rzeszowie. Szczegóły i zapisy.
 12. Za tydzień, w niedzielę o godz. 13:00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po mszy świętej krótkie spotkanie. O godz. 18:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 13. W trzecią niedzielę miesiąca (za tydzień) przy bocznym ołtarzu (obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa) będą wystawione kosze Caritas na dary dla osób potrzebujących. Prosimy o przynoszenie produktów długoterminowych.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31 Niedziela Zwykła – 5.11.2023

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w godzinach popołudniowych. Adoracja zakończy się modlitwą wypominkową o g. 17:15.
 2. Przez cały tydzień wypominki o godz. 17:15 (plan w gablocie).
 3. W środę 8 listopada o godz. 18:45 w sali parafialnej spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB.
 4. W sobotę 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7:00 i 18:00. O godz. 10:00 w Parafii NMP Matki Pocieszenia msza św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 13:00 w Marcinkowicach msza św. odpustowa.
 5. Przy naszej parafii powstaje kolejny krąg małżeński Domowego Kościoła. Zainteresowane małżeństwa prosimy o kontakt pod nr tel. 691 912 854.
 6. W dniach 17/18 listopada organizujemy warsztaty muzyczne. Zachęcamy do udziału osoby, które chciałyby włączyć się w śpiewy podczas mszy świętych roratnich.
 7. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniu diecezjalnym „Radując się w nadziei”. Spotkanie obędzie się w sobotę 25 listopada w Hali Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i dedykowane jest dla osób od 14 roku życia. Koszt udziału to 10 zł. Zapisy na wyjazd do 15 listopada (lista w zakrystii). Szczegółowy plan.
 8. Można zapisać się na rekolekcje parafialne w ośrodku TABOR w Rzeszowie. Wspólny wyjazd autokarem 31 kwietnia powrót 5 maja 2024. Szczegóły i zapisy.
 9. Dzisiaj ministranci będą rozprowadzać listopadowy nr Nowego Życia. Dowiemy się z niego m.in. co aktualnie dzieje się w naszej Archidiecezji w związku z Synodem.
 10. Za tydzień w Stanowicach o 10:30 wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 Niedziela Zwykła – 29.10.2023

 1. Z racji kończącego się tygodnia misyjnego dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00. Różnymi językami pomodlimy się za misjonarzy oraz o Pokój na świecie.
 2. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej, odbędzie się pierwsze spotkanie dla ludzi młodych 18+, którzy chcieliby wspólnie pomodlić się, rozważyć Słowo Boże i wspierać się duchowo. W ramach pierwszego spotkania adoracja uwielbienia. Zapraszamy młode małżeństwa, narzeczonych, studentów i wszystkich młodych którzy poszukują swojej drogi.
 3. We wtorek (31 października o godz. 17:00) w sali parafialnej odbędzie się Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia.
 4. Z końcem października upływa termin składania deklaracji do I Komunii Świętej. 14 listopada w sali parafialnej będzie można zamawiać stroje komunijne dla dzieci. O godz. 17:00 chłopcy, o godz. 18:00 dziewczynki. Przy zamówieniu konieczna będzie wpłata zaliczki.
 5. 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę z wyjątkiem mszy świętej o godz. 13:00. O godz. 14:00 uczestniczymy we mszy świętej na tzw. Starym Cmentarzu przy
  Zwierzynieckiej. Równolegle będzie odprawiana msza święta na cmentarzu przy ul. Ofiar Katynia.
 6. 2 listopada – we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych msze święte o godz. 7:00; o 9:00 za zmarłych Parafian, którzy odeszli do wieczności w minionym roku; o 18:00 w intencji wszystkich zmarłych Parafian oraz polecanych w wypominkach. Modlitwa wypominkowa o godz. 17:15. Szczegółowy plan modlitwy podamy 1 listopada.
 7. Karty wypominkowe można pobrać z przedsionka kościoła. Skarbona na wypominki znajduje się pośrodku kościoła. Prosimy o dostarczenie ich do 30 października.
 8. Przy naszej parafii powstaje kolejny krąg małżeński Domowego Kościoła. Zainteresowane małżeństwa prosimy o kontakt pod nr tel. 691 912 854.
 9. Przez stronę internetową parafii można się już zapisać na rekolekcje parafialne w ośrodku TABOR w Rzeszowie. Wspólny wyjazd autokarem 31 kwietnia powrót 5 maja 2024. Szczegóły na stronie internetowej i na plakacie.
 10. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać listopadowy nr Nowego Życia. Dowiemy się z niego m.in. co aktualnie dzieje się w naszej Archidiecezji w związku z rozpoczynającym się Synodem.
 11. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniu „Radujmy się w nadzieli”. Spotkanie odbędzie się 25 listopada we Wrocławiu w ramach Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w naszej Archidiecezji. Koszt udziału w spotkaniu 10zł. Zapisy w zakrystii. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29 Niedziela Zwykła – 22.10.2023

