Aktualności Parafia Porządek nabożeństw Ogłoszenia Grupy Duszpasterze Nauki przedślubne Sakramenty Fotogaleria Ciekawe artykuły Linki Kontakt

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 2018-02-11
Data dodania: 2018-02-10

 

1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych
i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej
osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
2. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz.: 7.00 ; 9.00 ; 17.00 ; 18.30. Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje
wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem
uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącymZbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
4. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych:
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 (dla dorosłych) ; 17.00 (dla dzieci) ;
18.30 (dla dorosłych) ; 19.15 (dla młodzieży). W piątki Msze Św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00.
Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
5. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w salce przy Plebanii.
6. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz Rodziny z ul. Małodworcowej, która dotkliwie ucierpiała w wyniku pożaru pod koniec ubiegłego roku.