Aktualności Parafia Porządek nabożeństw Ogłoszenia Grupy Duszpasterze Nauki przedślubne Sakramenty Fotogaleria Ciekawe artykuły Linki Kontakt

Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa

   

     Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wspaniałym dziełem, które pozwala przemieniać najbardziej obojętne działania w akty miłości poprzez nawiązywany kontakt pomiędzy Sercem Jezusowym a sercem ludzkim.

Oświeca umysły nowym światłem ukazującym potrzeby naszych czasów, bolączki współczesności, oraz sposoby jak można im zaradzić.
       Zaspakaja potrzeby dusz, które pragną, aby Królestwo Najświętszego Serca Jezusowego trwało w sercach i poprzez jednostki w całym społeczeństwie.
      Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa nie jest wyłącznie jedną z pobożnych praktyk – jest całym życiem, przeżywania więzi, przeżywaniem zadośćuczynienia, życiem ofiarnym i apostolskim. Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa cechuje Boska prostota. Polega na tym, aby ofiarować Najświętszemu Sercu dokonania jednej godziny w ciągu dnia bez wprowadzania zmian w istniejące zajęcia, przede wszystkim przez westchnienie lub wyrażenia intencji „Wszystko dla Ciebie, Panie, Jezu Chryste, dla Twojej chwały, aby okazać Ci naszą miłość”. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa jest dla wszystkich: dla dzieci, w ten sposób nauczą się coś ofiarować naszemu Panu oczekując Pierwszej Komunii świętej; dla młodych, którzy zostaną uodpornieni przeciw racjonalizmowi i naturalizmowi, i nauczą się ofiarować Bogu jakąś część każdego dnia swojego życia; dla kobiet, które zrozumieją dar samych siebie Bogu i przez Boga innym ludziom; dla mężczyzn, którzy będą potrafili bronić swojej wiary i sprawiać, aby wszędzie je szanowano.
    Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa jest dla grzeszników sposobem, aby powrócić do Najświętszego Serca; dla obojętnych sposobem, aby pokochać Najświętsze Serce; dla żarliwych sposobem, aby zdobyć to Serce Jezusa, albowiem im bardziej aktywne jest apostolstwo danej duszy, tym bardziej wskazane jest, aby żyła ona w kontakcie z Sercem Jezusa.
     Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odpowiedzią na najgłębsze pragnienie naszego Pana „Szukałem kogoś, kto by Mnie pocieszył i nie znalazłem.
                                                                                       Gorąco pragnę być poznany przez ludzi”.


       Arcybractwo Straży Honorowej jest grupą, która wiernie trzyma straż modlitewną przy Sercu Pana Jezusa – zranionego włócznią na Krzyżu i po dzień dzisiejszy ranione naszymi grzechami
i obojętnością. 

Obowiązkiem każdego członka Arcybractwa Straży Honorowej jest pracować nad rozszerzaniem Miłości Chrystusa, której symbolem jest Jego Serce ciągle ranione przez nas; być instrumentem Miłosierdzia Bożego dla dusz; uczyć naszych braci doskonałego wypełniania ich obowiązku; codziennie prowadzić duchowo na ich posterunek straży do Tabernakulum; przyczyniać się do zwycięstwa Kościoła, zobowiązanego do kontynuowania tu na ziemi zbawczej misji Chrystusa. Członek Straży Honorowej obiera sobie „Godzinę Straży” w ciągu dnia, która polega nie na spędzaniu godziny adoracji przed Najświętszym Sakramentem, lecz na wykorzystaniu obranej godziny bez zmieniania planu zajęć – do gorliwego uświadomienia sobie obecności Bożej. Członek Straży Honorowej ofiaruje w ciągu tej godziny wszystko, co czyni i wszystko, czym jest dla uwielbienia i wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa.
        W naszej parafii w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 1800 jest sprawowana Msza św. w intencji członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Po Mszy św. jest „Godzina święta”, którą prowadzi nasz opiekun ks. Tobiasz Matkowski. Po „Godzinie świętej” nasz opiekun wygłasza nam konferencje na temat kultu Serca Pana Jezusa.
          Następnie zelator wymienia bilety – wskazówki, którymi należy żyć na co dzień dla większego uświęcania się.
Jesteśmy przekonani, że działalność naszej wspólnoty Straży Honorowej będzie stopniowo rozwijała się i będzie następował również rozwój duchowy wszystkich członków.

        Słodkie Serce Jezusa bądź moją miłością!