 1. Dziś w kościele w Polsce odbywa się liczenie wiernych. Prosimy o wychodzenie głównymi drzwiami.
 2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako niedzielę misyjna. W naszej wspólnocie witamy ojca Kazimierza Zdziebko OMI. Przy wyjściu z kościoła będzie można zaopatrzyć się w kalendarze misyjne.
 3. Dzisiaj o godz. 18:00 Msza Święta i spotkanie dla zgłoszonych kandydatów do bierzmowania.
 4. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy żywność dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Udało się uzbierać 50 kg żywności długoterminowej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w to wielkie dzieło naszego parafialnego CARITAS.
 5. W ramach zbiórki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 4008,17 zł. W imieniu stypendystów Fundacji składany serdeczne Bóg zapłać.
 6. Pierwsze spotkanie warsztatów pisania ikon dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych już w tym tygodniu w dniach 24-25 października (w sali parafialnej).
 7. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15. We czwartki zapraszamy szczególnie dzieci.
 8. Dzieci zapraszamy do udziału w Balu Wszystkich Świętych. Zapisy przez stronę internetową.
 9. Za tydzień, po wieczornej mszy świętej, odbędzie się pierwsze spotkanie dla ludzi młodych 18+, którzy chcieliby wspólnie pomodlić się, rozważyć Słowo Boże i wspierać się duchowo. W ramach pierwszego spotkania adoracja uwielbienia. Zapraszamy młode małżeństwa, narzeczonych, studentów i  wszystkich młodych którzy poszukują swojej drogi.
 10. Karty wypominkowe można pobrać z przedsionka kościoła. Skarbona na wypominki znajduje się pośrodku kościoła. Prosimy o dostarczenie ich
  do 30 października.
 11. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na cele parafialne. Dziękujemy za Wasze wsparcie duchowe i materialne.
 12. Od 1 do 5 maja organizujemy parafialne rekolekcje w ośrodku TABOR w Rzeszowie. Bieżące informacje na temat wyjazdu umieszczamy na stronie internetowej parafii.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 Niedziela Zwykła – 15.10.2023

 1. Obchodzimy dziś XXIII Dzień Papieski. Opiece św. Jadwigi i św. Jana Pawła II polecamy całą Archidiecezję oraz Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która już od 20 lat wspiera młodych przekazując stypendia. Możemy wspomóc to dzieło składając ofiary do specjalnych puszek przy wyjściu z kościoła.
 2. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza w intencji rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy świętej krótkie spotkanie dla rodziców.
 3. Dzisiaj w naszej parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Dodatkowa msza święta o godz. 16:30. Różaniec wyjątkowo o godz. 17:00 będzie w kościele filialnym w Stanowicach. Osoby, które wybiorą się do Stanowic samochodem prosimy o zabranie osób bez swojego środka transportu (zbiórka przy kościele o 16:45).
 4. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca przy bocznym ołtarzu (obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa) są wystawione kosze Caritas na dary dla osób potrzebujących. Prosimy o przynoszenie produktów długoterminowych.
 5. Karty zgłoszeniowe do Sakramentu bierzmowania przyjmujemy do dzisiaj. Msza Święta i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 października o godz. 18:00.
 6. Jutro 16 października o godz. 19:00 w Parafii św. Maksymiliana w Jelczu Laskowicach odbędzie się spotkanie rejonowe w ramach Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. O udział w spotkaniu prosimy przedstawicieli naszej grupy presynodalnej. Dziękujemy równocześnie tym, którzy włączyli się w spotkanie w naszej parafii.
 7. Spotkanie biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB, w środę o godz. 18.45 w sali parafialnej.
 8. W piątek po wieczornej mszy świętej – Czas dla Jezusa. Adoracja w ciszy do godz. 20:30.
 9. W sobotę 21 października organizujemy dojazd i powrót dla uczestników pieszej pielgrzymki do Trzebnicy. Wyjazd z naszej parafii o godz. 5.00. Powrót ok. 18.00 z Trzebnicy. Zapisy pod nr tel. 609050080.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty pisania ikon. Pierwsze spotkania 24-25 października. Więcej informacji i zapisy.
 11. Dzieci zapraszamy do udziału w Balu Wszystkich Świętych. Zapisy przez formularz. 
 12. Karty wypominkowe można pobrać z przedsionka kościoła. Prosimy o dostarczenie ich do 30 października.
 13. Za tydzień niedziela misyjna. Będzie można zakupić kalendarze misyjne.
 14. Od 1 do 5 maja organizujemy parafialne rekolekcje w ośrodku TABOR w Rzeszowie. Więcej informacji.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27. NIEDZIELA ZWYKŁA 8.10.2023

