Chór Parafialny

Chór parafialny „Exultate Deo” (łac. Śpiewajcie Panu) powstał we wrześniu 2009 r. z inicjatywy ks. Sebastiana Kruka, który był wówczas wikariuszem w naszej parafii. Od początku istnienia prowadzi go Dorota Sofińska, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Sprawami organizacyjnymi zajmuje się Małgorzata Siwko – członek chóru. Zespół może pochwalić się wieloma osiągnięciami artystycznymi, wielokrotnie był doceniany na różnego rodzaju przeglądach i konkursach.

Chór składa się z kilkunastu osób – amatorów – którzy wykonują 2-głosowe utwory liturgiczne wg opracowań różnych kompozytorów oraz samego dyrygenta. Obecnie jest w nim 14 pań i 3 panów. Usłyszeć ich możemy przede wszystkim podczas Mszy św. odprawianych w naszym kościele, ale zaznaczyli swoją obecność także na cyklicznych koncertach kolęd organizowanych w naszej parafii, na opłatkach Kresowych dla Sybiraków w oławskim hotelu Marta, na wigilii dla ubogich w byłej restauracji Adria w Oławie, podczas jasełek w Szkole Podstawowej nr 4 w Oławie. Występowali także na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu z okazji Dnia Edukacji Narodowej i 10-lecia Katolickiej Szkoły Archidiecezji Wrocławskiej w Kotowicach, z okazji Dnia Papieskiego w tej samej miejscowości, a także dla Wrocławskiego Caritasu Hospicjum Domowego w Oławie.

Chórzyści objęli patronatem Dom Pomocy Społecznej w Oławie oraz Hospicjum Stacjonarne i ZOL w oławskim szpitalu, odwiedzając 2-3 razy w roku pensjonariuszy i umilając im czas koncertami. Co roku chór odwiedza Radę Miejską w Oławie składając życzenia noworoczne i śpiewając kolędy. Uczestniczy również w uroczystościach takich jak: Święto 3 Maja, Narodowy Dzień Niepodległości, Narodowe Święto „Żołnierzy Wyklętych”, Zjazd Kresowiaków w Częstochowie. Warto nadmienić, iż chór opracowuje utwory na Drogę krzyżową, Mękę Pańską do liturgii Wielkiego Piątku oraz repertuar pieśni na procesję uroczystości Bożego Ciała.