Warsztaty liturgiczno – muzyczne 2022

METANOEITE – NAWRACAJCIE SIĘ

 

Już po raz drugi w naszej parafii odbędą się Warsztaty liturgiczno-muzyczne prowadzone przez Jakuba Tomalaka. Hasło warsztatów „METANOEITE – Nawracajcie się” zachęca do dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu i dobrego przygotowania się do Wielkanocy. Śpiew, wspólna modlitwa i spotkanie we wspólnocie wierzących pomoże nam dobrze „nastroić się” na obecność Jezusa, który obiecał: „Gdzie dwóch, albo trzech gromadzi się w imię moja, tam Ja Jestem pośród nich”.

Jesteś zaproszony, jesteś zaproszona. Czekamy na Twoją obecność 🙂 

 

Kiedy? 4-6 marca 2022 

Gdzie? Parafia Miłosierdzia Bożego w Oławie 

 

Zapisy na warsztaty przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 
*********************
Poniżej kilka świadectw po ostatnich warsztatach  
To, że warsztaty się odbyły, jest dla mnie namacalnym znakiem działania łaski Bożej. Niech imię Pańskie będzie uwielbione w tym dziele!
Bardzo jestem wdzięczna za możliwość wzięcia udziału w tych warsztatach. Chyba najbardziej cieszę się z usłyszenia i zobaczenia świadectwa innych ludzi o działaniu Boga w ich życiu. Bardzo mnie to umocniło. Pokrzepiające było też niesamowite uczucie bycia we wspólnocie z ludźmi – w harmonii dźwięków i modlitwy. Chwała Panu!
Życzę sobie, Księdzu i parafii, by te warsztaty znalazły swoją kontynuację. Ostatni czas w moim życiu to takie duchowe rozdroże. Zastanawiałem się czy parafia może być miejscem nawrócenia. Po tych warsztatach myślę, że może. Tylko trzeba się w jakikolwiek sposób zaangażować, na przykład biorąc udział w takim wydarzeniu jak to. Jestem tu nowy jeszcze się nie zorientowałem jak jest. W moich rodzinnych stronach w niedzielę w parafii odbywają się śpiewane nieszpory z kazaniem. Piękny śpiew, śpiewane również prośby, piękna modlitwa. Taki sentyment do rodzinnych stron. Jeśli nie ma tu takich to może, można by było się nad takim pomysłem zastanowić. Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję za ten wspaniały czas.
***************************
Chciałam podzielić się krótkim świadectwem, tym jak Bóg spełnia nieśmiałe marzenia, pragnienia serca. Od dzieciństwa śpiew był dla mnie ważny. Już jako dziecko słuchałam śpiewu i gry na instrumentach bliskich mi osób ( mimo ich braku profesjonalnego wykształcenia w tym kierunku) z zachwytem, włączając się. A to, motywowało mnie później do śpiewu w samotności. Z przyczyn finansowych i losowych, nie miałam i możliwości rozwijać się w muzycznie. Kilkanaście lat temu ok.18, podczas Eucharystii, poczułam trudną do opisania tęsknotę serca za śpiewem liturgicznym, uwielbieniowym który w późniejszym czasie zaczęłam odkrywać, jako modlitwę, kierunek wciąż pytając Boga czy właściwy. Po przyłączeniu się do Wspólnoty Kościoła, dołączyłam do diakonii muzycznej. W między czasie słyszałam o różnych warsztatach muzycznych poza wspólnotą, jednak pewne bariery uniemożliwiły uczestnictwo. Przed wyjazdem na tegoroczne rekolekcje, byłam zachęcona przez osobę ze wspólnoty na warsztaty muzyczne do Krakowa, ale finanse mnie ograniczały, musiałam dokonać wyboru. Po ok 2 miesiącach dowiedziałam się o planie warsztatów liturgiczno-muzycznych w naszej Parafii, prowadzonych przez Pana Jakuba Tomalaka, którego utwory są mi znane. Myślę, że słowa Psalmu, które były śpiewane podczas Niedzielnej Eucharystii w trakcie kończących się warsztatów, są potwierdzeniem tego że Bóg troszczy się nawet o marzenia swoich dzieci. Ps 126 Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas. Gdy Pan odmienił los Syjonu, wydawało się nam że śnimy. Usta nasze były pełne śmiechu, a język śpiewał z radości. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu… za dzieło i owoce warsztatów liturgiczno-muzycznych w Parafii Bożego Miłosierdzia w Oławie. Wdzięczna uczestniczka 
***************************
Jechałam na warsztaty ze swoim trudem, które doświadczałam. Głównie w drodze towarzyszyły mi słowa,, Jezusie, Synu Dawida ulituj się nade mną… „. Od soboty spotykałam wspaniałych ludzi, otwartych, wspierających, oferujących również nocleg. I przyszła niedziela… Takie wielkie święto. Przygotowania do Eucharystii były takie w zaufaniu i zaskoczyła mnie treść Ewangelii… Uzdrowienie niewidomego Bartymeusza, który wołał z wiarą do Jezusa: ,,Jezusie Synu Dawida ulituj się nade mną… „. Pan uzdrawiał mnie w tych warsztatach i śpiewie. Chwała mu za to. Amen.
Secured By miniOrange