 1. Z racji drugiej niedzieli miesiąca dziękujemy Wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą wspólnotę parafialną. Zakończyliśmy pierwszą część prac związanych z wymianą instalacji elektrycznej na plebanii. Koszt robocizny wyniósł 73800zł do spłaty pozostało 36900zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tace i przesyłane na konto naszej parafii.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:15. W każdy czwartek o godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe prowadzą dzieci.
 3. Wyjazd pielgrzymów do Wilna we wtorek rano 10 października o godz. 3:00.
 4. W środę 11 października o godz. 19:00 kolejne parafialne spotkanie synodalne (adoracja, dzielenie się Słowem Bożym, spotkanie w salce parafialnej).
 5. W czwartek 12 października po wieczornej mszy świętej, w kościele zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.
 6. W piątek 13 października po wieczornej mszy Nabożeństwo Fatimskie.
 7. Również w piątek, w salce parafialnej Warsztaty odkrywania talentów i budowania poczucia wartości u dzieci. Warsztaty odbywać się będą w ramach projektu „Wyjątkowy prezent…”. Można brać udział w warsztatach niezależnie od tego, czy będzie się uczestniczyć w kolejnych spotkaniach związanych z projektem. Warsztaty są bezpłatne. 
 8. Zgłoszenia kandydatów do sakramentu bierzmowania przyjmujemy do 15 października. Formularze zgłoszeniowe można odebrać w zakrystii
  po każdej mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania.
 9. 21 października organizujemy dojazd i powrót dla uczestników pieszej pielgrzymki do Trzebnicy. Wyjazd z naszej parafii o godz. 5.00. Powrót
  18.00 z Trzebnicy. Koszt autokaru 60 zł. Zapisy w zakrystii i pod nr tel. 609050080.
 10. Za tydzień, w niedzielę o godz. 13:00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po mszy świętej krótkie spotkanie.
 11. W trzecią niedzielę miesiąca (za tydzień) przy bocznym ołtarzu (obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa) będą wystawione kosze Caritas na dary dla osób potrzebujących. Prosimy o przynoszenie produktów długoterminowych.
 12. Od 1 do 5 maja organizujemy parafialne rekolekcje wyjazdowe do ośrodka rekolekcyjnego w Rzeszowie. Więcej informacji i zapisy przez stronę parafialną.
 13. W przyszłą niedzielę w ramach Rejonowego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło – Życie (Oaza Rodzin) dodatkowa msza święta o godz. 16:30.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZWYKŁA 1.10.2023

