Minął rok

30 grudnia 2021 mija rok od śmierci księdza prałata Stanisława Bijaka wieloletniego proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie. Ksiądz Stanisław pozo-stanie we wdzięcznej pamięci parafian nie tylko jako pierwszy proboszcz wspólnoty ludzi, z którymi był od początku powstawania parafii tj. od roku 1988, ale przede wszystkim zostanie zapamiętany jako kapłan bardzo ludzki, człowiek otwarty na drugiego człowieka, kochający Kościół.

W dekanacie oławskim ks. Stanisław przez wiele lat pełnił funkcję dziekana. Oławianie zapamiętają go z pewnością jako budowniczego kościoła
pw. Miłosierdzia Bożego, kapelana oławskich sybiraków i strażaków, człowieka o wielkim sercu. „Drogi Księże Stanisławie, Dziękujemy Ci za kształtowanie naszych sumień, za naukę pokonywania w nas zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. W ciągu tych wszystkich lat byłeś naszym przyjacielem prowadzącym nas przez życie drogą ewangelii” – to tylko jeden z wielu wpisów umieszczonych w Księdze Pamiątkowej, do której Parafianie i Goście wpisywali się żegnając śp. księdza Stanisława.

A ksiądz Stanisław sam o sobie mówił: „Nigdy nie marzyłem o zaszczytach, chciałem tylko pomóc ludziom w budowaniu domu bożego i zbudować nie tylko ten zewnętrzny kościół, ale także wewnętrzny, aby zjednoczyć społeczność”.

Patrząc na naszą wspólnotę parafialną możemy powiedzieć: Księże Stanisławie zostawiłeś piękny Kościół, ten z cegieł i ten z żywych kamieni jakimi są wdzięczni Parafianie. Jako wyraz wdzięczności za długoletnią posługę księdza Prałata, w rocznicę jego śmierci w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona msza św. o godzinie 18:00. Po mszy świętej zostaną poświęcone tablice upamiętniające ks. Stanisława Bijaka ufundowane przez wdzięcznych parafian.

Secured By miniOrange