Aktualności Parafia Porządek nabożeństw Ogłoszenia Grupy Duszpasterze Nauki przedślubne Sakramenty Fotogaleria Ciekawe artykuły Linki Kontakt

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 2018-03-11
Data dodania: 2018-03-10

 

Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego
przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.
 
1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 (dla dorosłych) ; 17.00 (dla dzieci) ;
18.30 (dla dorosłych) ; 19.15 (dla młodzieży).
W piątki Msze Św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00.
2. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać do skarbony znajdującej się z tyłu kościoła za ławkami.
3. Po Mszach Świętych Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece i baranki wielkanocne. Dostępne są papierowe torby „Talent Miłosierdzia”, które możemy napełnić artykułami spożywczymi o długim terminie ważności (jeśli zabrakło papierowych toreb, prosimy o zapakowanie produktów do reklamówki). Wypełnione torby/reklamówki można składać w przedsionku kościoła.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku naszym ćwiczeniom duchowym będzie przewodniczył ks. dr Aleksander RADECKI. Prosimy o modlitwę w intencji Rekolekcjonisty i całej naszej wspólnoty.
5. W tym roku przypada piąta edycja podjętej przez Ojca św. Franciszka inicjatywy „24 godziny dla Pana". W naszej parafii w łączności z Ojcem Świętym będziemy ją przeżywać w przyszłym tygodniu w czasie Rekolekcji.
6. Na naszej Parafialnej stronie internetowej oraz na profilu na fbuku udostępniony został link do obrazu z kamery, która znajduje się w kościele. Można oglądać na żywo transmisje z Mszy Świętych i nabożeństw. Chcielibyśmy, aby osoby chore, które nie mogą przybyć do kościoła mogły, w ten sposób, uczestniczyć w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tace, a także ofiary indywidualne przeznaczone na malowanie naszego kościoła.