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna, po każdej Mszy chwila wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w ciszy od 14:00 do zakończenia nabożeństwa różańcowego.
 2. W październiku nabożeństwa różańcowe o godz. 17:15. W każdy czwartek o godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe dla dzieci.
 3. Uczestników pielgrzymki do Wilna prosimy o dokonanie wpłat za wyjazd. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 18.45 w kościele. Jeśli ktoś się zdecyduje, można jeszcze dołączyć do grupy.
 4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie dzisiaj o godz. 18:00.
 5. We wtorek 3 października o godz. 19:00 w salce parafialnej katecheza o św. Franciszku.
 6. W środę po wakacyjnej przerwie, wznawiamy spotkania biblijne z ks. dr Ryszardem Kempiakiem SDB, zapraszamy o godz. 18.45 do sali parafialnej.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja w ciszy od godz. 17:00.
 8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 6:30 do 7:00 i od 16:30 do 18:00.
  Po południu w czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny duszpasterskie chorych. Rano po mszy nabożeństwo pierwszych sobót.
 10. Za tydzień, w niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 11:30 poświęcimy różańce. Zapraszamy szczególnie dzieci, które rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
 11. Tegoroczna pielgrzymka do grobu św. Jadwigi Trzebnickiej odbędzie się 21.10.2023. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w grupie 4.
 12. Od 1 do 5 maja organizujemy parafialne rekolekcje wyjazdowe dla 100 uczestników. W rekolekcjach będą mogły wziąć udział rodziny, osoby samotne, młodzież i dzieci. W najbliższym czasie podamy więcej szczegółów na temat wyjazdu. Zachęcamy do zarezerwowania tego terminu.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2023

 1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy z różnych powodów musieli opuścić swoją ojczyznę.
 2. Dzisiaj w Domaniowie o godz. 13:00 festyn wspierający kosztowne leczenie 17 letniej Anastazji poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym.
 3. Jutro 25 września o godz. 19:00 w Parafii NMP Królowej (Nowy Otok) odbędzie się spotkanie rejonowe w ramach Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. O udział w spotkaniu prosimy przedstawicieli naszej grupy presynodalnej. Dziękujemy równocześnie tym, którzy włączyli się w spotkanie w naszej parafii.
 4. Serdeczne podziękowania dla Panów, którzy dbają o tereny zielone przy naszej parafii. Dziękujemy za skoszenie trawy.
 5. Uczestników pielgrzymki do Wilna prosimy o dokonanie wpłat za wyjazd. Spotkanie organizacyjne planujemy na początek października.
 6. Rodzice dzieci Komunijnych przychodzą na spotkanie i wspólną modlitwę 28 września o godz. 18:00. W ramach spotkania msza święta, po mszy informacje o przygotowaniach. Spotkanie potrwa do godz. 19:30.
 7. 30 września w sobotę w Parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczną się przygotowania do sakramentu małżeństwa. Więcej informacji na stornie internetowej petrus.olawa.pl (w zakładce kurs przedmałżeński).
 8. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy 1 października o godz. 18:00.
 9. We wtorek 3 października o godz. 19:00 w salce parafialnej katecheza o św. Franciszku.
 10. Tegoroczna pielgrzymka do grobu św. Jadwigi Trzebnickiej odbędzie się 21.10.2023. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w grupie 4.
 11. Od 1 do 5 maja organizujemy parafialne rekolekcje wyjazdowe dla 100 uczestników. W rekolekcjach będą mogły wziąć udział rodziny, osoby samotne, młodzież i dzieci. W najbliższym czasie podamy więcej szczegółów na temat wyjazdu. Zachęcamy do zarezerwowania tego terminu.
 12. Na plakatach przy kościele znajdziemy informacje dotyczące takich wydarzeń jak:

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24. NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023

