Aktualności Parafia Porządek nabożeństw Ogłoszenia Grupy Duszpasterze Nauki przedślubne Sakramenty Fotogaleria Ciekawe artykuły Linki Kontakt
Warto przeczytać
Data dodania: 2018-12-22 02:01:55

,,Chleb z nieba" to porywający, zagadkowy film dający nowe spojrzenie na cud jakim jest niemowlę. Malec jest posłańcem prawdy, która musi się rozprzestrzeniać. 
Zapraszamy do kin na ten film!

 


 
QUO VADIS EUROPO?
Data dodania: 2013-04-27 00:34:05

 

 

 

Żyjemy na kontynencie, który od przeszło dwóch tysięcy lat kształtowany jest przez kulturę, sztukę, moralność czy prawo chrześcijańskie. W Europie możemy jednak zaobserwować wyraźną niechęć do wszystkich tych wartości. Pojawił się pewny fenomen, któremu na imię chrystianofobia.

Więcej...
 
KRZYŻ W OCZY KOLE!
Data dodania: 2013-04-27 00:18:43

 

 

Do niedawna można go było spotkać w większości polskich mieszkań. Był także nieodłącznym elementem wielu instytucji państwowych czy samorządowych. Wisiał  w salach klasowych i wykładowych. Jego obecność zawsze przypominała nam o naszej tożsamości i o tym jakie wartości są dla nas najważniejsze. Ostatnio jednak coraz rzadziej możemy go spotkać w tych miejscach. O czym mowa? O krzyżu rzecz jasna!

Więcej...
 
KATOLICYZM W WERSJI
Data dodania: 2013-04-27 00:10:27

 

 

 

 

 

 

Śledząc z uwagą wypowiedzi osób publicznych na temat ich katolicyzmu mam wrażenie, że wielu z nich preferuje swoiście pojęty „soft katolicyzm”. W czym to się objawia? Chociażby  w słynnym stwierdzeniu: „jestem za życiem, więc jestem za in vitro”, które padło podczas debaty przed wyborami prezydenckimi w 2010 r. Uważam, iż coraz częstsze nieporozumienia na tym polu są dobrym momentem do przypomnienia sobie kilku podstawowych kwestii. 

Więcej...
 
DLACZEGO KOŚCIÓŁ NAUCZA
Data dodania: 2013-04-27 00:06:09

 

 

Ostatnie kontrowersje wobec tego dlaczego biskupi pouczają czy raczej nauczają są dobrym momentem, aby przypomnieć wszystkim antyklerykalnym ideologom o podstawowej misji Kościoła jakim jest nauczanie.

Więcej...
 
FAŁSZYWI PROROCY
Data dodania: 2013-04-27 00:02:04

 

Zalewające codziennie rynek medialny informacje o kryzysie w polskim Kościele, o nierozsądnych biskupach, dziennikarskie pouczenia o tym co i jak mają mówić księża – to wszystko świadczy o „chocholim tańcu” wielu dziennikarzy, których troska o prawdziwe dobro Kościoła jest co najmniej wątpliwa!

Więcej...
 
GDZIE CI MĘŻCZYŹNI?
Data dodania: 2013-04-26 23:56:08

 

 

 

 

W wielu kulturach inicjacja młodego chłopaka, który miał stać się mężczyzną była wielkim wydarzeniem. Od momentu inicjacji chłopiec wiedział, że już właściwie nie jest chłopcem. Jest mężczyzną, a z tego powinny wynikać konkretne postawy. Tych postaw uczył się najczęściej od ojca i pozwalało mu to w pełni wejść w męską dojrzałość, by potem mógł podjąć konkretne życiowe obowiązki. A jak jest dzisiaj?

Więcej...
 
WIERZĘ W CIAŁA ZMARTWYCHWSTANIE
Data dodania: 2013-04-26 23:40:58

 

 

 

O zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa i jego konsekwencjach dla ludzkości z Ks. prof. dr. hab. Bogdanem Ferdkiem – kierownikiem II Katedry Teologii Dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu rozmawia Przemysław Pastucha

Więcej...
 
Strona 1 >>