 1. Wspominamy dzisiaj 84. rocznicę najazdu Związku Radzieckiego na wschodnie granice Polski. Niech ta data będzie dla nas zachętą do modlitwy o pokój
  i pojednanie między narodami. W modlitwach pamiętajmy także o Ojczyźnie, prosząc o pojednanie i jedność w naszym narodzie.
 2. Dzisiaj (17 września) o godz. 16:00, w sali parafialnej, spotkanie Oławskiej Pielgrzymkowej Grupy 4.
 3. W najbliższą środę, 20 września o godz. 19:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za Synod naszej Archidiecezji. Do udziału zaproszeni są przede wszystkim członkowie grupy peresynodalnej, przedstawiciele grup parafialnych oraz wszyscy parafianie, którym zależy na dobru Kościoła.
 4. Już za tydzień (23 września) na górze Ślęży obędzie się spotkanie dla młodzieży. Wyjazd o godz. 8:00, powrót w godzinach popołudniowych. Koszt wyjazdu 60zł.
 5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na spotkanie dla kobiet „Obdarowana – W oczach Maryi”. Rozpoczęcie wydarzenia 23 września o godz. 9:00 w sali parafialnej. Więcej informacji i zapisy.
 6. 30 września w sobotę w Parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczną się przygotowania do sakramentu małżeństwa. Więcej informacji na stornie internetowej petrus.olawa.pl (w zakładce kurs przedmałżeński).
 7. Uczestników pielgrzymki do Wilna prosimy o dokonanie wpłat za wyjazd. Spotkanie organizacyjne planujemy na początek października. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do zebranej grupy, jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 8. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy 28 września na mszę świętą o godz. 18:00. Po mszy świętej spotkanie.
 9. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do wspólnej modlitwy 1 października o godz. 18:00.
 10. 24 września o godz. 13:00 w Domaniowie organizowany jest festyn na rzecz Anastazji, która uległa bardzo poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Dziewczyna jest w bardzo ciężkim stanie i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Organizatorzy zapraszają do udziału w festynie i wsparcia leczenia 17 letniej Anastazji. Koszt rehabilitacji to 200 000zł (szczegółowe informacje tel. 668 424 292).
 11. Ministranci rozprowadzają czasopismo Nowe Życie. Ofiary są przeznaczone na fundusz LSO.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23. NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Dobiega końca pierwszy etap wymiany instalacji elektrycznej w części budynku plebanii. Koszt samych materiałów oszacowano na 35 576zł. Trwa ustalenie ostatecznej ceny za wykonane prace. Bardzo dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie podejmowanych działań duszpasterskich i gospodarczych. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za środki przekazywane na konto parafialne. W modlitwach pamiętamy o dobrodziejach.
 2. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej, w sali parafialnej modlitwa o pokój kanonami z Taize.
 3. W czwartek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża. W kościele filialnym w Stanowicach o godz. 17:00 msza święta i modlitwa przy odnowionym krzyżu. Bardzo dziękujemy za świadectwo wiary osobom, które troszczą się o przydrożne krzyże i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii (m.in. w Nowym Górniku i Stanowicach).
 4. Również 14 września, o godz. 18:30, ksiądz proboszcz Parafii NMP Różańcowej w Oławie zaprasza na mszę świętą ku czci św. Szarbela. Przed mszą świętą Różaniec.
 5. W najbliższy piątek 15 września zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd ok godz. 13:00, powrót po Apelu Jasnogórskim, koszt wyjazdu 70zł od osoby, zapisy w zakrystii.
 6. Również 15 września spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Na wieczorną mszę świętą zapraszamy ministrantów, lektorów, kandydatów do LSO oraz ich rodziców. Po mszy świętej modlitwa za rodziny ministrantów i pierwsze spotkanie (plebania).
 7. Z racji trzeciego piątku miesiąca po wieczornej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:30.
 8. W niedzielę 17 września o godz. 16:00, w sali parafialnej, spotkanie Oławskiej Pielgrzymkowej Grupy 4. Do udziału w spotkaniu zapraszamy także duchowych uczestników tegorocznej pielgrzymki i wszystkich, którzy pielgrzymowali lub chcieliby pielgrzymować razem z Grupą 4.
 9. W środę, 20 września o godz. 19:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za synod naszej Archidiecezji. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej.
 10. Młodzież zaparzamy do udziału w spotkaniu na górze Ślęży. Wyjazd 23 września godz. 8:00, powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy w zakrystii.
 11. 23 września, w naszej parafii odbędzie się spotkanie dla kobiet „Obdarowana – W oczach Maryi”. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 9:00. Zapisy przez stronę internetową.
 12. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy 28 września na mszę świętą o godz. 18:00. Po mszy świętej spotkanie. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zaplanowaliśmy na 19 maja 2024r.
 13. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy 1 października o godz. 18:00.
 14. Ogólnopolska akcja Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. Wolontariusze spotykają się z Rodzinami potrzebującymi wsparcia. Współpracują także z darczyńcą przygotowującym paczkę i dostarczają paczkę do potrzebującej Rodziny. Także w Oławie można zostać Wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na stronie szlachetnapaczka.pl

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22. NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy świętej o godz. 13:00. Zakończenie wspólną modlitwa o godz. 17:00.
 2. W naszej parafialnej wspólnocie witamy księdza Tomasza Latawca (nowego wikariusza). Niech dobry Bóg obdarza potrzebnymi łaskami w duszpasterskiej pracy.
 3. Wspólnota L’Arche dziękuje za życzliwe przyjęcie oraz za wsparcie finansowe. Zebrano kwotę 5746,21zł i 11 euro.
 4. Po wakacjach wznawiają spotkania poszczególne grupy parafialne.
  W poniedziałek po wieczornej mszy świętej zaprasza chór parafialny Exultate-Deo, w czwartek o 19:00 biblijne przygotowanie do niedzieli, w piątek o 19:00 spotkanie parafialnej scholi. Grupy spotykają się w sali parafialnej.
 5. W środę (6 września) o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy również osoby, które chciałyby włączyć się
  w działalność Caritas w naszej parafii.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja w ciszy od godz. 17:00.
 7. 15 września wyruszamy na czuwanie przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wyjazd ok godz. 13:00, powrót po Apelu Jasnogórskim, koszt wyjazdu 70zł od osoby, zapisy w zakrystii.
 8. Za tydzień po wieczornej mszy świętej modlitwa o pokój kanonami z Taize.
 9. Już dzisiaj zapraszamy młodzież do udziału w spotkaniu na górze Ślęży. Spotkanie odbędzie się 23 września.
 10. Również 23 września, w naszej parafii, odbędzie się spotkanie dla kobiet „Obdarowana – W oczach Maryi”. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 9:00.
 11. Zakończyliśmy remont dachu plebanii. Całkowity koszt remontu wyniósł 184571,70zł. Dobiega też końca pierwszy etap wymiany instalacji elektrycznej w budynku plebanii oraz kolejne etapy renowacji ławek w kościele. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za środki przekazywane na konto parafialne.
 12. Po wakacjach kancelaria parafialna czynna we wtorek i w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
 13. Po więcej informacji odsyłamy do parafialnej strony internetowej oraz do gablot z plakatami.
 14. W modlitwach polecajmy dobremu Bogu dzieło Synodu Diecezjalnego.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21. NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2023

 1. Bardzo dziękujemy za wsparcie inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas, który organizuje zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.
 2. Dzisiaj kończą posługę w naszej Parafii ks. Piotr Zaryczański oraz nasz wikariusz Michał Marciniak, który od 1 września rozpocznie pracę duszpasterską w Parafii NMP na Piasku we Wrocławiu. Za ten czas obu Księżom składamy serdeczne podziękowania. O godz. 19:00 podczas mszy świętej pomodlimy się o potrzebne łaski dla kapłanów.
 3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 6:30 do 7:00 i od 16:00 do 18:00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Po południu w czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny duszpasterskie chorych. Rano po mszy nabożeństwo pierwszych sobót.
 5. 2 września 2023r. Ksiądz Proboszcz Parafii NMP Różańcowej w Oławie wraz z parafianami zaprasza na festyn rodzinny. Festyn rozpocznie się o godz. 14:30 i będzie trwał do godz. 20:00. Więcej informacji na plakacie.
 6. Za tydzień o 11:30 pomodlimy się w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli z racji rozpoczętego roku szkolnego. Pobłogosławimy także uczniów i nowe tornistry.
 7. Po wakacjach wznawiają spotkania poszczególne grupy parafialne. Do wspólnych spotkań zaprasza chór parafialny Exultate-Deo. Pierwsze spotkanie 4 września po wieczornej mszy świętej w salce parafialnej.
 8. 15 września zapraszamy do modlitewnego czuwania przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. O szczegółach wyjazdu poinformujemy w przyszłym tygodniu.
 9. 26 września rozpoczyna się przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Wilna (10 – 14 października 2023r.) Informacje na temat wyjazdu znajdują się w gablocie przy plebanii i na stronie internetowej parafii.
 11. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w sobotę od 9:00 do 11:00. W razie potrzeby można podejść do zakrystii po wieczornych mszach świętych.
 12. Przypominamy, że od 1 września msze święte wieczorne będą o godz. 18:00.
 13. Gościmy dzisiaj w parafii Wspólnotę L’Arche z Wrocławia. Są to osoby z niepełnosprawnością i bez niej, które tworzą razem domy na kształt domów rodzinnych.
Secured By miniOrange